Skocz do zawartości
Gigantes

i5 9300H undervolting (Lenovo Legion Y540)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiada ktoś może jakiś sprawdzony sposób na stały undervolting procesora w laptopie? Od jakiegoś czasu siłuję się żeby wykonać undervolting i5 9300H w programie Intel Extreme Tuning Utility. Postępuję więc według wskazówek z tego filmiku:

Wszystko działa fajnie. Przez maksymalnie dwa dni, ale działa. Po pewnym czasie (raz zajmuje to dzień, raz dwa) ustawienia wracają do.. nawet nie do domyślnych, które są zapisane w profilu "Default", ale zawsze wracają na takie same, choć nie są powiązane z żadnym z zapisanych profili.

Specyfikacja mojego Lenovo Legion Y540 jest dokładnie taka sama, jak na filmiku powyżej. Jest to już mój drugi egzemplarz, poprzedni cierpiał na tą samą przypadłość niechęci do undervoltingu. Podpowiem jeszcze, że dodanie programu do autostartu nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym problem? Laptop nie trzyma undervoltingu? Mam lub miałem to samo. Za każdym razem, gdy uruchamiasz laptopa od zera otwierasz ręcznie XTU i wpisujesz -150V lub -125V klikasz apply minimalizujesz XTU do paska zadań i tak w kołko przy każdym uruchomieniu od zera lapka innego sposobu nie ma. Jeśli tylko usypiasz laptopa nie wyłączajac go z guzika powinien trzymać ustawienia, ale warto sprawdzić przed odpaleniem gry czy czegoś tam, że ustawienia działają.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam ThrottleStop-a jest więcej opcji wyboru i 4 profile do ustawienia. Sam program robi to samo co intela np sprawdzać temperatury, taktowanie i przede wszystkim zrobić UnderVolting (ja na y540 z i7-9750H mam -250mv na core i -125mv na cache) tylko trzeba pamiętać aby go włączyć później przyciskiem 'turn on' i przetestować TS Benchmarkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam ThrottleStop-a jest więcej opcji wyboru i 4 profile do ustawienia. Sam program robi to samo co intela np sprawdzać temperatury, taktowanie i przede wszystkim zrobić UnderVolting (ja na y540 z i7-9750H mam -250mv na core i -125mv na cache) tylko trzeba pamiętać aby go włączyć później przyciskiem 'turn on' i przetestować TS Benchmarkiem :)

Też dobry program niestety w moim I7 7700HQ ThorottleStop wyłącza turbo i nie da się tego zmienić, wiec ja zostałem przy XTU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam ThrottleStop-a jest więcej opcji wyboru i 4 profile do ustawienia. Sam program robi to samo co intela np sprawdzać temperatury, taktowanie i przede wszystkim zrobić UnderVolting (ja na y540 z i7-9750H mam -250mv na core i -125mv na cache) tylko trzeba pamiętać aby go włączyć później przyciskiem 'turn on' i przetestować TS Benchmarkiem :)

A nie powinno się mieć na Core i Cache tych samych wartości ?

Ja mam MSI GL75 z tym prockiem i UV nic nie daje i na forach ludzie to samo piszą.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno się mieć na Core i Cache tych samych wartości ?

Ja mam MSI GL75 z tym prockiem i UV nic nie daje i na forach ludzie to samo piszą.

Spróbuj Core Voltage Offset -150v i Cache Voltage Offset -150v powinno samo się ustawić, gdy zmienisz Core Voltage Offset. Zapuść CPU test i HWiNFO64.

Porównaj napiecią procesora w stresie bez UV i z oraz temperature. Jeśli nie działa to możliwe, że nowe laptopy maja coś poblokowane w biosach przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 122mv zawiesza się w losowych momentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 122mv zawiesza się w losowych momentach.

Czyli UV działa ustaw na -100v i system będzie działał stabilnie.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...