Skocz do zawartości
Ezzkiet

Płyta główna pod AMD Ryzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Otóż składam komputer. Procesor to Ryzen 5 2600. Szukałem fajnej płyty do niego i znalazłem MSI B450 a-pro max. Na wifi mam połączenie dobre na 5ghz. Kabla nie mam jak przeprowadzić. Więc postanowiłem że do płyty dokupie power line tp-link tl-pa7010p . Całość wyniosłaby mnie około 650zl. Ale znalazłem dzisiaj płytę główną MSI B450 GAMING PRO CARBON AC. Kosztuje ona 550zł i ma moduł wifi. I pytanie bo teraz nie wiem co kupić. Tańszą płytę i PLC czy droższą z modułem wi fi. Taryfę mam do 400Mb/s a od routera dzieli mnie 2 sciany. I pytanie co byłoby lepsze jeśli chodzi o wiadomo podkrecanie jak i stabilność połączenia. Zapraszam do odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzę to ta druga - droższa płyta ma dużo lepsze parametry od tej pierwszej. I dobrą kartę sieciową kablową i bardzo dobrą sieciową WiFi Intela. I dużo lepszą kartę muzyczną i spokojnie można do niej zaaplikować najwydajniejszy procesor Ryzen 7 czy nawet 9. Czyli nic, tylko brać.

 

Jednak nie pojawiła się wersja MAX, przez co po aktualizacji biosu do najnowszej wersji - ten będzie miał wygląd uproszczony - taki jak z najtańszych płyt głównych MSI. Choć wszystkie funkcje będą na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzę to ta druga - droższa płyta ma dużo lepsze parametry od tej pierwszej. I dobrą kartę sieciową kablową i bardzo dobrą sieciową WiFi Intela. I dużo lepszą kartę muzyczną i spokojnie można do niej zaaplikować najwydajniejszy procesor Ryzen 7 czy nawet 9. Czyli nic, tylko brać.

 

Jednak nie pojawiła się wersja MAX, przez co po aktualizacji biosu do najnowszej wersji - ten będzie miał wygląd uproszczony - taki jak z najtańszych płyt głównych MSI. Choć wszystkie funkcje będą na swoim miejscu.

Co masz dokładnie na myśli z tym uproszczonym wyglądem? Nadal będzie można kręcić RAM i CPU czy będzie to jakoś ograniczone?

Edytowane przez Ezzkiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...