Skocz do zawartości
robbin1

Pamięć Patriot Viper Steel 16GB 2x8GB 4400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Art385 napisał:

Kij wie nie chce ich rozbierać bo jak będą kiblami w dualu to je zwrócę jeśli nie to zatrzymam. Profil już mam dla 4x8GB i to nie najgorszy jak ogarnąłem już co i jak, choć po pierwszych 3h to myślałem, że będzie tragedia a przy 32 GB testy trwają masakrycznie długo. Już wiem czemu w reckach 4x8GB ryzena testują na CL16 :E Jutro zobaczę czy zrobią CL15 na 3733 na 1.39 ciasno jak stare i ja zrobią to znaczy, że jest luz tylko ramy orają proca na bogato. Zgranie 4x8GB na Crucialach to chill przy B-die. Te mnie normalnie zniszczyły.

Do podglądu wystarczy wziac ram w rękę i zaglądnąć pod spódnicę ^^. 

Moje patrioty goniłem na 3900.14.15.15 , mozliwe ze nawet i bym 4000mhz ogarnal z takimi timingami, ale nie rzeźbiłem wiecej bo to byl przejściowy nastaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba wyglądają tak samo jak spojrzysz kostka jest prawie cała pokryta na pewno więcej niż połowa. Teraz tak przetestowałem je na 3733 CL15 i wstają na nawet niższym napięciu niż stare bo na 1.34v. Jednak jak im zapodasz pod obciążeniem 1.4v z biosa co daje pod obciążeniem jakieś 1.39v i ciasno jak się da. To po 1h już 75 błędów stare możesz ganiać godzinami ale wstają dopiero na 1.38v więc daisy chain na płycie im nie robi różnicy. Chyba jednak są wrażliwe na temperaturę, bo napięcie startowe dla nich raczej wskazuje, że powinny lecieć konkretnie. No ale nie będę dziś montował chłodzenia, bo chce do porzygu katować assasyna xD Potencjał jest ale zdecydowanie to nie jest to samo, co pierwsze komplety z dwoma naklejkami aby coś więcej ukręć trzeba będzie wyciągnąć chłodzenie g.skilla.  No ale 3733 CL16 ciasno na 1.34v to i tak całkiem spoko wynik no i mam dual rank z trfc poniżej 160ns :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma naklejkami powiadasz ? Ja mam jedna, jeśli nikt nie wykorzystał jednej, ale watpie. I kosci mam blizej zlacza , czyli nizej niz na starych mialem. I tez mam wrażenie że je wywala temperatura od pewnego momentu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie wyglądają jakby były w sumie identyczne ale jakoś na odległość kości się nie przyglądałem. Też po dzisiejszych testach skłaniam się do stwierdzenia, że je tempy wywalają przy ciasnym nastawie. Coś jak ludzie płakali na g.skillach na b-die. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Art385 napisał:

Oba komplety mam A0. Właśnie skończyłem testy zacisnąłem trochę jeszcze poniżej timingi. Wydajność w Aidzie 63.3 ns na CL15 bez GD mam 62.9 także całkiem w pytę. Tylko dalej nie daje mi spokoju czego jak dam więcej prądu to jak w zegarku po 1:30 zaczyna walić errorami na ciasnych a na luźniejszych z 15 sekund później. Więc albo się przegrzewają albo IMC w CPU protestuje. 1T bez geardowna nie jest możliwe. W sumie jestem zadowolony tylko 8 godzin tweakowania i na niskim napięciu są w stanie zrobić to samo co drugi komplet tylko TWRRD 3 przy 4 modułach jest niezbędne inaczej płyta nie reaguje nawet na ClearCmos powyżej 3000 MHz i wygląda jakby padła, trzeba na jednym module pykać zasilaczem i włączać aż zaskoczy nieudane OC recovery na nowej agesie i msi to jest mega fail.  Generalnie przeleciały 2h TM5 i żadnych problemów a szczerze nie chce mi się już ich testować bo raz długo. Dwa crashe przy próbie wyłączenia Gear Downa są brutalne musiałem resetować windy bo padła na amen po BSOD i tone softu wywiało i wszystko do reinstalacji. Tak więc nie zrażaj się po dłuższych testach dużo bardziej skłaniam się, że jak dam napięcie na RAM to zwyczajnie CPU kuca.
Z plusów tyle, że w porównaniu do 3733 CL14 jak teraz w sygnie w benchu AC:Vallhala doszło od 4 fps na minimalnym przy pełnym ultra i AA na średnim bo do takich ustawień miałem odniesienie z 31 zrobiło się 35 tak więc sporo . Na razie będę testował i jak nie będą się sypać to sobie zostawię bo po spotkaniu ze ścianą ułożyły się ostatecznie całkiem elegancko. 

96n5qDZl.png

@Art385 czyli nowy komplet 2x8 robi max 3733 @ CL16-16-16 stabilne z trfc powyżej 280 tak ? sam chwile temu myślałem o dołożeniu do swoich patriotów drugiego zestawu ale widzę że chyba nie ma sensu czytając to co napisałeś :E Czyli ogólnie 4x8 robi 3733 cl16 i nic więcej się nie da zrobić :> przez ten drugi komplet. A Jak z nawiewem skoro domysły że przy 4 modułach z temp jest problem :> miałeś przecież turbulence od gskilla ;)  ?

Mam obecnie takie coś  u siebie 8f41fa6a1d08b.png (1920×1080) (zapodaj.net) więc nie najgorzej jak na mój imc :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś doradzi jak ustawić 4x4400C19 na Gigabyte X570 Aorus Elite+3800X? 2 kości robiły mi 3800cl15, ale 4 za cholerę nie mogę zmusić do zbootowania na taktowaniu większym niż 3266@cl14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie domysły. Na dwóch i w odpowiednich slotach to samo krzaczą się na wyższym napięciu. Chłodzenie mam ale chce sobie pograć i na razie nie zakładam. Na pewno je założę na tygodniu ale też nie wiem czy IMC podoła bo będę musiał atakować od razu CL14 bo nie da rady pogonić 4 modułów bez GD chyba, że luźno a to się mija z celem. Zdecydować musisz sam 3733 na CL16 w DR to już zacna wydajność, a przy tak niskim napięciu zawsze możesz dorzucić do zegara cpu ale to nie jest to samo co te pierwsze kity po cięciu cen, które normalnie kosztowały 1,5k zł.

@outroduce Póki nie ustawisz TWRRD na 3 to nie zabootujesz. Weź mój konfig i ustaw sobie C14 na alfach powinno ruszyć 

Edytowane przez Art385
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wydajność co do 1% to 4x8 jest wydajniejsze od 2x16 DR :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Art385 napisał:

Już nie domysły. Na dwóch i w odpowiednich slotach to samo krzaczą się na wyższym napięciu. Chłodzenie mam ale chce sobie pograć i na razie nie zakładam. Na pewno je założę na tygodniu ale też nie wiem czy IMC podoła bo będę musiał atakować od razu CL14 bo nie da rady pogonić 4 modułów bez GD chyba, że luźno a to się mija z celem. Zdecydować musisz sam 3733 na CL16 w DR to już zacna wydajność, a przy tak niskim napięciu zawsze możesz dorzucić do zegara cpu ale to nie jest to samo co te pierwsze kity po cięciu cen, które normalnie kosztowały 1,5k zł.

@outroduce Póki nie ustawisz TWRRD na 3 to nie zabootujesz. Weź mój konfig i ustaw sobie C14 na alfach powinno ruszyć 

@Art385 Z TWRRD na 3 zaczął bootować, ale jako tako nie za bardzo chce wejść na 3733. Ostatecznie i tak o wiele lepiej niż 3266mhz na podobnych timingach, jeszcze się pobawię. Co ciekawe, moje pamięci to wczesna rewizja, ale nie to nowsze guano.

ZenTimings_Screenshot.png

Edytowane przez outroduce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU się męczy jak zarzynana świnia na 3733 przy 4x8GB ;) ale śmiga to ładnie z 3600 CL14 będziesz zadowolony 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił z Was ktoś testy jaka jest realna różnica w grach pomiędzy Crucial a tymi patriotami 4400 ? mam okazję zrobić zamianę tylko zastanawiam się ile da mi to wzrostu przy RTX 2070S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385 a no fajnie śmigają, chociaż muszę wymyślić jakieś chłodzenie na nie, bo w połączeniu z 3080, mimo 8x120mm w budzie robi się ciepławo i tracą stabilność po 30-40 minutach gry, mimo, że sam memtest może chodzić przez 2h bez błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To atakuj 3733 C16 przy możliwie najniższym napięciu. Moje robią na 1.35v pod obciążeniem spadają do 1.342v wczoraj przegrałem cały dzień w AC: Vallhale i nic im nie dolega. 4x8GB pozwala złagodził mi wykresik od frame time i gra się dużo przyjemniej. W miarę możliwości dociśnij proca w opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cholere nie chcą wstać na 3733, nawet cl20@1,5v. Co do proca, to 4,45GHz@1,27v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie na chillu wstają i latają. Założyłem dziś chłodzenie i nie ma szczęścia nie daje zupełnie nic. Jedyne co pomaga trochę na stabilność to przy 3733CL14 to woltowanie cldo vddg i vddp ale też pozwala na minutę stabilności 10 grubych bsod za mną zostawiam zanim zatłukę windę kolejny raz xD Nie narzekam w sumie to co mam to Max dla 4x8GB według kalkulatora dla A0. Nie mniej nie wiem czy te nowe patki takie wujowe czy po prostu to max dla platformy nie licząc 3800 CL16 bo mój CPu nie robi 1900 MHz na IF. 

Edit: Poczekam na kolejne biosy może nagle zacznie śmigać. 

aha @outroduce spróbuj dać TRDWR na 10 może wstaną. Ja jeszcze zauważyłem fajną akcje jak zmieniłem kości stare do A1B1 a nowe do A2B2 to musiałem podbić procODT na 48 i napięcie w biosie do 1.36v co daje 1.348v pod obciążeniem inaczej już na pierwszej pętli w TM5 na teście 10 error :) Ah już zapomniałem jak wesoło się gania 4x8GB. Cruciale nie wesoło się ustawiało, a B-die są jeszcze mniej przyjemne do obróbki na AM4 

Fałszywy alarm bios się glitchuje dokładnie jak na asrocku X370 jak się zglitchuje to TM5 nie wywala błędu za to HCI za każdym razem po dosłownie kilkunastu sekundach. Zdecydowanie przypomniałem sobie jak to jest na AM4 ganiać Dual Rank na 4 modułach i polecam tylko najtwardszym zawodnikom :lol2: 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości zerknąlem na moje patki i mam te "stare". Wizualnie wyglądają jak te nowe, mają nalepki na obu kościach. Taśma przylega tak na 90% powierzchni chipów. Na moim AMD startują dopiero od 1,4V. Na razie trzymam 1.5V 3666 cl14 1T trfc 288. Wstają i lecą 3733 ale nie mogę ustabilizować, ryzen 3600 z początku produkcji i problem z if1866 robi a płyta daje na ram max 1.5V i jeszcze dropy do 1.48 łapie. 

Takie pytanie mam, widzę że niektórzy trzymają tfrc tfrc2 i tfrc4 na tej samej wartości dajmy na to 288 a inni przyjmują inne wartości np tfrc 312, tfrc2 192, tfrc4 132 (jest tam jakiś wzór na liczenie tego). Ma to jakiś wpływ na całokształt bo u mnie ustawienie wszystkiego na 288 spowodowało duży wzrost stabilności i wbicie 1T, wyniki w aidzie bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce zen2 nie powinien korzystać z 2 i 4. Na asrocku lepiej jak ustawiłem wszystkie ze wzoru na MSI na manualu mi wyłącza taką możliwość. Ty lecisz na 2 modułach czy 4? 
Mi się właśnie po cold boocie zesrało OC IMC krzyczy powaliło cię człowieku jakie 3733 xD. Tak więc tak jak wczoraj dołożyłem do ~1.35v pod obciążeniem i woltuje PHY i IOD no i SOC podbity do równego 1.15v wstał i na razie quick testa w membenchu zrobił. Pewnie za nim ustabilizuje we wszystkich możliwych wariantach to jeszcze z tydzień użytkowania.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć OC od zera tj. całkowity clear CMOS i najpierw max taktowanie na np cl 18-22-22-40 i potem samo cl, trfc, primary itd.

Większość problemów bierze się stąd że zostają nawyki z 2x8 a trzeba ogarniać wszystko od nowa, nawet napięcia soc itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jeszcze "macać" czy zostawić jak jest? Full stable jakby co, żadnych WHEA... 

 

ZenTimings_Screenshot.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S1lverhand napisał:

Musisz zacząć OC od zera tj. całkowity clear CMOS i najpierw max taktowanie na np cl 18-22-22-40 i potem samo cl, trfc, primary itd.

Większość problemów bierze się stąd że zostają nawyki z 2x8 a trzeba ogarniać wszystko od nowa, nawet napięcia soc itd.

To do mnie? Ja już jestem na max taktowaniu jakie daje rade IF a IMC już jest na granicy wytrzymałości. Na razie podbiłem vddp na 0.95 ustawiłem cady, podbiłem procODT do 48 i dałem w górę zawsze problematyczne tRRD_l z 6 na 8 i twr na 14 oraz twtr_L na 14 i zostawiłem jednak vddg na 0.95. Jakby działa ale dobry start na zimno po nocy powie prawdę zarzucę mu na szybko przed wyjściem do roboty szybki test na 6 GB do 240% jak jest problem to się wyłoży na zimnym po kilkunastu sekundach na kopii. Jak nie to będzie śmigać    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cachemem5900_2.png

31 minut temu, S1lverhand napisał:

SCL na 2

A widzisz, o tym zapomniałem. Miałem na 3900X 4 i nie pamiętam czy próbowałem mniej. Lata na 2.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Art385 napisał:

W praktyce zen2 nie powinien korzystać z 2 i 4. Na asrocku lepiej jak ustawiłem wszystkie ze wzoru na MSI na manualu mi wyłącza taką możliwość. Ty lecisz na 2 modułach czy 4? 
Mi się właśnie po cold boocie zesrało OC IMC krzyczy powaliło cię człowieku jakie 3733 

Lecę na 2 modułach. Jeszcze będę rzeźbil je pojutrze. A to ciekawostka, czyli jednak to nie moje urojenia że po nocy gdy są zimne bywają niestabilne :D a tu człowiek się trudzi by je schłodzić jak najlepiej 

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie są urojenia, śmieszne może się wydawać ale tak już jest. Jak PC się nagrzeje i pozmieniasz timingi to jest lux potem odpalasz na zimnym i jest padaka co gorsze masz małe okienko na testowanie po nocy, czy tam po kilku h stania ewentualnie od razu luzujesz grubo ale to się mija z celem. Dziś miałem kolejne okienko i na razie 16-16-16-34-50-300 i TRDWR 10 oraz TRTP na 10 jest progres. Jak znajdę ustawienia które śmigają na zimnym starcie to pewnie uda się i GD wyłączyć. Patrząc na XMP nowszego kompletu winowajcą wrażliwości na tempy na wysokim napięciu pewnie będzie pewnie TRRD_S i L i trzeba będzie przestawić na 7-10 albo 9-11 i powinny łykać 1.5v. No ale to wyjdzie w praniu. 

Edit: Wygląda na to, że kluczykiem do 4 modułów są terminacje a mianowicie RZQ7/RZQ3/RZQ5  zdołałem po srogim fuck feście po cold boocie gdzie im luźniej na timingach tym gorzej przegonić testy i zachować sprawność systemu na max ciasnych i 1.4v. :D Cholerny Yuri oszust dalej pewnie daje ustawiona działające na 3.9 GHz na CPU i dla 2 modułów. 

Chyba śmiga 1.4v z biosa i tak zostawiam wymęczone strasznie to chyba ostatnie podrygi IMC

GKtomqX.png
htj0UI2.png

 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy to spoko wynik na standardowych ustawieniach z kalkulatora? 0 błędów WHEA etc, stabilnie.

 

test2.jpg

Edytowane przez dom1nguez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...