Skocz do zawartości
pucek2000

Mysz nie działa po wybudzeniu z hibernacji

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak w sygnaturce, płyta prawie nowa, ma z 10 dni.

Mam mysz bezprzewodową podpiętą z przodu obudowy. Jak komp wejdzie w stan uśpienia i wcisnę migający przycisk power - bez problemu komputer się wybudza.

Klawiatura przewodowa, podpięta do złącz usb z tyłu na płycie działa wtedy bez problemu, ale żeby mysz działała muszę wyjąć i włożyć jeszcze raz do usb nadajnik myszy.

To samo dzieje się z czytnikiem kart podpiętych do usb 2.0 na froncie obudowy. Muszę włożyć czytnik od nowa, wyjęcie i włożenie samej karty do czytnika nie pomaga.

 

W menadżerze urządzeń odznaczyłem przy wszystkich USB opcję "Zezwalaj temu urządzeniu na wyłączanie w celu oszczędzania energii", ale nic to nie dało.Sterowniki Chipsetu od MSI zaktualizowałem, bez zmian.

 

Prosze o pomoc, jest to dość irytujące, bo często komp przechodzi w stan uśpienia.

Edytowane przez pucek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ale czy rozważałeś rezygnację z hibernacji/usypiania automatycznego? (mnie to tylko denerwowało zawsze - wolę sam decydować kiedy komputer ma być uśpiony i w praktyce usypiam go przez zamknięcie systemu i wyłączenie wtedy kiedy ja chcę, a nie on)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ale czy rozważałeś rezygnację z hibernacji/usypiania automatycznego? (mnie to tylko denerwowało zawsze - wolę sam decydować kiedy komputer ma być uśpiony i w praktyce usypiam go przez zamknięcie systemu i wyłączenie wtedy kiedy ja chcę, a nie on)

 

Nie zrezygnuję z tego, jednak wybudzenie jest o wiele szybsze niż włączenie od nowa (przynajmniej na tej płycie co mam trwa dość długo), a często korzystam tak z kompa, że jakiś czas coś na nim robię, a potem godzinę nic.Jednak problem (przynajmniej połowicznie) rozwiązałem - z inną myszą bezprzewodową nie ma tego problemu. Co do braku reakcji czytnika po wybudzeniu - sprawdzę czy tak samo będzie działo się z pendrivem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...