Skocz do zawartości
ilop

Gwałtowny reset przy grach

Rekomendowane odpowiedzi

Może na początek wypiszę specyfikację (wszystko poza zasilaczem kupione we wrześniu/październiku 2018, zasilacz lipiec 2017)

AMD Ryzen 5 2600X (wyłączone precision boost i na stałe 4.0) chłodzenie Dark Rock 4 PRO

MSI Gaming Plus x470 (bios aktualizowany w grudniu 2018)

Gainward Nvidia GTX 1070

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz CL16

EVGA SuperNOVA 550 G2 (zakup 07.2017)

 

Problem jest następujący, do tego weekendu wszystko działało poprawnie, w ten weekend postanowiłem po raz pierwszy odpalić BF V, pograłem z 15 minut, nastąpił gwałtowny reset, zgasły monitory i komputer zaczął się ponownie uruchamiać nie występowało nagłe rozkręcenie wiatraków czy to na CPU czy na GPU, po prostu się resetował. Odpaliłem ponownie tym razem pograłem może z 5 minut i ponownie reset, odpaliłem jeszcze raz nie wiem czy minęły 2 minuty. Podejrzewałem przegrzewanie się w sumie czegokolwiek gdyż na to wskazywał coraz krótszy czas. Podkreślę ten problem nigdy wcześniej nie występował, po przeinstalowaniu sterowników grafiki bez zmian. Ostatecznie z braku pomysłu poszedł format, świeży system poinstalowane wszystkie sterowniki najnowsze, uruchomiłem następnego dnia ponowni BF V na wychłodzonym komputerze, ledwo załadowałem się na serwer, ponownie reset. Temperatury procesora to okolice 42-45 stopni, grafika okolice 52 stopni, chcąc sprawdzić zasilacz wpiąłem się pod wtyczkę pcie od grafiki i odpaliłem BF V czekając aż się ponownie zresetuje nagrywając odczyt jakbym przegapił spadek napięcia, tym razem działał rekordowe 20-25 minut zanim nastąpił reset a napięcie w momencie resetu wynosiło 12,21 praktycznie nieruszone reset i podniosło się do 12,24 i zostało na tym poziomie. W akcie desperacji obciążyłem komputer prime95 i w tym samym momencie MSI Kombustor, po wygrzaniu go przez 17 minut ani śladu resetu. Dzisiaj po około godzinie gry w overwatch'a nastąpiło to po raz pierwszy w czymkolwiek innym niż bf V, z braku pomysłów poszedłem gnębić RAM memtestem który po ponad 3 godzinach wypluł 0 błędów. Sprawdzałem czy dane zjawisko występuje po wyłączeniu OC, z profilami XMP czy to bez nich, w skrócie podkreślę żadna różnica. Liczę na jakiekolwiek pomysły bo jedyny jaki mi przychodzi do głowy to najbliższy śmietnik. (załączam screena z memtestu)

post-351981-15810248961012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...