Skocz do zawartości
kamisl182

Podkręcenie Phenoma II X4 810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kompa od dwóch dni (za 180zl!!) kiedyś się bawiłem w delikatne OC procka i GPU ale teraz mam dziwny problem akurat z tym egzemplarzem.

Podkrecam szynę z 200 na 210 i komputer potrafi sypnac blue screenem. Tak delikatne posunięcie powinno być dla każdego sprzętu pestką a tu wychodzą jakieś problemy. Teraz pytanie czy coś robię źle? Chciałbym go chociaż do 3Ghz podciągnąć. Jakieś rady? Proszę o odpowiedzi chętnie się przy okazji czegoś nauczę :)

Specyfikacja:

AMD Phenom II X2 810 2.6 Ghz (chlodzenie Box amd)

Plyta Gigabyte ga-ma770t-ud3

Zasilacz chieftec 500W

Gigabyte GTS 250 1gb

6GB ran GoodRam 1333 chyba :P

Dodam że kompa rozłożyłem na części pierwsze wyczyściłem nawet zasilacz z kurzu. Nowa pasta na procku. Na karcie graficznej też chciałem zmienić ale nie chciał zejść układ chłodzenia ale temp ma ok 44 w spoczynku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam memory hard disc w raporcie błąd 1000007e w dowolnym momencie raz się pokaże przy odpalonej grze raz gdy przeglądam internet. Tylko miezniam fsb z 200 na 210 i już są jakieś problemy. Jak jest 200 to wszystko działa bez problemu nawet przy gta 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze nie. Mam 3 kości po 2Gb każda. Może jakieś porady?? Jak zmieniam tam fsb to coś przy opcjach związanych z ramem zrobić? Nie są chłodzone takie gole raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra z dwoma ale nadal chce mieć te 6GB ramu :) spróbuje... Na tym boxowym chłodzeniu ile można tak bezpiecznie wycisnąć tego aemdeka? Chce mieć też 3Ghz wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...