Skocz do zawartości
Yavimatuzalem

Głośniki 2.1/2.0 do PC do 150/200 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co wy wszyscy macie w głowach na temat używanych rzeczy (notorycznie spotykany objaw w działach audio) . Nie każdy chce się bawić w używki, zwłaszcza w budżetowe głośniki które w 90% użytkownik nie dba. Piszecie też jakby każdy za 200zł oczekiwał cudów i opadów japy od dźwięku, a autor chce po prostu dobrze grającego zestawu. Na 200% byłby zadowolony z jakiś logitechów Z333 a my i tak mu proponjemy dwie półki wyżej za podobną kasę

O, to to!

 

Aktualnie mam Creative A50 - ich jakość mnie zadowala, ale mają coś nie tak z wtykiem chyba, bo czasami słyszę w nich kompa, coś tam rzęzi i mieli, dlatego chcę wymienić.

Spodziewam się więc, że wydając 150-200 złotych uda się dorwać coś nowego, a jakościowo lepszego od tych A50. Nie muszą idealnie odwzorowywać dźwięków, mieć basów podnoszących kurz z półek - po prostu byle były lepsze od obecnych, bezproblemowe i szare albo czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem na spokojnie głośniki z tematu i zastanawiam się nad:

Logitech Z333 (najmniej rzucają się w oczy wyglądem), mają spoko cenę;

Genius SP-HF1800A (droższe, brzydsze i 2.0), w tych Geniusach boję się trochę tej analityczności dźwięku, bo słucham głównie rzeczy z YT, Netflixa czy gram, nie odpalam raczej muzyki z płyt itd.;

Edifier M1360.

 

Kwestia też tego, że komputer mam ustawiony w rogu pokoju, więc subwoofer stałby pod biurkiem otoczony dwoma ścianami i bokiem łóżka. Czy w takim wypadku warto czy jednak brać 2.0?

Edytowane przez Yavimatuzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

M1360 - miałem je z 3 lata chyba, teraz grają u syna. Niestety ciężko je polecić, chyba że masz mega okrojony budżet :/ to maluchy są, grają słabo po prostu, mało wyraźnie. Sub daje radę, ok, ale te maluszki są niskich lotów. Do tego transformator w subie warczy jak się nie wyłączy ich z prądu. 8-latkowi to przeszkadzać nie będzie, ale poza tym to naprawdę lepiej przysłowiowo dołożyć do czegoś innego.

 

Aktualnie mam Gigaworks T20 II i ciężko to nawet porównywać. Tak, z jednego strony to nadal zwyklaste 2.0 ale skusiłem się bo zbierają bardzo dobre oceny (choć tu na forum ktoś porównywał je z jakimiś głośnikami z laptopa, niby jakieś lepsze tam, ale ... z takim czymś trudno polemizować) i naprawdę dają radę, są zaskakująco dokładne i na razie przynajmniej dla mnie bardzo zadowalające. No ale też nie jestem jakoś specjalnie wymagający, i operuję w podobnym do Ciebie budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ogarnąłem na spokojnie głośniki z tematu i zastanawiam się nad:

Logitech Z333 (najmniej rzucają się w oczy wyglądem), mają spoko cenę;

Genius SP-HF1800A (droższe, brzydsze i 2.0), w tych Geniusach boję się trochę tej analityczności dźwięku, bo słucham głównie rzeczy z YT, Netflixa czy gram, nie odpalam raczej muzyki z płyt itd.;

Edifier M1360.

 

Kwestia też tego, że komputer mam ustawiony w rogu pokoju, więc subwoofer stałby pod biurkiem otoczony dwoma ścianami i bokiem łóżka. Czy w takim wypadku warto czy jednak brać 2.0?

 

Logitechy Z333 posiadam tylko dla tego iż dostałem je za darmo. Wcześniej miałem Logitech X230,X530, które grały dużo lepiej. Ta firma bardzo opuściła się w kwestii głośników w tej cenie. Jeżeli miałbym dać tym Z333 ocenę to byłą by 3,5/5. Naprawdę lepiej w tej cenie kupić Microlaby B77 lub FC 330.

Edytowane przez BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, ogarnąłem jeszcze temat i w sumie te Microlab B77 dadzą wizualnie radę. Więc biorę je, nie będę chyba bawił się w 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś tutaj zajrzał szukając głośników: wziąłem Microlaby B77, jestem mega zadowolony. Różnica pomiędzy nimi a starymi jest kolosalna. Jakość dźwięku dobra, zaskakująco mocne basy, nie wyglądają też tak brzydko, jak się spodziewałem. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś tutaj zajrzał szukając głośników: wziąłem Microlaby B77, jestem mega zadowolony. Różnica pomiędzy nimi a starymi jest kolosalna. Jakość dźwięku dobra, zaskakująco mocne basy, nie wyglądają też tak brzydko, jak się spodziewałem. Polecam.

Widzisz, dlatego tak cisneliśmy żebyś jednak dołożył ;) Ważne że finalnie zakup udany, kupiłeś najlepsze 2.0 w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podczepić się pod temat, bo mam podobny problem. Chcę wymienić głośniki Genius SP-HF1800A na coś innego, bo zaczęły charczeć.

 

- Przeznaczenie: filmy, gry i sporadycznie muzyka rockowa (45%/45%/10%).

- Źródło: Realtek ALC892 Codec.

- Łączność: przewodowa lub bezprzewodowa, bez różnicy.

- Głośniki będą ustawione obok monitora, oddalone 10 cm od ściany, będę siedział na wprost nich.

- Maksymalna wysokość głośników 44 cm.

- Budżet: 300 zł.

 

Myślałem o używanych Microlab SOLO 6C lub Fenda R30BT. Dobrze kombinuję czy lepiej poszukać głośników 2.1/5.1? Na allegro widziałem m.in. Genius SW-HF5.1 5050 i Modecom MC-MHF60U poniżej 300 zł, ale nie wiem czy jest sens się w to bawić, bo mógłby być problem z optymalnym rozstawieniem takiego zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałbym sie czy do gier i filmów nie byłoby lepsze 2.1 z dobrym basem. DLa podbicia efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałbym sie czy do gier i filmów nie byłoby lepsze 2.1 z dobrym basem. DLa podbicia efektów

Jest coś wartego uwagi w okolicach 300 zł wśród zestawów 2.1? Znalazłem Microlab FC330 i Modecom MC-MHF60U, dobre to? Widziałem, że w temacie polecano również Edifier C3 2.1, ale nigdzie ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie myślałem o takim rozwiązaniu, ale bardzo mnie zaintrygowało :D Miałeś może okazję porównać Taga inTone z Microlab Solo 6C lub innymi głośnikami podobnej klasy? Co lepiej sprawdzi się w filmach i grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem. Edifier 1600 i te. Została Taga. Film, gra czy muzyka - ogólnie jest lepiej. Z wad to głównie pilot, który jest trochę słaby. Zawsze możesz zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagą warto się zainteresować szczególnie w tej cenie, jedne z ciekawszych 2.1 szczególnie w tych pieniądzach, zupełnie zapomniałem o tej konstrukcji. Dopóki nie kupisz i nie sprawdzisz to nie dowiesz się czy będą Ci pasowały. Moje doświadczenie i preferencje powodują, że przy tanich głośnikach kupiłbym raczej 2.1 a nie 2.0 ze względu na ewentualnie braki w basie

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie myślałem o takim rozwiązaniu, ale bardzo mnie zaintrygowało :D Miałeś może okazję porównać Taga inTone z Microlab Solo 6C lub innymi głośnikami podobnej klasy? Co lepiej sprawdzi się w filmach i grach?

 

TAGA, jak każde tanie 2.1 słabo nadaje się do muzyki (chyba, że do łupania). Dlatego zostawiłem sobie inTONE mini do filmów i gier (tu jest bardzo dobrze), natomiast do muzyki mam LYD7 od Dynaudio. TAGI porównywałem bezporednio z Logitech Z-623, ale tu Logi przegrały zdecydowanie (jedyny plus 623 to burczenie basu, jeśli ktoś lubi dudnienie to coś dla niego). W TAGAch i tak mam otwór br zatkany i basy skręcone na zero (a jeśli włączę contour do cichego słuchania, to regulacja basu spada na minus 7, czyli minimum jakie można ustawić). Były jeszcze próby z Edifier R1700, ale tu w muzyce ciągle czegoś brakowało, a w grach i filmach nie było odpowiedniego zejścia. Dlatego decyzja o dwóch zestawach. TAGA pewnie wyjdzie, kiedy dokupię sub do Dynaudio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tak najlepiej :) ale jak ktoś ma ograniczony budżet do 200 zł to spokojnie może brać "przyzwoite" 2.1 i mieć je do wszystkiego muzyka/filmy/gry, ja tak zrobiłem.

 

Rzeczywiście 2.0 z 4" przetwornikiem nie zapewni niskiego basu (sprawdzone na 6 różnych modelach)

 

Ja miałem. Edifier 1600 i te. Została Taga. Film, gra czy muzyka - ogólnie jest lepiej. Z wad to głównie pilot, który jest trochę słaby. Zawsze możesz zwrócić.

 

Ja bezpośrednio z r1600tIII przeszedłem po testach na fc-330 i jestem zadowolony (niskie tony dużo lepsze nawet na neutralnym ustawieniu 0, średnie porównywalne może nawet lepsze na fc, wysokie o dziwo wystarczające i nie kłujące po uszach) tagi nie miałem a chętnie bym przetestował :)

 

PS. po zestawach 2.1 creativa czy logitecha, fc-330 ma czysty nie buczący bass, zapewne chodzi o inną konstrukcje subwoofera, przez co nadaje się również do słuchania muzyki.

 

Potwierdzam odczucia tego Pana od audio https://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

 

Słuchawki też dobrane z testów na tej stronie i strzał w 10 (chociaż błądziłem długo, zarówno z głośnikami jak słuchawkami)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, skłaniam ku temu zestawowi TAGA 2.1 Mini. Moglibyście rzucić okiem na układ pokoju i powiedzieć mi jak to sensownie poustawiać?

 

https://naforum.zapodaj.net/dc7c5e715c49.jpg.html

 

Na niebiesko zaznaczyłem prawdopodobną pozycję satelitek (mógłbym je jeszcze postawić nad monitorem, ale to chyba zły pomysł), a na czerwono cztery potencjalne lokalizacje subwoofera. Jak najlepiej rozstawić ten zestaw?

 

Edit:

Dzięki panowie, prawdopodobnie zdecyduję się na ten zestaw TAGA Mini :)

Edytowane przez matten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satelitki tak jak na rysunku jak najszerzej (lepszy efekt stereo), subwoofer najlepiej między biurkiem a tą małą szafką, bo pod biurkiem może być podbity nienaturalny bas (jak i w każdej innej wnęce) czyli pozostaje jeszcze opcja nr 2 z tego rysunku, jeśli będzie dobrze grało w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub wymaga wolnej przestrzeni aby dobrze zagrał, z tego co podałeś prawdopodobnie najlepiej będzie w miejscu nr.2 natomiast mogło by być lepiej z subem na ziemii zamiast szafeczki pod nr.2. Sam pokombinuj, najlepiej będzie tam gdzie będzie mniej basu, nie będzie podbity, buczący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, skłaniam ku temu zestawowi TAGA 2.1 Mini. Moglibyście rzucić okiem na układ pokoju i powiedzieć mi jak to sensownie poustawiać?

 

https://naforum.zapodaj.net/dc7c5e715c49.jpg.html

 

Na niebiesko zaznaczyłem prawdopodobną pozycję satelitek (mógłbym je jeszcze postawić nad monitorem, ale to chyba zły pomysł), a na czerwono cztery potencjalne lokalizacje subwoofera. Jak najlepiej rozstawić ten zestaw?

 

PS. Muzyka nie jest problemem, bo słucham płyt CD na wieży, bardziej zależy mi na fajnym dźwięku w filmach i grach :)

 

Sub ma głośnik z prawej strony, zatem lepszą opcją byłoby gdybyś mógł "jedynkę" przestawić na drugą stronę biurka, jeśli chciałbyś wybrać opcję nr jeden. Dodatkowo cały zestaw ma regulację +-7 (tony wysokie i niskie), a także wzmocnienie od 0 do 31 (każda z satelit osobno i osobno sub), zatem myślę, że spokojnie wyregulujesz go "pod siebie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sisterhood widzę, że słyszysz tandetność basu z typowych zestawów z subem i zarazem problem braku basu przy małych komputerowych 2.0. Tak jak Ja. Można połączyć wysokiej jakości bas, z niskim zejściem, kupując wysokiej jakości 2.0 (Nubert NuPro A300, Genelec 8240A, Genelec 8340A itp. ). Mają one równe i szerokie pasmo,po prostu nisko schodzący bas wysokiej jakości.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tam jest problem z odległością od słuchacza. Metr i jest kiepsko, ale już np 150 cm i jest bajka. To tu się tak naprawdę sprawdza sub. Tu i przy cichym odsłuchu. Dlatego do LYD7 planuję sub 9S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tam jest problem z odległością od słuchacza. Metr i jest kiepsko,

Nie zauważyłem. Na czym ta kiepskość polega? Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko z basem.

Ja zauważyłem, że w bliskim polu mam wyższej jakości bas, choć niepodbity przez pomieszczenie. Także najdokładniejszy dźwięk mam z tego ~1 metra od kolumn (pomieszczenie 16,4m kw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...