Skocz do zawartości
wąhol

kupię router do światłowodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

potrzebuje routera do światłowodu inea 1GB. Będzie obsługiwał dom bliźniaczy, 4 tv 4k, 4 laptopy, tablet i komórki. Znalazłem takie dwa modele, który znich byście polecili czy jeszcze coś innego?

Router D-Link DIR-1960 AC1900 Mesh DB GIGABIT USB Router xDSL Linksys EA8300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale telewizji to tym nie podzielisz a z tego co się orientuję routerem od inei można puścić go nawet skrętką

 

jak już chcesz wydawać takie pieniądze na router to może poszukaj czegoś dobrego na gpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o podział telewizji tylko internetu. Jeden tv będę miał koło routera ale pozostałe nie. Chodzi mi po prostu o dobrą prędkość wi fi by nie było problemów oglądaniem np. netflix lub you tuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o podział telewizji tylko internetu. Jeden tv będę miał koło routera ale pozostałe nie. Chodzi mi po prostu o dobrą prędkość wi fi by nie było problemów oglądaniem np. netflix lub you tuba.

Pasmo 1gb nie wysycisz, nie ma sensu się bawić w QoS itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym bliźniaku będą 2 rodziny? Jeśli tak to lepiej mieć po prostu 2 niezależne łącza.

 

Po pierwsze czy operator zezwala na udostępnienie netu poza lokal w którym usługa została zainstalowana?

Druga rzecz to net 1Gbps to niby nie mało ale i jego da się zapchać. Klient torrentowy czy Steam jest w stanie zapchać każde łącze więc co w sytuacji gdy jedna strona zapcha łącze a druga będzie się irytować bo ma ping 400+ms.

Kolejna kwestia to rozliczenie płatności. Ktoś kto weźmie usługę na siebie będzie musiał pilnować rozliczeń wspólnik celowo/niecelowo zapomni zapłacić i biegaj upominaj się. Jak dla mnie słaba opcja.

I kolejna sprawa to WiFi. Zapomnij że 1 urządzeniem zapewnisz zasięg dla całego budynku, zwłaszcza jak to budynek piętrowy i ma ogrzewanie podłogowe. Woda bardzo mocno tłumi sygnał WiFi 2,4GHz wiec jak w podłodze masz rozłożoną dość gęsto instalacje wodną to zgadnij jaki zasięg WiFi będziesz miał na drugiej kondygnacji.

 

Chcesz to wykonać dobrze to proponował bym pójście w Access Pointy. Jeśli budżet nie jest problemem to :

Router - Ubiquiti UniFi Security Gateway USG + switch

AP - Ubiquiti UAP AC PRO (na każde piętro) + UniFi Cloud Key

 

Trochę tańsza opcja

Router - Ubiquiti EdgeRouter X

AP - UAP AC PRO lub UAP-AC-LITE (na każde piętro)

 

Lub

Router - Mikrotik HAP AC2

AP - Mikrotik cAP AC (na każde piętro)

 

No i osobiście do WiFi podłączał bym tylko urządzenia mobilne, jak tel, tablet, laptop. Wszystko co stoi i nie zmienia pozycji, np. TV, dekoder, konsola, PC, podłączał bym kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na próbę miałem internet z T-mobile LTE (Huawei 4GRouter 3 Pro) ustawiony centralnie i we wszystkich pomieszczeniach miałem wystarczający zasięg do oglądania filmów 4K na laptopie i tv jednocześnie. Dlatego szukam routera z większą przepustowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zasięg WiFi ci wystarczał to nie ma sensu go zmieniać? Ograniczenie prędkości w tym routerze 300/100 Mb/s dotyczy połączenia przez modem LTE. A net ze światłowodu nie będzie korzystał z tego modemu tylko będzie wchodził portem WAN który jest gigabitowy.

 

A jak chcesz aby WiFi działał szybciej to kup coś z antenami 4x4 np. Ubiquiti UniFi AC HD.

 

edit. Pytanie tylko czy masz urządzenia które będą w stanie podłączyć się z maksymalną prędkością.

Edytowane przez SeN81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze testowałem internet od T-mobile z tym routerem. W temacie podałem dwa routery nad którymi się zastanawiałem który lepszy lub w tej cenie sprawdzony i polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze testowałem internet od T-mobile z tym routerem. W temacie podałem dwa routery nad którymi się zastanawiałem który lepszy lub w tej cenie sprawdzony i polecany.

Założyłem że jeśli testowałeś taki router to go posiadasz. Jeśli jednak nie masz żadnego routera i nie zależy ci na jakiś specjalnych funkcjonalnościach tylko na mocnym WiFi to od siebie polecę Totolink a3002ru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pod router podłączyć dysk ssd i móc na niego wysyłać zdjęcia z komórki i oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupujesz router z portem USB do którego podłączasz dysk. Tylko że takie rozwiązanie będzie działało tylko po lanie. Jak chcesz mieć dostęp do dysku przez net to musisz zainwestować w dysk sieciowy tzw. NAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...