Skocz do zawartości
Adasiu

Jaka karta graficzna do 1600AF/2600 bez bottlenecka?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procka Ryzen 5 1600AF (prawie jak 2600), 16gb ramu 3000mhz, GTX 960 4GB.

Ciekawi mnie jaką mógłbym kartę w przyszłości nabyć żeby była maksymalnie wydajna ale żeby procek nie zrobił się wąskim gardłem dla niej, także chodzi mi o taką najmocniejszą kartę dla tego procesora.

Obecnie to oczywiście ten biedny gtx 960 nie wyrabia przy tym procesorze nawet do 50% procek nie dobija a on już się kręci niemalże na 100%.

 

Raczej wolałbym coś z Nvidii pomimo niedawnym rozstaniu się z intelem po wieloletniej współpracy na rzecz AMD ale z grafiką jeszcze chyba nie jestem przekonany do AMD (choć z procka jestem bardzo zadowolony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX2060, szybszych raczej nie warto. Wszytko zależy od gier, rozdzielczości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 Super możesz wmontować bez obaw. Jeśli używasz monitora o wyższej rozdzielczości niż 1080p, lub o większym odświeżaniu niż 60Hz, to nawet mocniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 Super możesz wmontować bez obaw. Jeśli używasz monitora o wyższej rozdzielczości niż 1080p, lub o większym odświeżaniu niż 60Hz, to nawet mocniejszą.

 

Obecnie nie ale w planach jest 4k 60hz TV generalnie, ale szukam takiego pod gry jak już z jak najmniejszym czasem opóźnienia. Siedlosko mam dość daleko od ekranu jak gram a do tego czasem z dziewczyną ogladamy filmy więc dlatego TV.

 

Co do gier to nie gram w żadne mocne tytuły przynajmniej obecnie ale też nie chcę jeszcze teraz tej karty brać tylko tak na przyszłość pytam jaka będzie dobra pod ten procesor.

 

Także coś w okolicach do 2070super.

Ewentualnie jakaś używka 1080? Te raystracingi to mnie średnio interesują, wolę już wydajność lepszą lub cenę niższą niż te RTXy.

 

1080/1080ti nie będą za mocne pod ten procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080/ti będzie fajnie współgrało.

O bottleneck martwiłbym się gdybyś chciał grać na przykładowo i3-8100 (4/4) z 1080ti/rtx 2070s + ,wtedy to będzie to odczuwalne.Nie wiem czy pchanie się w używki jest sens,chyba że znajdziesz pewniaka,z gwarancją,to wtedy można pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ale w planach jest 4k 60hz TV generalnie, ale szukam takiego pod gry jak już z jak najmniejszym czasem opóźnienia. Siedlosko mam dość daleko od ekranu jak gram a do tego czasem z dziewczyną ogladamy filmy więc dlatego TV.

Pod 4K to i 2080ti możesz śmiało brać.

 

 

Co do gier to nie gram w żadne mocne tytuły przynajmniej obecnie ale też nie chcę jeszcze teraz tej karty brać tylko tak na przyszłość pytam jaka będzie dobra pod ten procesor.

"Uwielbiam" takie posty. "Nie kupuje, ale zapytam, bo w przyszłości (bliżej niesprecyzowanej) być może coś kupię i fajnie by było jakby ktoś wywróżył z fusów co będzie najlepszą opcją kiedys tam. :E Sorry ale tak to wygląda ;) Pewnie w połowie roku wyjdą kolejne generacje kart, zarówno od AMD jak i od NV i wcale nie będzie to tak, ze wszystkie będą jakieś super wydajniejsze i ze nie bedzissz mogł ktorejs z nich wmontowac w swojego PC, wyjdą karty zarówno o wysokiej wydajności, jak i ze średniej i niskiej półki.. wiec wiesz.

 

Także coś w okolicach do 2070super.

Ewentualnie jakaś używka 1080? Te raystracingi to mnie średnio interesują, wolę już wydajność lepszą lub cenę niższą niż te RTXy.

GTX1080 z moim Ryzenem 2600 spisuje się całkiem dobrze w 1440p ale już są gry, w których nie zapewnia max ustawień i płynności 60fps. RayTracing zawsze możesz wyłączyć.

 

1080/1080ti nie będą za mocne pod ten procek?

Nie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdroższą na jaką masz kasę.

Nawet jak masz monitor fHD możesz grać w upscalingu (ja np gram w 1440p w FH4, a monitor mam fHD), zawsze to ładniej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdroższą na jaką masz kasę.

Nawet jak masz monitor fHD możesz grać w upscalingu (ja np gram w 1440p w FH4, a monitor mam fHD), zawsze to ładniej wygląda.

Dokładnie :thumbup: robię tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma za mocnych kart, są co najwyżej nie w pełni wykorzystane :E i zawsze to można zmienić. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz RX 5600 XT

Z tego co pisał Lipton to połączenie w dx11 sie nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz RX 5600 XT

Autor napisał że preferuje NV i docelowo 4K a Ty polecasz mu kartę od AMD do 1080 max 1440p :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4k dowolna na rynku. Do fhd okolice 2060, może super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki moje niedopatrzenie :P

 

Co do dx 11, sam posiadam z prockiem ryzen 2700, nie zauwaqzyłem zeby było cos nie tak. BF V hula na ultra ze srednia koło 100 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do ryzena 2600 i rozdzielczości 1440p wybrałem RTX2060 super. W wakacje udało się wyrwać nówkę za 1610 zł i wtedy była to fenomenalna cena.

Karta sprawuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S lub 1080ti do R2600 :lol2: Widac ze Panowie chca autora na mine wcisnac. Zero pojecia :E Tutaj nawet w 1440p karta nie leciala na maxa.

 

Sary juz teraz ci gry nie domagaja w 1440p ale polecasz mocniejsze karty do tego Ryzena. :thumbdown:

 

Do 4k dowolna na rynku. Do fhd okolice 2060, może super.

Do 1080p to jest max gtx 1660S a nie RTX 2060 i to jeszcze w wersji Super :lol2:

 

Fajne porady dajecie, takie nie za madre.

 

1080/ti będzie fajnie współgrało.

O bottleneck martwiłbym się gdybyś chciał grać na przykładowo i3-8100 (4/4) z 1080ti/rtx 2070s + ,wtedy to będzie to odczuwalne.Nie wiem czy pchanie się w używki jest sens,chyba że znajdziesz pewniaka,z gwarancją,to wtedy można pomyśleć.

 

Nastepny madry co zielonego pojecia nie ma a doradza. Skad wy sie bierzecie :hmm:

 

Do 1080ti to juz potrzeba przynajmniej 8700k lub Ryzena 3600 zeby karte wykorzystac w pelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Ale są wyjątki. Np. w takim World War Z użycie mojej 1080 Ti (bez OC) miejscami sięga maksymalnie tylko poziomu 85, 90%. Przy Ryzenie 3600X 4.3 GHz.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080ti to juz potrzeba przynajmniej 8700k lub Ryzena 3600 zeby karte wykorzystac w pelni.

Wykorzystywanie podzespołów w pełni ma sie nijak do rzeczywistości

Na forum jest wiele absurdów typu 4 jaja i RTX 2070 i tak można mnożyc przykłady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Uwielbiam" takie posty. "Nie kupuje, ale zapytam, bo w przyszłości (bliżej niesprecyzowanej) być może coś kupię i fajnie by było jakby ktoś wywróżył z fusów co będzie najlepszą opcją kiedys tam. :E Sorry ale tak to wygląda ;) Pewnie w połowie roku wyjdą kolejne generacje kart, zarówno od AMD jak i od NV i wcale nie będzie to tak, ze wszystkie będą jakieś super wydajniejsze i ze nie bedzissz mogł ktorejs z nich wmontowac w swojego PC, wyjdą karty zarówno o wysokiej wydajności, jak i ze średniej i niskiej półki.. wiec wiesz.

 

 

 

No mi chodziło raczej o obecne konstrukcje które to JA ewentualnie w przyszłości (być może niedalekiej) użyję, gdy mnie najdzie, gdy ceny lekko spadną lub ewentualnie jakąś właśnie używkę z obecnych nowych. Nie chodzi mi o wróżenie z fusów jakie będą w przyszłości karty.

 

 

 

 

GTX1080 z moim Ryzenem 2600 spisuje się całkiem dobrze w 1440p ale już są gry, w których nie zapewnia max ustawień i płynności 60fps. RayTracing zawsze możesz wyłączyć.

 

 

No tak ale płacenie za kartę więcej tylko po to żeby wyłączyć RT :szczerbaty:

 

Także myślę że taka 1080/ti byłaby dla mnie w sam raz tylko trzeba by dorwać jakąś nieskopaną w sensie przenośni jak i dosłownym przez górników, tylko jak to zrobić :hmm:

 

np.

https://allegro.pl/oferta/military-geforce-zotac-gtx1080-8gb-ddr5-8872415131

 

Co jest nie tak z tą kartą? bo cena jak za nówkę i 24msc gwarancji raczej jest bardzo dobra.

Edytowane przez Adasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza termin "karta recertyfikowana przez producenta"? Nie jest czasem po naprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S lub 1080ti do R2600 :lol2: Widac ze Panowie chca autora na mine wcisnac. Zero pojecia :E Tutaj nawet w 1440p karta nie leciala na maxa.

 

Sary juz teraz ci gry nie domagaja w 1440p ale polecasz mocniejsze karty do tego Ryzena. :thumbdown:

 

 

Do 1080p to jest max gtx 1660S a nie RTX 2060 i to jeszcze w wersji Super :lol2:

 

Fajne porady dajecie, takie nie za madre.

 

 

 

Nastepny madry co zielonego pojecia nie ma a doradza. Skad wy sie bierzecie :hmm:

 

Do 1080ti to juz potrzeba przynajmniej 8700k lub Ryzena 3600 zeby karte wykorzystac w pelni.

ale stek bzdur :lol2:

miałem r5 2600 i kreconego gtx1660 (wydajność 1660S), w każdej grze karta wąskim gardłem nawet bez OC procka i pamięci, a gram tylko w 1080p

im wyższa rozdzielczość to tym bardziej mocniejsza karta potrzebna, do 1440p to spokojnie do takiego 1600af można i 2080 pakować

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza termin "karta recertyfikowana przez producenta"? Nie jest czasem po naprawie?

 

Z tego co wyczytałem to mogą to być zarówno zwyczajnie wyjęte z komputerów i przyklapane przez producenta karty jako sprawne jak i te po naprawie z nowymi częściami i też przyklepane jako "odnowione, recertyfikowane, refubrished" etc.

 

Sprzedawcy sobie to wg. własnego widzimisie dopisują zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale stek bzdur :lol2:

miałem r5 2600 i kreconego gtx1660 (wydajność 1660S), w każdej grze karta wąskim gardłem nawet bez OC procka i pamięci, a gram tylko w 1080p

im wyższa rozdzielczość to tym bardziej mocniejsza karta potrzebna, do 1440p to spokojnie do takiego 1600af można i 2080 pakować

 

Ale mimo wszystko to procesor wymieniłeś zamiast karty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko to procesor wymieniłeś zamiast karty :E

bo dopłaciłem 150 a co ja bym za kartę miał za gtx1660 + 150? :lol2: 1660S? taką wydajność to mam po OC swojej karty

za 850 (tyle wtedy kosztowały r5 3600) w życiu bym nie kupił tego cepa

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbym się dołączyć do tematu i poprosić o poradę co wybrać do Ryzena 1600AF i grania w rozdzielczości full hd?

 

rx 5600 xt vs. rtx 2060 vs. gtx 1660 super vs. gtx 1080 (ten omawiany z linka w tej dyskusji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...