Skocz do zawartości
Guardianello

Używana karta do 650zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej poszukuje najlepszej używanej karty w cenie do około 650zł, zaproponujecie coś? Myślałem nad rx580 gaming x ale mało go jest na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj specyfikację swojego komputera.

Aktualnie składam ale przewidywana to:

Ryzen 1600 (planuję kupić)

Aorus b450 Elite ( już mam)

2x8gb ramu ( jeszcze nie wiem jakie ale zamierzam kupić 16 GB)

Zasilacz planowałem jakiś 550w

Dyski to już osobna sprawa więc nie będę pisał

Edytowane przez Guardianello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy 700 zł pewnie znajdzie się koparka gtx 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje lepiej wybrać 1650 super.Dopłacisz 100zł około,ale zyskasz nową kartę graficzną,na gwarancji,a wydajnościowo podobna do gtx 1660,lekko mocniejsza od rx 580 też.Na moje nie warto pchać się w używki,jeszcze pokoparkowe,rzadko na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to raczej rx 580/90 albo gtx 1060 6gb warto dorzucić te 150 zł do 1070 inny poziom wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje lepiej wybrać 1650 super.Dopłacisz 100zł około,ale zyskasz nową kartę graficzną,na gwarancji,a wydajnościowo podobna do gtx 1660,lekko mocniejsza od rx 580 też.Na moje nie warto pchać się w używki,jeszcze pokoparkowe,rzadko na gwarancji.

Patrzałem filmiki porównawcze 1660 i rx580 gaming x I rx wypadal lepiej tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy maksymalnym zmniejszeniu cen zostaje mi około 700 na karte. Mogę ewentualnie zmniejszyć ilość ramu i później dołożyć co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupujesz rx580 4gb za 450zł albo gtx 1070 za 700 albo nowa 1660 super za 999

Pozostałe karty są nieopłacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx'y 1070 zaczynają się od około 750 no i raczej są z koparek :/

To sie targuj z ludźmi bo te ogłoszenia wiszą im tygodniami. Głupotą jest dac 750zl za używana gtx 1070 jak za 800-850 sa gtx 1660 z gwarancjami, świeże.

 

Na uzywkach praktycznie nie ma roznic wydajności w kwocie 350 do 650 wiec yak jak pisalem albo za 450zl dobra wersja rx 580 saphire nitro/ msi gaming x albo dopiero gtx 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzałem filmiki porównawcze 1660 i rx580 gaming x I rx wypadal lepiej tam

1660 bez super, jest szybszy od RX 580 o około 12%.

 

Jak stara karta to tylko na min 6 miesięcznej gwarancji (przynajmniej takie jest moje kryterium). Do tego dochodzi zmiana pasty i termopadów.

Za 700 kupisz już 1650 super.

Może to jedynie 4gb ale już gddr6 o dużo większej przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 bez super, jest szybszy od RX 580 o około 12%.

 

Jak stara karta to tylko na min 6 miesięcznej gwarancji (przynajmniej takie jest moje kryterium). Do tego dochodzi zmiana pasty i termopadów.

Za 700 kupisz już 1650 super.

Może to jedynie 4gb ale już gddr6 o dużo większej przepustowości.

 

Ewentualnie można celować jeszcze niżej i wtedy małe ryzyko w razie czego. A i karta nie ma z czego tracić na wartości. Sam trafiłem RX570 za 250pln i karta okazała się być super egzemplarzem. Robiąc UV doszedłem w okolice 1250@900mV. Najlepszy wynik z kilku kart, które miałem okazję sprawdzać.

 

Oczywiście pierwszym krokiem jest wgranie fabrycznego BIOSu karty, bo jak ktoś bawił się timingami, nie zgadzają się sumy kontrolne i jest problem z instalacją sterowników. Szukając kieruję się tym, by sprzedawca miał wiele sztuk identycznych kart, co daje nadzieję na nieprzebrane karty. Jak ktoś miał powiedzmy 20 kart, to pojedynczo sprzedawał karty z najniższym ASIC, albo takie które sprawiały jakieś problemy, gorzej znosiły UV, a resztę trzymał z nadzieją na powrót do kopania. Jak już stracił nadzieje, pozbywa się zalegającego w piwnicy/na strychu pozostałego sprzętu jak leci. Sam jak mam okazję, to sobie zostawiam najlepszego selekta z procesorów, pamięci.

 

Gdybym miał kupować coś używanego za ~1kpln lub więcej, musiałaby to być karta od EVGA z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...