Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj na zdj te przebarwienia sami ocencie nigdzie indziej na plycie nie ma takich plamek .Tam gdzie jest te 7 plamek stamtad dobiegal dzwiek. Chyba zaryzykuje i wezme ta sama plyte i tam gdzie kupie tam dam do zlozenia .

post-616508-15822235825354_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forums.tomshardware.com/threads/strange-fluid-leaking-from-motherboard.2657851/

https://forums.tomshardware.com/threads/liquid-spots-on-motherboard.3172565/

 

A co inni piszą? Ja bym się tym absolutnie nie przejmował. A jak Ci to przeszkadza to sobie przemyj alkocholem :)

 

Wygląda na standard przy thermalpadach. Na GPu najlepiej widać takie przebarwienia.

 

..Chyba zaryzykuje i wezme ta sama plyte ..

 

Ja polecam jednak inny model, który nie ma przypadłości piszczenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora konkretnie, wymieniles ich kilka :) Zeby mialo wejscie na v nand ssd :) ktoras z tych ?

ASRock Z390 EXTREME4 750zl

ASUS PRIME Z390‑A 829zl

MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC 679zl _ (pod dobre OC pamieci)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC 779zl z wifi

MSI MAG Z390 TOMAHAWK 669zl

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v nand ssd ?

 

Chodzi Ci o NVME Samsunga? Chyba każda zmieści po dwa takie ;)

Szkoda kasy na droższe, dla tego taka lista. Jak nie masz zapędów na wysokie napięcia i smażenie proca w syntetykach to nic więcej nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil Asus ROG STRIX Z390-F za ok. 900PLN. Bardzo solidny sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o ten Samsunga :) Dokladnie dzieki za zrozumienie :) A ty ktora bys wybral z tych co mi wyslales ? :D Amsztela propozycje tez brac pod uwage ? Do nikogo nie bede mial pretensji jak mi doradzicie i tak wybor koncowynalezy do mnie wiec pretensje do siebie :) Czy isc w msi sam nie wiem zanim wybralem gigabyte zastanawialem sie nad MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC 

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać pod uwagę Strixa.

 

Ale musisz określiś swoje potrzeby. Czy masz potrzebę wydania siana na darmo, czy może jednak jakieś renderingi po OC? Może po prostu chcesz mieć droższą bo wstyd pokazać kompa z tańszą? :D Nie istotne. Realnie każda z tych płyt co wymieniłem wcześniej będzie aż nadto co pewnie potrzebujesz.

 

No i pewnie za miesiąc wyjdzie next gen. Ja bym na Twoim miejscu po prostu kupił next gena skoro i tak od grudnia kompletujesz sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać pod uwagę Strixa.

 

Ale musisz określiś swoje potrzeby. Czy masz potrzebę wydania siana na darmo, czy może jednak jakieś renderingi po OC? Może po prostu chcesz mieć droższą bo wstyd pokazać kompa z tańszą? :D Nie istotne. Realnie każda z tych płyt co wymieniłem wcześniej będzie aż nadto co pewnie potrzebujesz.

 

No i pewnie za miesiąc wyjdzie next gen. Ja bym na Twoim miejscu po prostu kupił next gena skoro i tak od grudnia kompletujesz sprzęt :P

 

Ok dla mnie to nie problem poczekac :) Tylko pewnie procka bym musial zmienic ? Wiec odpada moze bardziej poczekac bo spadna ceny aktualnych :)

 

Moje potrzeby hmm ... jestem szczery brałem taką plyte zeby ladnie wyglądała zeby pasowala do grafiki i miala dobra sekcje zasilania i tyle znajomy kupił nie dawno płytę wlasnie tą msi i cos wspomnial ze w sklepie powiedziano mu ze aorus master jest ciut lepszy , sprawdzilem necie opinie niby były ok napewno o chlodzeniu tej sekcji .

 

 

Cały czas myślę intensywnie o tym msi pro carbon jest w podobnej cenie co Asus prime :) A jak msi z przypadloscia piszczenia :) ?

post-616508-15822331670769_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór padł na Msi pro carbon ac z wifi i bt

Zastanawialem sie nad edge jeszcze ale edge ma mniej slotow usb i nie ma thermo na m2 tak po za tym to chyba to samo ale zalezy mi na slotach usb moze tez te led robi robote roznica jest 30euro miedzy carbon a edge. Mozecie mi cos wiecej napisac o tej plycie ? Kolega ma ja od pol roku i jest zadowolony nic nie piszczy i nie skwierczy , wiem ze moze mi sie trafic skwierczacy model ale odrazu ja zakladam w dzien kupna wiec jak co bede reklamowal.

 

Taka ciekawostka wpisujac w google gigabyte piszczace cewki wyskakuje tego pelno , wpisujac Msi piszczace cewki sa to bardzo sporadyczne przypadki :) zastanawialem sie nad msi a gigabyte ale poszedlem tropem drozsze to lepsze ale jak widac nie zawsze :)

 

Znalazlem Pana na olx ktory wymienia sockety za 150 zl co o tym myslicie ?

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że przy tego typu naprawach warto skorzystać z osób, które są polecane i wydać trochę więcej, ale jednak mieć pewność, że to będzie dobrze zrobione.

Gdybym miał potrzebę wymieniać socket to w pierwszej kolejności napisałbym do Daniela Rakowieckiego, ewentualnie do Foresta.

Obu znajdziesz na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że przy tego typu naprawach warto skorzystać z osób, które są polecane i wydać trochę więcej, ale jednak mieć pewność, że to będzie dobrze zrobione.

Gdybym miał potrzebę wymieniać socket to w pierwszej kolejności napisałbym do Daniela Rakowieckiego, ewentualnie do Foresta.

Obu znajdziesz na YT.

 

Ok dzieki za rade , napisze do wymienionych :)

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem innego Pana na yt kom tumi , nie mogę znaleźć nawet 1 negatywnego komentarza wiec raczej decyduje sie na tego Pana .

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kilku warstwowy laminat, upewnił bym się że naprawa będzie wykonana prawidłowo, stacja ir to moim zdaniem konieczność, wiadomo że da się to ogarnąć hot air, ale to nie zalecane, płyta tania nie jest, jak cep mi się z łapy kiedyś wymsknął i wpadł w socket x99e ws to asus ma usługę wymiany socket za niecałe 60 euro wliczając wysyłkę w obie strony, szkoda że tylko do sprzętu z lini workstation lub server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu ma filmik na yt sprawdz sobie widac przez chwilę jakiego sprzętu używa. Robi to od kilku lat i zajmuje sie tylko wymiana socketu do tego robi test plyty po zrobieniu socketu I wysyła mi wszystko na meila :)

Wyczytalem ze ściąga socket nie jakas zwykła lutownica tylko jakaś maszyna bga 3 lata temu.

Ma ponad 100 komentarzy wszystkie pozytywne , mało tego np gratis bios aktualizuje sami zobaczcie zreszta jak udziela odpowiedzi sa to konkretne odpowiedzi i profesionalne.

Edytowane przez Lukas1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was . A wiec tak socket wymieniony perfekcyjnie poniewaz zaraz po wymianie socketu plyta pojechała a gwarancje ktora zostala przyjęta:) Diagnoza - zmiana biosu-plyta juz nie piszczy :) pozdrawiam i dziękuję za rady i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...