Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki ale raczej skorzystan z opcji czujnika w termometrze to koszt 10 euro nie majatek :) Jeszcze raz dziekuje wam wszystkim za wypowiedzi pomoc i porady naprawde sie przydadza jestem bardzo wdziexzny forum wielki plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziaem mam taki malutki czujnik dolaczony do plyty glownej . I ten czujnik jest ok ? Moge go uzyc ? Jak tak w jaki sposob go polaczyc z ciecza

wlozyc np do rezerwyu? Czy lepiej kupic ten aquariusa co podalem wyzej ? Wybaczcie za te pytania czasem pewnie banalne ale wole sie upewnic :)

 

Przyklej go do obudowy chłodnicy w niewidocznym miejscu. Najlepiej na dole lub górze obudowy chłodnicy tam gdzie są wkręcane krucce lub po przeciwnej stronie. Odczyty będziesz miał takie jaką temperaturę ma miedziana ścianka 1-3mm odgradzająca Cię od przepływającej cieczy. Pi razy oko opóźnienie będzie z że 2 sekundy między nagła zmiana temperatury cieczy a obudowy chłodnicy. Tylko że woda w LC zmienia temperaturę może z 1-2 stopnie na minutę w skrajnych sytuacjach, więc czujnik InLine to fanaberia jeśli chodzi o różnice w działaniu.

 

Dzieki ale raczej skorzystan z opcji czujnika w termometrze to koszt 10 euro nie majatek :) Jeszcze raz dziekuje wam wszystkim za wypowiedzi pomoc i porady naprawde sie przydadza jestem bardzo wdziexzny forum wielki plus :)

 

 

Wpięcie czujnika w adapterze liczysz z adapterami male/female czy coś takiego?

To jest generalnie dobre 50-70zl jak się nie mylę i zbędne złączki w układzie. Dużo patrząc na to, że już kupiłeś płytę z tymi czujnikami. Tak samo sterownik wentyli jaki byś teraz nie dokupił, to też będzie dużo kiedy już masz go w biosie.

 

Ps jak się uprzesz die na zakupy dla wyglądu to, lepiej kolanko kup sobie w kolor, bo bardziej rzuca się w oczy niż to czego nie byłoby widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeze juz sam nie wiem co mam wybrac czy ten czujnik z plyty(mam 2 czujniki dolaczone) czy zamowic ten inline male/famle z czjnikiem w srodku . Czy moze zalozyc obydwa ?

 

W zasilaczu mam wyjscie usb od strony zasilacza jest to zwykle wejscie mini usb a od strony mobo mam 9 pin z czego 5 sa kebelki a 4 puste podpiac to pod f_usb ?

Pozdro

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usb z zasilacza podłącz pod wejście usb płyty, to do sterowania rgb w zasilaczu oraz jakiś tam monitoring parametrów jest, co do czujnika to bym brał dedykowany i z bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on już ma dwa czujniki i gotowa pętlę XD. Dedykowane czujniki do pomiaru temperatury i sterownik też.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to lepiej teraz coś zmienić niż po zalaniu układu, dodanie czujnika inline to skrócenie jednej rurki tylko, a tak w ogóle to słabo widać na tej miniaturce czy zawór spustowy jest bo to bardzo ułatwia jakikolwiek serwis loop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich :) A wiec wszystko sie udalo :) Tzn uklad zostal zalany wczoraj, zero kropelki od wczoraj wiec sukces jest szczelny :) Zalozylem czujnik temperatury inline od aquacomputer umiescilem go w wylocie z cpu . Zaraz po odpaleniu systemu wejsc w bios i tam najpierw ustawic obroty itd itp ?? Moze mi ktos mniej więcej jakie ustawienia tam wprowadzic ?? Pozdrawiam i bardzo dziekuje za rady bardzo sie przydaly !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem otoz udalo mi sie odpalic komputer ale ze skutkiem "dymku" mniejsza o to ogolnie dziala znalazlem przyczyne odpowiedzcie mi tylko na pytanie czy thermaltake ten synch do rgb w plycie gigabyte musi byc podlaczona pod wyjscie VDG powieccie mi ktore to na zdj wejscie to na dole czy u gory

post-616508-15819683216441_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler musi być podłączony pod płytę jeśli chcesz mieć kontrole nad oświetleniem z poziomu softu. Podłączasz pod widoczne złącze D_LED1, napisy nad złączem to określenie tego co na danym pinie jest (V = Voltage, w tym przypadku 5V, D to data, a G to Ground).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko ja mam kabel 3 pin a tam jest 2pin odstep i1pin czyli podpiac tylko te dwa ? Czyli v i d ?

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć w zestawie z kontrolerem odpowiedni przewód pasujący pod to złącze. Będzie pewnie określony jako pod płyty Asusa. Ten, który masz podłączony teraz to pewnie pod stare rozwiązanie Gigabyte. Muszą być podpięte wszystkie 3 przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć w zestawie z kontrolerem odpowiedni przewód pasujący pod to złącze. Będzie pewnie określony jako pod płyty Asusa. Ten, który masz podłączony teraz to pewnie pod stare rozwiązanie Gigabyte. Muszą być podpięte wszystkie 3 przewody.

 

 

Dziekuje Zawisza naprawde dziekuje wszystko jest ok i dziala :) Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc temat chyba mozna zamknac z ustawieniami wentylow itd itp postaram sie sam poradzic . Pozdrawiam cale forum i jeszcze raz dziekuje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Jak Ci się chce, to podrzuć jakieś fotki jak całość wygląda, bo jestem ciekaw :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za co bo gdyby nie wy to bym sam sobie nie poradzil :) Plyta glowna mbie zadziwia albo zdziwila bo odrazu podkrecila mi procka z 3.6ghz na 4.6ghz a ramy z 3600 na 4100 temperatura w spoczynku 28-30 stopni roznica miedzy temperatura cieczy a prockiem jest 3-4 stopnie nie wiem czy to dobrze . Wiecie moze jak wylaczyc to oc ? Ciezko znalesc w tym biosie opcji wylaczenia tego podkręcania ogolnie wiekszosc opcji mam na auto.Wolabym narazie podkrecanie odlozyc na bok najpierw musze wszystko usawic obroty itd.

 

 

 

 

Oki Zawisza podesle zdjecia jak zsynchronizuje tą calą "choinke"

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zauwazylem ze niestety sekcja zasilajaca piszczy skwierczy tak na zmiane dzwiek dobiega z okolicy cpu nie wiem co robic jak mam teraz wszystko rozbierac i wysylac chcialbym sie dowiedziec czy moge cos zrobic czytqlem juz probowalem intel speed i inne opcje bez zmian dalej wydaje dzwieki jedyne co mi pozostalo to wylaczyc te oc tak jak pisalem wyzej nie umiem tego wylaczyc procka mam z 3.6ghz na 4.6 ghz ramy z 3600 na 4200 i nie wiem jak to wylaczyc :( Wczoraj zaktualizowalem biosa chociaz napiecie sie uspokoilo na vcore bo jeszcze wczoraj bylo ponad 1.20 :/. Macie rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All core turbo (taktowanie procka przy obciążeniu wszystkich rdzeni) dla i7 9700k to właśnie 4600 MHz, więc jest to normalna częstotliwość, a nie żadne OC. 3600 MHz to base clock. Co RAMu to pewnie źle odczytujesz wartości. 1.20V na VCore to normalne napięcie dla tego procka.

 

Jesteś pewny, że piszczy Ci sekcja płyty, a nie zasilacz lub sekcja zasilania GPU?

 

BTW: Twoich postów nie da się czytać - brak znaków interpunkcyjnych, błąd na blędzie. Nic się nie da z tego zrozumieć.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sekcja też skwierczy, jak masz cichego kompa to jest to duży problem. Obawiam się, że wymiana może nic nie dać, albo bardzo mało, no bo to jednak jest elektronika i zawsze będzie jakiś dźwięk.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wybacz Zawisza masz racje bo zawsze w biegu ogarne sie .

Więc tak jestem pewien ze swierczy i dźwięk jest naprawdę głośny nawet jak myszką ruszę to wydaję dzwiek nawet na ledy reaguje tak jakby reagowal na napięcie . Znalazlem 2 kondensatory które znajduja sie w lewym górnym rogu od cpu zobaczcie na zdj sa one przebarwione na ciemniejszy kolor i wydaje mi się że dzwiek wychodzi wlasnie z nich , dołączam zdj ale na nim za wiele nie widać bo lampa rozjasnia. Zauważyłem że na cpu skacze temperatura jak cos robie instaluje tak +- 30-45 stopni a na tmpin1 mam 45 stopni w spoczynku . Raczej bede rozbieral kompa bo naprawdę niepokoi mnie ten dźwięk zobaczę pod prockiem czy pasta była dobrze nałożona i wysle plyte na gwarancję.Mogę porobic wam testy jesli chcecie tylko napiszcie co potrzebujecie.

Pozdrawiam

post-616508-15821496353555_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz oszczędzanie energii CPU. Czyli C stany na disable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że temperatury skaczą to normalne, co do skwierczących cewek to raczej magicznie nie zniknie ale pomóc może wyłączenie oszczędzania energii CPU jak wyżej, może będzie ciszej.

Mi przy przeglądaniu neta też skwierczy, słychać to dosyć wyraznie, bo wszystkie wentylatory w idle chodzą na 200RPM i pompa na 800 ale już się przyzwyczaiłem. Pasty nie zmieniaj, bo to nic nie da, szkoda Twojego czasu.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wybacz Zawisza masz racje bo zawsze w biegu ogarne sie .

Więc tak jestem pewien ze swierczy i dźwięk jest naprawdę głośny nawet jak myszką ruszę to wydaję dzwiek nawet na ledy reaguje tak jakby reagowal na napięcie . Znalazlem 2 kondensatory które znajduja sie w lewym górnym rogu od cpu zobaczcie na zdj sa one przebarwione na ciemniejszy kolor i wydaje mi się że dzwiek wychodzi wlasnie z nich , dołączam zdj ale na nim za wiele nie widać bo lampa rozjasnia. Zauważyłem że na cpu skacze temperatura jak cos robie instaluje tak +- 30-45 stopni a na tmpin1 mam 45 stopni w spoczynku . Raczej bede rozbieral kompa bo naprawdę niepokoi mnie ten dźwięk zobaczę pod prockiem czy pasta była dobrze nałożona i wysle plyte na gwarancję.Mogę porobic wam testy jesli chcecie tylko napiszcie co potrzebujecie.

Pozdrawiam

 

To co zaznaczyłeś to nie kondensator tylko dławik - czyli cewka z rdzeniem. Przebarwienie nie ma znaczenia, ale cewka w środku faktycznie może piszczeć. Sprawdź jeszcze kompa pod innym gniazdkiem w domu, bo czasami kiepska instalacja elektryczna może powodować takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś na Z77 zasilanie piszczało (miałem 2500K) ale jak wyłączyłem któreś C-states (oszczędzanie energii) to przestało. Pobór w idle skoczył może z 3W do góry, ale było cicho. BIOS i funkcje oszczędzania energii oczywiście są u Ciebie inne, ale tym tropem bym szedł, chociażby żeby to wykluczyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem spróbuje jeszcze z tą funkcja oszczedzania energi cpu tylko mam prośbę możecie mi pomoc w tym ? Nie wiem które to c-stany może ktoś mi opisać na podstawie mojej płyty od gigabyte ?

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną opcje c-state control i tylko ta jedną opcje wziąść na disable ? W ogole ten bios jest troszke inny niz ten z instrukcji nie mam np zakladki M.I.T a moze to przez aktualizacje ?

post-616508-15821989858149_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...