Skocz do zawartości
Yavimatuzalem

Głośniki 2.1/2.0 do PC do 150/200 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam komputer, wypada więc wymienić też głośniki.

Szukam zestawu 2.1 ewentualnie 2.0, ale z przyzwoitymi basami (głównie po to, by w filmach i grach sceny miały odpowiednią "moc").

Zależy mi, standardowo, na najlepszej relacji cena/jakość. Kolor głośników czarny/ciemnoszary (nie chcę nic brązowego). Tylko nowe.

 

Kartę dźwiękową będę miał zintegrowaną. W temacie sprzętu tego typu jestem zupełnie zielony, więc będę wdzięczny za słowo uzasadnienia do polecanki ;)

Edytowane przez Yavimatuzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najlepsze są Microlaby FC330, ale pewnie będziesz marudził na drewno. Jeśli tak to używane Edifiery C3 (musisz polować olx/allegro) będą jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c3 najlepszy wybór w tych pieniądzach, bo sub ma 8 cali, a żeby bas zagrał musi być wielkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na nowych głośnikach. Microlaby brązowe, więc odpadają.

 

Może to być też coś 2.0, byle sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Microlab B77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi, standardowo, na najlepszej relacji cena/jakość. Kolor głośników czarny/ciemnoszary (nie chcę nic brązowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

W tej cenie będziesz miał ciężko kupić dobre głośniki pod kolor jak ty chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 150-200 złotych, za to ciężko kupić dobre i brzydkie głośniki a ty chcesz dobre, ładne i jeszcze wybierać kolor. Jednego zera Ci zabrakło, chyba że nie zależy Ci na uzyskaniu maksymalnej jakości z twojego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 glośniki są kiepskie i nie polecam żadnych, slychać jakieś basy tylko nieprzyjemne, bierz coś z 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 kiepskie? Z tego co ja się doinformowałem to do muzyki tylko 2.0. Z tym, że tu mamy też do gier i filmów, to już inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 glośniki są kiepskie i nie polecam żadnych, slychać jakieś basy tylko nieprzyjemne, bierz coś z 2.1

Widocznie mało w życiu słyszałeś.

 

2.0 kiepskie? Z tego co ja się doinformowałem to do muzyki tylko 2.0. Z tym, że tu mamy też do gier i filmów, to już inna kwestia.

Do gier z doświadczenia tylko i wyłącznie słuchawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 150-200 złotych, za to ciężko kupić dobre i brzydkie głośniki a ty chcesz dobre, ładne i jeszcze wybierać kolor. Jednego zera Ci zabrakło,

Święta prawda (niestety). Za 150-200zł, to można kupić głośniki do biura, z dobrą czytelnością wokalu (lektor na szkoleniach).

 

2.0 glośniki są kiepskie i nie polecam żadnych, slychać jakieś basy tylko nieprzyjemne, bierz coś z 2.1

Niezły stek bzdur. To prędzej z tanich X.1 słyszałem jakieś buczenie, omyłkowo nazywane basem. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 150-200 złotych, za to ciężko kupić dobre i brzydkie głośniki a ty chcesz dobre, ładne i jeszcze wybierać kolor. Jednego zera Ci zabrakło, chyba że nie zależy Ci na uzyskaniu maksymalnej jakości z twojego budżetu.

Spoko, to dorzucę tych 900 złotych i wezmę coś lepszego.

 

Jak rozumiem wszystkie głośniki koloru czarnego do tych 200 złotych mają takie same parametry i można brać te, które wyglądają lepiej. Tak więc zrobię, dzięki.

 

Święta prawda (niestety). Za 150-200zł, to można kupić głośniki do biura, z dobrą czytelnością wokalu (lektor na szkoleniach).

Od lat mam Creative'y za jakieś 80 złotych i dają radę do domowych zastosowań, więc wybiorę pewnie coś podobnego a jedynie za ~200 zamiast 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat mam Creative'y za jakieś 80 złotych i dają radę do domowych zastosowań, więc wybiorę pewnie coś podobnego a jedynie za ~200 zamiast 80.

Mam porównanie Creative A60 czy coś w tym stylu (za jakieś 80zł, może parę groszy mniej), do Creative T10 i pod wieloma względami jest to przepaść (zastosowanie jako głośniczki biurowe, do słuchania lektora na szkoleniu itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś o przyzwoitym basie to musi być srednica np. 8 cali. Też kiedyś takich szukałem.

Jednymi z najtańszych głośników używanych sa edifiery c3 2.1.

Głosniki to nie jest cos cos sie psuje jak samochod od handlarza. Nie wiem po co kupować nowe przeciętniaki jak za podobna cene mozna miec używki co w porównaniu to dakich nowych wyrzuca cie z kapci.

Wiem co mowie bo przesiadlem sie z takich creativov 2.1 za 150-200 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiór dźwięku jest indywidualną sprawą. Według mnie również kupno zestawu 2.1 za 200-300zł jest lepszym rozwiązaniem niż 2.0 (oczywiście nie piszę tutaj o konstrukcjach creative czy logitcha, do których praktycznie każdy się odnosi)

 

MODECOM MC-MHF60U po za ich awaryjnością są świetną konstrukcją, które mnie bardzo zaskoczyły możliwościami. Podobnie z Microlab FC330

 

Autorze : poszperaj po internecie i kup Genius SP-HF1800A. Są bardzo uniwersalne, wystarczająco głośne. U mnie w mieszkaniu wykorzystujemy je do filmów i zdają swoje zadanie. No i czarny metalik :)

 

Jedną z licznych cech tych głośników jest analityczność. Grają bardzo poprawnie z wysuniętymi szczegółami na przodzie.

 

Oczywiście piszę o nowych konstrukcjach, używki możemy sobie wymieniać do jutra i nam czasu nie starczy.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopią Microlabów Fc330 jest Modecom MC-2110 są w kolorze czarnym tylko problem z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie 2.0 nie będą miały niskiego basu (max 4" przetwornik i to jeszcze na wysokości głowy)

 

Również poleciłbym 2.1 fc-330/mc-2110.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Problem z microlabami fc-330 jest taki, że posiadają atrapę wysokotonowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z microlabami fc-330 jest taki, że posiadają atrapę wysokotonowca.

A jakie 2.1 za 200zł nie mają atrapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze : poszperaj po internecie i kup Genius SP-HF1800A. Są bardzo uniwersalne, wystarczająco głośne. U mnie w mieszkaniu wykorzystujemy je do filmów i zdają swoje zadanie. No i czarny metalik :)

To jedna z bardziej koszmarnych konstrukcji:

 

https://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-july-2014.shtml

 

Nierównomierność pasma na +-11dB = tragedia (po maksymalnym stłumieniu sopranów nieco lepiej). W ogóle w tej cenie, jeśli mamy 6 głośników (po 3 na kolumnę), to tylko można się domyślać jak niskiej jakości one będą.

 

A jakie 2.1 za 200zł nie mają atrapy?

Wszystkie pozostałe - po prostu "otwarcie" nie mają gwizdka ;) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbierać I szukać Microlaby solo 5c lub fajne tez byly Modecomy z serii SHF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z bardziej koszmarnych konstrukcji:

 

https://www.ixbt.com/multimedia/acoustic-roundup-july-2014.shtml

 

Nierównomierność pasma na +-11dB = tragedia (po maksymalnym stłumieniu sopranów nieco lepiej). W ogóle w tej cenie, jeśli mamy 6 głośników (po 3 na kolumnę), to tylko można się domyślać jak niskiej jakości one będą.

 

 

swego czasu polecane na każdych możliwych forach audio. Coś mi się wydaje, że za dużo bierzesz wykresików i teorii a za mało praktyki (:

 

nie wiem co wy wszyscy macie w głowach na temat używanych rzeczy (notorycznie spotykany objaw w działach audio) . Nie każdy chce się bawić w używki, zwłaszcza w budżetowe głośniki które w 90% użytkownik nie dba. Piszecie też jakby każdy za 200zł oczekiwał cudów i opadów japy od dźwięku, a autor chce po prostu dobrze grającego zestawu. Na 200% byłby zadowolony z jakiś logitechów Z333 a my i tak mu proponjemy dwie półki wyżej za podobną kasę

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu polecane na każdych możliwych forach audio. Coś mi się wydaje, że za dużo bierzesz wykresików i teorii a za mało praktyki (:

Miałem pełno różnych sprzętów, w tym kilka klas lepszych, typu ADAM A7X czy APS IO (wiec o mniejszych zniekształceniach, gdzie trzeba więcej doświadczenia, by wyłapać i poprawnie zdefiniować konkretne fizyczne różnice ) i o dziwo pomiary pokrywały się z tym co słyszałem na własne uszy - to tyle na temat "wykresików" i "mało praktyki" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z microlabami fc-330 jest taki, że posiadają atrapę wysokotonowca.

 

Ale mają głośnik szerokopasmowy 3" który przenosi średnie jak i wysokie tony, więc w tej konstrukcji tweeter jest zbędny.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...