Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dasz manuał to się rozwinie lista pewnie. Daj Disable to wyłączy wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisałeś Minciu odznaczylem na disable i wszystko off się zrobiło coś jeszcze wyłączyć ?

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło :(

Zauwazylem zmiany teraz caly czas skwierczy nawet jak w biosie siedze . Ajak odpale windowsa to skwierczy i piszczy jak stary dysk hdd . Zawisza sprawdziłem wszystkie kontakty w domu i dalej to samo.

Boje sie ze z czasem może coś się dalej popsuć chyba jednak wyśle płytę do sprawdzenia a może jednak jest jakas wada dlaczego wy to tak wykluczacie ? Z tego co wyczytalem z390 ma to do siebie ze piszcza nie jestem 1 osobą, ale ludzie wysylaja na gwarancje i sa szczęściarze którzy dostali już bez wady plytę. Miałem kiedyś przygodę z sekcja zasilającą spalila mi caly komputer ktory dostalem na komunie co prawda mial kilka lat ale gosciu z servisu powiedzial mi ze od sekcji moze pójść po całym kompie wiec chyba jest ryzyko ?

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu piszcze prawie zawsze. Płyty raczej zadko. Najlepiej zmienić płytę jak nie chcesz tego słuchać.

 

Zepsuć się nie zepsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do was i do waszych rad ale raczej podejmuje decyzje o wysłaniu plyty głównej na gwarancję , wydałem na tego kompa ponad 15 tysięcy i nie chce zeby coś sie spaliło wybaczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na zwrot 14dni jak jeszcze się lapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie, ponieważ karte kupiłem w święta bozego narodzenia i tak go powoli skladałem.Kupilem z morele jak myslicie wysylac do morele czy do gigabyte ?

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej do morele, bo w GB nawet nie odbiorą pewnie paczki od Ciebie XD

 

Kup sobie już inną płytę, albo będziesz miesiąc bez komputera. I tak nie jest powiedziane, że wymienią Ci płytę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zacznę od tego że rozebralem blok cpu i po zdjeciu backplate w tym miejscu gdzie sa te kondensatory o ktorych wspominalem sa jakies plamy nigdzie indziej nie ma takich widac ze tam cos sie dzialo ale raczej to juz nie wazne uszkodzilem styki od wejscia na plycie do procesora zakladajac klapke ochronna na wejscie cpu zalozylem ja zle noi stalo sie w 2 mjsc sa pogiete nie ma szans na naprawienie wiec po sprawie :( Mozecie mi polecic jakas dobra plyte pod moj sprzet i taka co nie bedzie raczej niespodzianek tak jak tu :)

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładniej zakładałeś tą klapkę? Chyba ponad połowa przypadków uwalenia gniazda to kalekie zakładanie osłonki.

 

Wpychałeś ją w zamknięty socket?

 

-OK

- NOK

- NOK

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładniej zakładałeś tą klapkę? Chyba ponad połowa przypadków uwalenia gniazda to kalekie zakładanie osłonki.

 

Wpychałeś ją w zamknięty socket?

 

 

 

 

Raczej tak jak mowisz zalozylem ja nie od gory tylko od spodu jest jakies 20 pinow pogietych, po plycie 1200 za glupote sie placi :(

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj demontaż osłonki:

 

Raczej tak jak mowisz zalozylem ja nie od gory tylko od spodu jest jakies 20 pinow pogietych, po plycie 1200 za glupote sie placi :(

 

 

 

eee

 

 

od dołu da się ją wepchać jakoś?? Najlepiej jest założyć osłonkę i dopiero wtedy wyjąć procesor z gniazda, żeby przypadkiem nie smyrnąć po pinach palcem.. I zamknąć socket z osłoną. Osłonę wpycha się jak na filmach, jeśli chodzi o stronę. Ale nie wpycha się jej na zamkniętym gnieździe bo pewnie tez rozwalisz piny.

 

Wyślij płytę do serwisu na wymianę socketu. Albo naprostuj piny u zegarmistrza o ile to tylko 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym my tu gadu gadu dla mnie jest po plycie pisalem wyzej ze jest to z 20 pinow i prosze nie dobijaj mnie mam chec sprzedac wszystko i olac pc ...

Jestem przekonany ze tam cos sie dzialo bo to widac golym okiem ale co z tego :/ Polecicie mi jakas plyte dobra ?

 

Zegarmistrz odpada mieszkam w Holandi tu ciezko o takie sprawy a jak sa to sa bardzo drogie.

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to wyreklamować, sens pakowania kolejnego tysiąca w podstawkę, która zaraz będzie martwa jest wątpliwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mi nie wyreklamuja poniewaz napisalem juz im ze uszkodzilem plyte przy rozbieraniu ,napisalem tez ze widac na plycie ze cos sie dzialo czekam na odpowiedz ale domyslam sie jaka bedzie odpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wyreklamować miałem na myśli oddanie jej do serwisu, czyli odpłatna naprawa.Tak jak wspomniałem dobra płyta do i7 9700k to koszt 900+ zł, a ta podstawka zaraz będzie martwa.

 

Jak Ci nie szkoda kasy to :

 

gigabyte-z390-aorus-ultra

 

gigabyte-z390-aorus-pro

 

Gaming edge AC od MSI nie polecam- gorąca sekcja.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika = na 100% to odrzucą. Wymiana gniazda procesora to koszt 200-300 zł = sporo taniej niż kupno nowej płyty.

 

@Kjubb - nie można linkować do Moreli, bo wcina linki :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty mogą mieć jakieś przebarwienia od thermalpadów, po procesie lutowania itp. Cewki w elektronice często piszczą pod różnym obciążeniem. Różne elementy mogą też mieć inny odcień bo np były wyprodukowane w różny dzień. Inna partia elementów z innym odcieniem nie oznacza, że to wadliwa partia od razu.

 

Napisałeś " 2 mjsc sa pogiete " myślałem że chodzi o 2 piny a nie dwie strefy socketu. Pewnie pogięte jest nie 20 a 3 razy więcej jak się przyjże. Płytę odeślij do sklepu/producenta na naprawę socketum tak żeby zachować gwarancję na sprzęt. Następnie odsprzedaj ją dalej bo i tak będzie piszczeć.

 

Sobie na ten czas kup co chcesz. Najlepiej MSI/Asrock/Asus jak interesuje Cię OC pamięci. Ale ja nie polecę Ci nic konkretnego, bo też przyjdzie Ci z przebarwieniami i powiesz, że to ja kazałem Ci taką kupić :D

 

U nas rozsądny wybór to np:

ASRock Z390 EXTREME4 750zl

ASUS PRIME Z390‑A 829zl

MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC 679zl _ (pod dobre OC pamieci)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC 779zl z wifi

MSI MAG Z390 TOMAHAWK 669zl

 

Droższej bym nie kupował, jesteśmy o włos od następnej generacji inteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zaniose do servisu tutaj w nl zaplace za naprawe wiecej niz ta plyta jest warta . Pozostaje mi kupic nowa , taka z dobra sekcja zasilania i zlozyc dam do servisu tzn zeby mi wszystko podlaczyli zeby znowu nie bylo dziwnych akcji.

 

 

Ok Minciu zrobie jak mowisz naprawie ta w pl i sprzedam a tu kupie inna i jak bedzie piszczec nawet nie mam zamiaru juz marudzic wybaczcie.

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gaming edge AC od MSI nie polecam- gorąca sekcja.

 

A ja tak, bo jest tania i z WiFi/BT. Bez problemu można też na niej wykręcić fajnie bdie. A wysoka temperatura w Prime po 20-30minutach testów raczej nie będzie miała wpływy na codzienną pracę sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OC pamięci jest fajna, ale w renderingu na i7 9700k @5 Ghz łapie około 80-90stopni, jak dla mnie trochę za dużo. Na i9 będzie już 100+, ona daje radę do poboru mocy procka w okolicach 160 Wat.

Ale jeżeli nie planuje się żadnego OC, to jest ok.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten komputer będzie renderował coś więcej niż CineBencha 3 razy w życiu po kilka minut? Do renderingu to nawet intela bym nie kupował na miejscu autora . Przy okazji pinów by nie powyginał w płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na oc jeśli mogę coś dodać :) Chodzi mi o dobrą sprawdzoną płytę najmniej wadliwa nie zrozumcie mnie zle wiem ze nie ma ideałów ale każdy ma napewno jakiegoś faworyta :)

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz spokojnie brać cokolwiek co wymieniłem. OC i tak będziesz mógł zrobić.

 

Tutaj masz listę płyt z podziałem na VRM:

https://forums.hardwarezone.com.sg/117191295-post137.html

 

I idąc tym tropem znowu wydasz zaraz 1500 a może więcej na Asusa/Gigabyte Extreme albo MSI GoodLike ? :)

 

Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz cokolwiek z tego, co dają te droższe płyty ? Jakieś dodatkowe porty albo bardziej ich organizacja PCIe/NVMe/USB/SATA itp lepiej Ci pasuje?

 

Co do usterek, 90% płyt pada z winy użytkownika. A pozostałe 10% to loteria, tak jakbyśmy mieli Ci polecić konkretny punkt LOTTO gdzie na pewno wygrasz chociaż piątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...