Skocz do zawartości
Sebus922

Wybór płyty głównej - dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Składam komputer i niedawno wyhaczyłem dosyć fajną okazję na płytę główną MSI MPG X570 GAMING PLUS AM4- zamówiłem z platnością przy odbiorze ale zastanawiam się czy na pewno, będzie to dobry wybór. Nie bawię się w OC - z tego co widziałem płyta jest fajnie przystosowana pod ew. rozbudowy w przyszłości - planowo chciałem kupić msi 450 gaming plus, czyli to co każdy poleca w granicy 400 zł na każdym z forum pc. Jednak tutaj, za powyższą płytę, zapłacę 900 zł w zestawie wraz z dyskiem ssd 512 gb, czyli faktyczny koszt płyty, to jakieś 550 zł - co jak na tej model to naprawdę fajna cena. Warto brać? Komp będzie miał Geforce RTX 2070, AMD RYZEN 3600 i ram Crucial Ballistix Sport LT 2x16GB DDR4 3200MHz CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nawet spoko, kwestia jeszcze jaki dysk do tego. Jedyne co to niby długo bootuje. Z 2 strony b450 też Ci starczy do tego zestawu na kilka lat{gdzieś był filmik z 3800x na msi b450 tomahawk). A przez kilka lat to wiesz może wyjść nowa podstawka, jakieś inne pierdoly i i tak będzie trzeba wtedy zmienić mobo. Jakbyś chciał krecic(może niekoniecznie tego r5 3600)ale ogólnie to X570 a jak nie to b450. Z 2 strony dopłacasz trochę ponad 150 do niby lepszej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z dyskiem Adata 8200 pro ? Warto. Będziesz zadowolony. Tylko nie daj sobie wkręcić, że ma za słaba sekcje i proca nie podkrecisz. Jak widać na mojej EDGE x570 dość bliźniaczej konstrukcji OC pamięci czy proca to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...