Skocz do zawartości
Platun

MSI RTX 2070 GAMING Z 8G + blok wodny Barrow = temopady

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam kartę graficzną MSI 2070 gaming z i kupiłem do niej używany blok wodny od Barrow, lecz niestety nie posiadam do niego termopadów. Moje pytanie brzmi czy ktoś się orientuje jakiej grubości trzeba kupić termopady. I od razu jakiej firmy będą najlepsze pod względem wydajności ?

 

 

 

To jest dokładnie ten blok https://pl.aliexpress.com/item/32957944682.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&mb=Rl5JA9YqLxAJ1Y0&srcSns=Messenger&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Messenger&aff_platform=default&cpt=1571308876659&sk=7Q5RhiYXZ&aff_trace_key=8c70ce10a0484fe184953eb04bd1f3ef-1571308876659-06442-7Q5RhiYXZ&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&terminal_id=6211d94723ee41749be153593d70384c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tak na szybko widzę po manualach Barrowa (strasznie kiepskiej jakości, co każdy wszędzie powtarza) to nie podają grubości padów, więc na 99% był założył że to 1 mm

większość bloków FC, i mówię o różnych producentach, stosuje tylko 1 mm pady, ale takie EKWB lubi stosować w swoich pady zarówno 0,5 mm, jak i 1 mm

na Twoim miejscu bym kupił głównie 1 mm i do tego jakiś mniejszy kawałek 0,5 mm

 

albo w drugą stronę - kupić tylko 0,5 mm pady, ale więcej, i po prostu składać na 2 warstwy - termicznie zauważalnej różnicy to nie zrobi

 

a producent - to tylko pady, wystarczy jakiś Gelid z środkowej półki i już; Grizzly też robi 0,5 i 1 mm, ale drożej wychodzą i nie wiem czy jest sens dopłacać; jakbyś potrzebował 0,2 mm na GPU, to wtedy zostaje Ci tylko Grizzly właśnie, ale to niszowe zastosowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Lecz właśnie wydaje mnie się, że 1mm będzie za mało. W tym temacie kolega posiada MSI 2070 armor a to niby bardzo podobne karty więc pewnie i bloki za bardzo się nie różnią. I dał jakieś pady (wydaje mnie się, że właśnie 1mm) i na jego zdjęciach widać, że to mało. A nie chciałbym kombinować za bardzo i dawać 1mm + 0,5mm albo rozkładać X razy blok żeby nakładać inne termopady. Miałem nadzieje, że komuś w czeluściach internetu udało się znaleźć (moja poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem) albo może już to przerabiał i podzieli się widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Barrow i Bykski to fajne bloczki, ale manuale mają słabsze niż ewidencja ludności za czasów Iwana Groźnego. Na redycie były też o tym topici, generalnie ludzie eksperymentowali. O zlinkowamym wątku nie wiedziałem, faktycznie jest tam japa. Ale wbrew temu co tam jakiś kolega napisał, złożenie padów w kanapkę nic nie pogorszy termicznie, bo to bardzo łatwo przylegający materiał. Niestety rozkładanie i tak chyba Cię czeka, ale jak by się okazało że są takie przerwy to zauważysz to bez problemu przed zalaniem. Jak tu na focie to ładnie widać, to gołym okiem będzie 10x łatwiej zauważyć. Gorzej będzie jak w ten sposób pogorszysz sobie kontakt z GPU, a tego już tak łatwo się nie da zauważyć.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj parę dni może ten kolega z drugiego wątku coś podpowie. A wytłumacz mi jeszcze proszę co masz na myśli pisząc "Gorzej będzie jak w ten sposób pogorszysz sobie kontakt z GPU, a tego już tak łatwo się nie da zauważyć."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak dasz za dużo termopadów to stracisz dobry docisk do GPU bo termopadów nie ściśniesz mocno; a najgorsze, że nie będzie tego fizycznie okiem widać, tak jak w przypadku tej japy na VRAM, bo GPU siedzi głębiej, za VRAM i tego po prostu nie widać - i zorientujesz się dopiero jak Ci wskoczy 90 C przy bootowaniu :(

 

Raz na 1070 z blokiem EK źle dałem termpoday - tam gdzie miały być 0,5 mm to dałem te 1 mm, i o ile w idle było z 30-35 C, to pierwsza sekunda obciążenia i 95 C wbijało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakbym miał bez bicia i konsekwencji powiedzieć to bym powiedziałem, że w Barrow będziesz mieć tylko 1,0 mm - to po prostu najpopularniejsza grubość padów

 

Zresztą, jak tak przeglądam bloki i manuale, to na pewno aktualnie EK stosuje dwie różne grubości (0,5 mm i 1 mm) padów w swoich blokach FC na grafiki - oczywiście nie jestem w stanie przeglądnąć manuali do wszystkich innych, ale tak wyrywkowo sprawdzając, to jeszcze właśnie widzę, że Phanteks lubi stosować 0,75 mm i 1,25 mm w ramach jednego bloku; Corsair ma pady preinstalowane i nie chwali się za bardzo grubościami - to zresztą rebrandowane bloki Aquacomputer, jakby co tak w ogóle

 

Angela ma Barrowy - może najlepiej do nich napisz? Chłopaki zawsze są pomocne i pewnie będą to lepiej wiedzieć.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę ten temat od kilku dni... Jaki jest sens zakładania tego typu tematów?

 

Napisz po prostu do producenta czy jakichkolwiek dystrybutorów. Najlepiej spamić kogo tam się da i tyle. Może nawet jakiś importer (niekoniecznie w PL).

 

Nikt tu na forum nie jest wróżką i nie wie co sobie producent przy produkcji danego bloku przewidział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no sens jest taki iż myślałem, że już może ktoś się z takim problemem borykał. Do Angela pisałem do paru youtuberów również tak samo jak do sklepów gdzie udało mi się znaleźć powyższy blok i jak na razie cisza, więc postanowiłem napisać również tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze spróbuj r/watercooling na redycie, bo tam sporo ludzi ma Barrowy, Barrowche i Bykskie, i też oczywiście narzekali na nędzne manuale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy blok jest inny. To już zależy od producenta jak on sobie to zaprojektował. Skoro nigdzie nie dostajesz odpowiedzi, to jest szansa, że nikt nawet nie wie co odpisać :E

 

Ewentualnie można zrobić to ala cebula. Czyli kup nowy. Rozpakuj. Sprawdź jakie są termopady, a też i chyba powinna być jakaś instrukcja i zwróć. No i po temacie.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...