Skocz do zawartości
CeZar007

Karta graficzna do starego configu z wizją upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powoli po kawałku modernizuję swój stary komputer, mam aktualnie na pokładzie Phenoma X3 720 BE, z odblokowanym i stabilnym czwartym rdzeniem, podkręcony do 3.4 ghz oraz archaicznego Radeona HD 4870 512Mb, zasilacz be quiet bqt l7-530w, planuję w najbliższym czasie zmienić kartę graficzną na coś nowszego.

 

Gram tylko w Full HD, w nowości nie bo mam dodatkowo PS4 (choć pewnie po modernizacji częściej będe użytkować PC do gier).

 

Jest sens pakowania do tego procesora coś pokroju GTX 1050, 1050Ti, lub rx 470/rx570 (przeciągu roku, max dwóch będę zmieniać procesor na jakiegoś świeższego Ryzena.?

 

Jak nie to jaka najmocniejsza karta będzie rozsądna do tej konfiguracji.

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Phenom,to odpuść Radeony - większy narzut sterownika na CPU

Do twojego konfigu max.GTX 960/1050Ti,choć trochę będzie na wyrost - jak później wymieniasz platformę na nowszą to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, ktoś coś jeszcze ciekawego dorzuci?, jak nie to wszystko jasne i temat do zamknięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuci 1050Ti, kupi nową platformę i 1050Ti do wyrzucenia.

Bierz w sensownej cenie i stanie (nie z koparki bez gwarancji) jakiegoś RX570/580, nie są drogie, a dobre. Jak będziesz mieć nową grafikę to szybciej niż rok i będziesz chciał mieć CPU co ją wykarmi. Wtedy wrzucasz nowe CPU i cieszysz się z pełnoprawnego PC do gier, w 1050 się nie pakuj, bo przy zmianie CPU i tak będziesz ją zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Radeona do tak słabego CPU jest słabo ładować. Z drugiej strony ceny używek nvidi... ekhm. Ale szukałbym chyba jakiegoś jak najtańszego GTX 950, 960, 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, został mi ostatni dylemat, RX 560 2GB z gwarancją 6msc za 280 zł, RX 560 4gb za 320 zł, GTX 1050 330 zł z gwarancją 6msc, czy GTX 1050 ti za 380 zł bez gwarancji?. Nie ukrywam że mocno mnie korci RX 560 2GB bo jest najtańszy z całej stawki. Czy narzut sterownika na CPU jest dalej aż tak mocno widoczny?, rx wiem że jest trochę słabszy od gtx 1050 ale przeskok względem HD 4870 będzie i tak ogromny. Dodatkowo mam monitor z Freesync czy na to nie patrzeć bo w tym segmencie kart to pic na wodę?

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki dokładnie masz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia mimo ogromnego dylematu i większej chęci na RX 560 2GB, kupiłem GTX 1050 :E. Wstępna ocena ogromny skok wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...