Skocz do zawartości
wicia26

Artefakty po wymienie GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem sobie kartę tak jak w opisie. Przed instalacją nowych sterowników użyłem programu Dispaly Driver Unistaler. Było i czasami jest super ale nieraz nie wiadomo dlaczego wyskakują artefakty na ekranie. Albo czarny ekran. Robi się przeważnie taka szachownica z poziomymi kreskami na polach. Co najlepsze to gry jak RDR 2, The division 2, Breakpoint, Forza 4 działają bez zarzutu. Temperatura w stresie około 75 stopni.

 

Czy jest możliwe ze stare sterowniki od GeForce zostały gdzieś w systemie i się gryza z nową kartą? Może format zrobić? Tylko pytanie czy to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użyłeś DDU i zrobiłeś to dobrze to raczej nie zostały stare sterowniki. Sugerujesz że masz artefakty, ale nie podczas grania? W każdym razie jeśli tak jest to karta jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx nowy. Ale dziwna sprawa na xkomie była jak ja kupiłem.. Na początku podobno jej nie było. Chcieli mi wcisnąć 570. Ja zasugerowałem inna rx580 która jak się okazało, też nie było. Miałem czekać prawie miesiąc na dostawę. Po wszystkich sporach okazało się że karta nagle się znalazła (po 4 dniach) i mi ją wysłali pod pretekstem ze była gdzieś na magazynie zamówiona ponad stan. Najpierw byłem sceptycznie nastawiony ze to może ktoś ją oddal czy reklamował. Jak przyszła do mnie to wszystko było w oryginale. Nawet zamknięta standardowo i nie było widać śladów użytkowania. Ale teraz to mam mieszane uczucia co do jej stanu.. Korci mnie żeby ten format zrobić ale jeśli miałby nic nie pomoc to się tylko niepotrzebnie zdenerwuje :) a znowu bez kompa nie chce zostać..

 

Co do artefaktów to raczej na pulpicie wyskakują. W grach było ok. Dziś np sytuacja. Odpalam Xbox gmae i nagle ekran zaczął migotać. Zrobił się czarny i nagle artefakty i musiałem kompa zresetować. Może raz w redzie wyskoczył Blue screen z błędem wideo tdr failure.

 

Pewnie z koparki kupił uzywke

Z xkom nówka na promocji była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj, nie szukaj tylko reklamuj, a jeśli to możliwe to zwrot 14/15 dniowy

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zwrot rób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zwrotu już nie zrobie. Powiedzcie czy napewno nie da się nic zrobić? A jak nie to czy mogę domagać się zwrotu pieniędzy jak termin 14 dni minął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tylko reklamacja.

Towar niezgodny z opisem.

Czyli powołujemy się w sumie na rękojmie.

Choć Coś chyba pokręciłem...

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia, towar niezgodny z umową. Poproś o zwrot pieniędzy ale i tak może być różnie, bo sklep najpierw wysyła kartę do serwisu, a potem dopiero decyduje co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak Ci powiedzą, że usterki nie znaleźli (bo pisałeś, że czasami tych artefaktów nie ma) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A jeszcze tak apropo usterki. Jest możliwe że artefakty pojawia się jak do gniazda PCI wpadł kurz? I coś nie stykało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie jest karta ze zwrotu (14 dniowego)? Dlatego niby przypadkiem odnalazła się na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja zrobiłem tak, że oddałem całość do serwisu. Przetestowali i dostałem na piśmie, że karta jest uszkodzona.

 

Wtedy masz podkładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie jest karta ze zwrotu (14 dniowego)? Dlatego niby przypadkiem odnalazła się na magazynie.

Też tak myślałem ale xkom zapiera się że jest to stan magazynowy

 

Słuchaj, ja zrobiłem tak, że oddałem całość do serwisu. Przetestowali i dostałem na piśmie, że karta jest uszkodzona.

 

Wtedy masz podkładkę.

Całego pc do serwisu komputerowego żeby zrobili testy? Potem do xkomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak dla mnie dziwna jest to sytuacja zważywszy na to że gram teraz w reda i wszystko ok. Jakby była uwalona to myślę że w ogóle nie mógłbym grać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak dla mnie dziwna jest to sytuacja zważywszy na to że gram teraz w reda i wszystko ok. Jakby była uwalona to myślę że w ogóle nie mógłbym grać..

Ja ci powiem tak. Dawno, dawno temu miałem kartę, która wywalał artefakty przy uruchomieniu, a potem one znikały. Z fizyki wiemy że jest coś takiego jak rozszerzalność temperaturowa ciał. Czyli karta popsuta, ale jak się nagrzała to się robiły dociski tam gdzie nie kontaktowało i problem niby znikał. Przez jakiś czas to działało, ale potem i tak zdechło.

 

Kurz nie powoduje artefaktów.

 

Karta do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak. Dawno, dawno temu miałem kartę, która wywalał artefakty przy uruchomieniu, a potem one znikały. Z fizyki wiemy że jest coś takiego jak rozszerzalność temperaturowa ciał. Czyli karta popsuta, ale jak się nagrzała to się robiły dociski tam gdzie nie kontaktowało i problem niby znikał. Przez jakiś czas to działało, ale potem i tak zdechło.

 

Kurz nie powoduje artefaktów.

 

Karta do wymiany.

OK dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale xkom zapiera się że jest to stan magazynowy

 

 

Całego pc do serwisu komputerowego żeby zrobili testy? Potem do xkomu?

 

Tak. Przetestowanie to 50 zł.

 

Potem nie będą Ci mówili że coś nie gra w tej konfiguracji czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak. Dawno, dawno temu miałem kartę, która wywalał artefakty przy uruchomieniu, a potem one znikały. Z fizyki wiemy że jest coś takiego jak rozszerzalność temperaturowa ciał. Czyli karta popsuta, ale jak się nagrzała to się robiły dociski tam gdzie nie kontaktowało i problem niby znikał. Przez jakiś czas to działało, ale potem i tak zdechło.

 

Kurz nie powoduje artefaktów.

 

Karta do wymiany.

Może tak być, ale niekoniecznie. U mnie był kiedyś tylko problem w jednej grze bf3 i nigdzie indziej. Wina sterowników. Trzeba było dostosować. Później przy aktualizacjach problem znikł sam i nie trzeba było robić nic. Dlatego często nalegam użytkowników do testowania innych gier. Jeśli karta jest wadliwa to takie kwiatki będą w różnych grach. Albo czasami pomaga przeinstalowanie gry lub systemu. Różnie bywa. Jeśli jednak ktoś z tym nie może sobie poradzić to jak najbardziej do wymiany.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, właśnie odpaliłem kompa a tu takie coś jak na zdjęciu. Wyłączyłem kompa i po włączeniu czarny ekran + 3 długie sygnały.. Karta poszła się je##ć..

post-322792-15807637018103_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w twoim wypadku nie obejdzie się raczej bez wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak to w xkomie się odbywa? Ile się czeka i czy kasę moge od nich wołać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...