Skocz do zawartości
robbin1

Pamięć Patriot Viper Steel 16GB 2x8GB 4400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tu mam problem z RTL oraz IOL. RTL poniżej 67 jak dam nie wstaje płyta a IOL musze dać na auto bo też jest problem z uruchomieniem jak wpisałem DO 4 D1 13 i nawet je zwiększałem

I zasilanie pamieci musiałem wrócić do 1.45v bo na mniejszym mam zwisy w grach

Dlatego przy źle ustawionych RTL-ach nie ma mowy by coś ustawiać dalej tym bardziej nie ma sensu porównywać wydajności na różnych ustawieniach.

 

 

Dodatkowo co jest istotne u mnie CPU i Uncore mają to samo taktowanie. Kontroler pamięci na niższych taktowaniach może wybaczać więcej błędów. Dlatego na Z170 Extreme 4/Z170 Formula i Z390 Extreme 4 nawet pomimo innych pamięci sytuacja się powtarza z tRFC i praktycznie te same przedziały są najlepsze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTL oraz IOL mam ustawić dla wszystkich 4 slotów czy tylko 2 zajętych?

Jakie wartości RTL oraz IOL ustawić przy 4000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od biosu, niektóre nie pokazują pustych banków, w innych będzie prezentować wartość init.

 

Generalnie nie ustawia się RTL/IOL na pałę, trzeba je najpierw wylosować, później jak będą poprawne to przepisujesz celem zablokowania.

 

RTL CHA/CHB Init, spróbuj 69

IOL CHA/CHB Init, spróbuj 6 albo 7

 

Żeby to jednak zadziałało i miało sens koniecznie trzeba włączyć optymalizację RTL.

 

W razie czego możesz jeszcze próbować regulację kompensację IOL wyjściowo wartość jest 21, czasami zmiana o jeden potrafi poprawić losowanie.

A no i pamiętaj że przy rozwalonym VCCSA/VCCIO płyta może kartofle losować, te wartości nie mogą być rozwalone. dla 2x8GB dość często ładnie schodzi RTL 62/64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od biosu, niektóre nie pokazują pustych banków, w innych będzie prezentować wartość init.

 

Generalnie nie ustawia się RTL/IOL na pałę, trzeba je najpierw wylosować, później jak będą poprawne to przepisujesz celem zablokowania.

 

RTL CHA/CHB Init, spróbuj 69

IOL CHA/CHB Init, spróbuj 6 albo 7

 

Żeby to jednak zadziałało i miało sens koniecznie trzeba włączyć optymalizację RTL.

 

W razie czego możesz jeszcze próbować regulację kompensację IOL wyjściowo wartość jest 21, czasami zmiana o jeden potrafi poprawić losowanie.

A no i pamiętaj że przy rozwalonym VCCSA/VCCIO płyta może kartofle losować, te wartości nie mogą być rozwalone. dla 2x8GB dość często ładnie schodzi RTL 62/64.

 

Zacznę od końca. Pamieć mam ustawione 1.45v a IO 1.20 SA 1.24

IOL wyjściowo wartość jest 21 tyle miałem na auto tego nie ruszałem.

 

RTL CHA/CHB miałem 67 poniżej tego nie wstawała płyta. Na 69 nie próbowałem.

IOL CHA/CHB musiałem auto dawać bo nie wstawała płyta. Przy ustawieniu auto pokazywało 4 a w jednym slocie 13. Jak ręcznie te wartości wpisałem takie same tez płyta nie wstawała musiały być na auto.

Zrobie zrzuta z biosa wieczorem i wstawie jak to wygląda.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 to offset - mylisz pojęcia.

 

No tak masz racje to offset na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z cenami Viperów ?

 

W połowie stycznia dawałem po 426 PLN za zestaw 16GB, a teraz najtańsze 4000 CL19 stoją po 650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się to, co każdy przewidywał. Bdieki się kończą to i ceny poszły w górę . Dodatkowo koronawirus tez daje o sobie znać. Ten kto kupił w grudniu/styczniu, wygrał los na loterii . 420zl za 4000cl19 i 530zl za 4400cl19 , bo takie ceny byly . Ktos za tysiaka na allegro łyknął patrioty 4400cl19 ^^ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się to, co każdy przewidywał. Bdieki się kończą to i ceny poszły w górę . Dodatkowo koronawirus tez daje o sobie znać. Ten kto kupił w grudniu/styczniu, wygrał los na loterii . 420zl za 4000cl19 i 530zl za 4400cl19 , bo takie ceny byly . Ktos za tysiaka na allegro łyknął patrioty 4400cl19 ^^ .

No to ja kupiłem za 540zł 4400 więc gość dał prawie 2 razy tyle :E :E :cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje na 4000 tydzień temu już dałem 595 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało wyrwać na początku stycznia wersję 4400 za 570zł, w xkomie było 10 sztuk po 440, ale zeszły w pare chwil :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne zacząłem liczyć ten mnożnik Sidebanda i wyszło, mi że kompletnym przypadkiem miałem ustawione x8

 

Mi się udało wyrwać na początku stycznia wersję 4400 za 570zł, w xkomie było 10 sztuk po 440, ale zeszły w pare chwil :kwasny:

 

Wydawało mi się, że po 470 , ale i tak jak wszedłem chyba w południe to już dawno wszystkie były wymiecione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTL CHA/CHB ustawiłem 67 67

IOL CHA/CHB 13 4

Na tych ustawieniach chodzi stabilnie. Już więcej tego nie ruszam bo na innych ustawieniach nie odpala komp albo są zwiechy.

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z ciekawości co lepiej wziąść jak jest w podobnej cenie 2x8GB, cruciale trochę tańsze.

 

Ballistix Elite 4000 cl18 czy te patrioty 4000 cl19 ?

 

 

W sumie jak kupować to teraz ostatni dzwonek wszystko podrożeje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od cen .

Pod intela, łatwiej złapać jakieś gotowe ustawienia pod samsungi bdie , czyli w patriotach, elite były na bdie lub na micronach , nie wiem czy zdarzają się takie i takie , czy tylko starsze elite były na bdie. Sporty sa na micron rev.E , na intelu tez da się je kręcić w okolice 3800-4000mhz. Kwestia tego czy oczekujesz bezkompromisowej wydajności i liczysz każdy fps, czy wystarczy pare fps mniej.

 

Na intelu samsungi bdie dadzą się mocniej docisnąć, cruciale trzeba luzować. Do 3800mhz cruciale ogarniaja całkiem dobre timingi

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach w grach ustawiłem najlepsze timingi dla pamięci.

Napięcie 1.46V IO 1.16 SA 1.20

Tak to wygląda

 

Narazie nic nie zmieniam. Gierki chodzą dobrze. Jest zauważalny wzrost.

tRFC zostawiłem 320 bo jest więcej fps niż ustawione na 384.

post-334119-15829570934568_thumb.png

post-334119-1582957492406_thumb.jpg

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pamięci do swojego procka, ale nie spodziewałem się aż takich cen. 800zł za komplet to trochę dużo. Czy są inne, które zrobią 3733 na timingach 14-15 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najsensowniejsze propozycje na morele:

 

Pamięć G.Skill Flare X, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-16GFX)

 

 

Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB,4000MHz, CL19 (PVS416G400C9K)

 

Myśle, ze patrioty wypadły by lepiej. 3733 cl14 to już dosyć wysoki target i najlepiej było by wziąć wersję 4400 tych patriotów.

https://www.olx.pl/oferta/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16gb-4400mhz-CID99-IDDO2Cu.html#8bf72015d7 - tu masz trochę taniej, ale używane.

 

No niestety teraz liczą sobie dużo więcej niż 3 miesięce temu, pech :kwasny:

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ramy poszły ostro w górę. Zresztą to samo dyski ssdszczerbaty.gif

Ja 3 tyg temu brałem patrioty Viper Steel 4000 za 595 zł. teraz już ponad 700 kosztują. 

Fajnie się kręcą.

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może by kupić te Flare X i sprzedać Patrioty o połowę drożej niż kupiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ramy poszły ostro w górę. Zresztą to samo dyski ssdszczerbaty.gif

Ja 3 tyg temu brałem patrioty Viper Steel 4000 za 595 zł. teraz już ponad 700 kosztują. 

Fajnie się kręcą.

 

Bez przesady, 647.47 zł nowe w sklepie. Na allegro 580 są jedne.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sklepy podnoszą ceny jak fabryki czasowo zamykają w chinach. Wychodzi na to że ramy najtańsze były w grudniu 2019

Edytowane przez robbin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...