Skocz do zawartości

Stacja robocza do Adobe/CAD

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim setupie do pracowni Adobe/CAD? Obudzili sie z ręką w nocniku a HP i Lenovo mają czas dostawy 5 tygodni na systemy CTO, w dodatku za cenę poniższego zestawu ledwo wyciągnę R7 PRO 3700, 32GB i Radka 550X...

Dostali dotacje to trzeba korzystać a kompy mają wytrzymać z 5-8 lat, obecne mają od 9 do 11 :-)

 

- Ryzen 7 3700X / 9 3900X + Wraith

- MSI B450A PRO MAX (chłodzona sekcja, dobry VRM)

- Kingston A2000 500GB NVMe (256 to za mało, 1TB to kompletny overkill, nie musi być najszybszy typu EVO czy PRO).

- GTX1650 SUPER (prawdopodobnie Windforce, karta musi mieć 4GB+ VRAM)

- 2x16GB HyperX Fury 3000 lub 3200 ew. Ballistix Sporty LT

- Fractal Core 2500 ATX (ma być tanio i prosto, absolutnie nic z oknem lub LEDami)

- Seasonic Core 500 Gold GC

 

Do tego jakiś monitor 24 cale, raczej HP IPS E243i.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi się tutaj rzuca w oczy - do tego rodzaju roboty w dzisiejszych czasach monitor 24"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor rzeczywiście malutki.

CADowe programy podczas modelowania używają jednego wątku. Rendering pewnie w każdym istniejącym sofcie się skaluje po rdzeniach, kwestia do czego będzie przyłożona waga.

Adobe: zależy co z pakietu będzie użyte.

Jeżeli będzie renderowane na cpu, to amd-owy kulerek utrzyma w ryzach temperatury przy dużym obciążeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak:

- obudowa na RG6V, tanio, przestrzennie, prosto, bardzo dobre wyposażenie i wentylacja

- 3700X/3900X na boxie to nie jest dobry pomysł, tym bardziej do pracy - dałbym tutaj Fortisa 3 / Grandisa 2

- kości weź cruciala

- zasilacz w tej cenie Supremo FM2 650W, trochę lepsza elektronika, w pełni modularne okablowanie, wyższa moc, co za tym idzie mniejszy hałas

 

Dodatkowo pomyślałbym tutaj bardziej o B450 Gaming K4 / Pro 4 jak o płytach MSI, które lubią być problemowe nadal, no i Pro 4 / Gaming K4 mają lepsze chłodzenie, co w połączeniu z w/w coolerami da bardzo fajne efekty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad Ballistixami Sport LT na E-Die, nie wiem na czym są Kingstony. 3000 CL15 to maks, nie chcę to końca żyłować płyty bo i tak dostanie 2x16GB czyli 2x Dual Ranki do przełknięcia.

 

SPC nie dostanę tutaj, nie kupujemy w Polsce ;) Ten Core Gold 500 to najtańsza zasiłka 80Plus Gold.

Opcja na Ryzenie wydaje mi się po prostu bardziej przyszłościowa chociaż wiem że kupno komputera na tyle lat to marzenia ale zawsze coś tam jeszcze może ugrają z wydajnością a Intel obecnie tylko przysiada bo co trochę wynajdują nowe luki i łatają, no i za cenę 8C/16T i9 9900 mam 3900X z 12C/24T.

 

Hałas to nie problem, w pracowni te kompy i tak będą najcichszym elementem :E

Co do monitora to bardzo ciężko będzie upchać cokolwiek większego w pracowni w szkole, teraz mają kwadratowe "17 i HP ProDisplay P202. Nawet takie E243i to będzie dla nich kosmiczny odlot. 4k w budżecie raczej nie zmieszę, chyba że puszczą coś po cenie hurtowej. 

Tak poza tym to szkoda im kupować lepszego monitora bo i tak zaraz będą na nim wydrapane benizy i inne 'modele', m.in dlatego obudowa ATX z oknem od razu odpada bo komp będzie zdewastowany w pierwszym tygodniu.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...