Skocz do zawartości
luki174

Laptop dla studenta - Autodesk AutoCAD, ROBOT (do ok. 3000 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Planuję w najbliższym czasie zakup laptopa, którego będę wykorzystywał w trakcie dalszego toku studiów.

Czy w przedziale cenowym podanym w temacie (+- 2500-3000zł) jestem w stanie kupić laptopa (14-15,6''), który będzie w stanie bez większych problemów uciągnąć oprogramowanie,

głównie Autodesk AutoCAD i ROBOT oraz ew gry, typu WoT (nuda może przyjść w każdym momencie) bez większych problemów i ścinek?

Znalazłem coś takiego:

ASUS VivoBook 15 R512FL (lekko ponad budżet, ale naddatek akceptowalny przeze mnie).

A może coś jednak innego byście polecili (oczywiście lepszego, bardziej godnego uwagi)?

Dodam, że zazwyczaj działam dodatkowo na monitorze podłączonym do laptopa (na 2 monitory się lepiej "pracuje") ;)

Liczę na Waszą pomoc/sugestie.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Stefana dobra, unikaj jak ognia procesorów z oznaczeniem U i G jeżeli to ma być komputer do ciężkiej pracy.

Czemu nie stacjonarny jak pracujesz przy monitorze? Za 3k dużo lepszą stacje kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i5-8300H/16GB/256 1050Ti 2999 złotych

Ma niezbyt pojemny SSD i nie posiada systemu operacyjnego. Pi za tym jest wydajny, ma matową matrycę FHD IPS i całkiem przyzwoite wykonanie jak na ten budżet.

Dzięki za propozycję. A co myślisz o tej propozycji: Acer Aspire 7 ? Czy można tego Acera porównywać z podanym przez Ciebie HP-kiem? Zależy mi aby zawrzeć w cenie również system operacyjny (ale ten z pewnego źródła, bo za 100 zł "legalny" wiem że również można kupić). Co prawda cena 3000 zł będzie przekroczona w tym wypadku, no ale Microsoft również po coś wkłada wysiłek w zaprogramowanie i aktualizacje oprogramowania ;)

 

Propozycja Stefana dobra, unikaj jak ognia procesorów z oznaczeniem U i G jeżeli to ma być komputer do ciężkiej pracy.

Czemu nie stacjonarny jak pracujesz przy monitorze? Za 3k dużo lepszą stacje kupisz.

Dzięki za radę ;) Z tego względu, że dość często jeżdżę między uczelnią, a domem. Niestety ze stacjonarnym byłby problem z mobilnością, w związku z czym wybrałem laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer to dobra opcja, chociaż Ramu trochę mało

 

A wg Twojej opini będzie wystarczająco do prawidłowego działania oprogramowania w/w? Teoretycznie 1 slot będzie wolny od RAMu, więc rozbudowa nie powinna być problemem.

Gdybyś Ty był ma moim miejscu, to który laptop byłby w tym momencie Twoim wyborem (kieruj się studencką kieszenią ??)?

Edit.

Właśnie zauważyłem w 1 ze sklepów promocje na tego Acera za 2899zł (https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-aspire-7-i5-8gb-256ssd-gtx1050w10.bhtml?gclsrc=aw.ds&&cd=191780169&ad=10070947089&kd=&gclid=Cj0KCQiAvc_xBRCYARIsAC5QT9lh4OR2LXGlMBsxszwIPSy0ElO_AmIN8prCI34EAuy1Wz3IqXxDbU8aAmzNEALw_wcB)

Czy w tym przypadku Acer jest opłacalniejszy i powinienem być zadowolony z jego funkcjonalności i wydajności?

Edytowane przez luki174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W541 i ZBook to dobre opcje- jeżeli dopuszczasz możliwość laptopów używanych - będziesz miał sprzęt dobrze wyposażony, który długo posłuży.Ten Acer z Euro jest w b.dobrej cenie i raczej obecnie z systemem trudno o coś lepszego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane Lenovo w541 spokojnie wystarczy tobie do takiej pracy np.: i7-4810MQ/24GB/480SSD/K1100M FHD, win10

lub

troszeczkę słabiej wykonany HP ZBook 17 G1 - matryca 17.3" FHD

 

Oba modele w granicach 2500zł

 

Mam trochę obawy co do zakupu używanego laptopa z kartą dedykowana, chociażby ze względu na to, że nie wiadomo jak był używany laptop i czy podzespoły nie były używane w ciągłym dużym przeciążeniu... A tego się nie da chyba sprawdzić, żeby móc odrzucić taki przypadek ?

Czy też moje obawy nie powinny być aż tak "naciągnięte" i nie powinienem aż tak omijać laptopa używanego (w tym wypadku tego Lenovo w541)?

Edytowane przez luki174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane Lenovo w541 spokojnie wystarczy tobie do takiej pracy np.: i7-4810MQ/24GB/480SSD/K1100M FHD, win10

lub

troszeczkę słabiej wykonany HP ZBook 17 G1 - matryca 17.3" FHD

 

Oba modele w granicach 2500zł

 

kupowanie starego, ciężkiego, wyeksploatowanego kloca to skrajna głupota, skoro można mieć nowoczesny, kompaktowy sprzęt na gwarancji producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na studiach nie musisz kupować oryginalnego systemu bo powinieneś go dostać od uczelni za free (na czas studiów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50zł więcej dostaniesz tego L340 z procesorem i7:

Lenovo IdeaPad L340-15 i7-9750H/16GB/256/Win10X GTX1050 za 3399złJeżeli nie masz zamiaru grać w gry, to jest to całkiem sensowna opcja na na początek, aczkolwiek trzeba pamiętać że jest to seria budżetowa i laptop ma np. tylko jeden slot na pamięć ram, a wykonanie jest na przeciętnym poziomie.

Tu masz test wersji z mocniejszą kartą-GTX 1650:  https://www.notebook...acts-gaming-fun

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybym chciał jednak coś lepiej wykonanego? najlepiej dwie opcje, dokładając kasy lub zmniejszając wydajność,

i jeszcze do wymagań dodałbym, że waga ma znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w tym temacie i sugestie.

Przeanalizowałem sobie jeszcze wszystko na spokojnie i zdecydowałem, że skoro chcę zakupić laptopa na kilka lat, to warto do niego co nieco dorzucić.

W związku z powyższym obecnie znalazłem takie oto propozycje:

https://www.x-kom.pl/p/538318-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-16gb-480-gtx1650.html

https://www.x-kom.pl/p/529565-notebook-laptop-15-6-acer-aspire-7-i5-9300h-16gb-512.html

Tylko obecnie mam zagwozdkę, który z nich wybrać? Bo w tych pieniądzach nie mogę znaleźć nic lepszego. Co może przemawiać za jednym, czym mógłby "zwyciężyć" nad drugim?

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć. Wybrałem ostatecznie HP OMENa (i7, GTX1660ti), który zakupiłem na promocji w jednym ze sklepów.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...