Skocz do zawartości
robbin1

Pamięć Patriot Viper Steel 16GB 2x8GB 4400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Reszta jest na auto, bo jak przepisywalem kazdy timing podawany w tym watku to byly ciagle resety. 
na poprzednim zestawie ryzen 3900x + msi tomahawk szly bez problemu pierwsze lepsze timingi przepisane od was. 3800 cl 16  16 16 32 szly bez problemu.

bios wczoraj aktualizowalem…

 

Nieco pozniej bede przy pc, to wrzuce wszystkie timingi.

Edytowane przez razq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie wina kontrolera w procku. Skoro na AMD działały ok, ewentualnie płyta. Ale to już raczej do sprawdzenia przez serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać 4000 cl16 czy 4400 cl19 ? cena taka sama. W przyszłym tygodniu będzie ładowany 10850k, obecnie mam 10400f , Płyta z490 tomahawk, najnowszy bios

 

 

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo na poczatku tego watku gdzies, ze lepiej brac 4400, bo to niby te same pamieci, ale te ktore nie poszly 4400  sprzedawane sa jako 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały, ale to się odnosiło do 4000 cl19 a nie 16cl 

-edit- tzn. tam myślę bo post z 2k20

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ju-rek napisał:

Tak dla cebulaka w skrócie o co chodzi z tymi pamiątkami ? przeczytałem ale nie ogarniam tych wszystkich parametrów, tamingów i do końca które wybrać..i gościu niby już miał jedną parę więc mu łatwiej było doradzić

 @ju-rekTy byś które wybrał z tych 2 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dla "cebulaka", bież 4000 CL16, ustawisz XMP i masz z głowy. Jak najdzie Cię wena na "zabawę" to też coś ugrasz. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ju-rek napisał:

To jak dla "cebulaka", bież 4000 CL16, ustawisz XMP i masz z głowy. Jak najdzie Cię wena na "zabawę" to też coś ugrasz. 

Jedynie co to tRFC zmniejszyć ? wiem że standardowo coś koło 700+ wskakuje na tych pamiątkach. Jest jakaś reguła ile ustawić i co ile zmniejszać ? 

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360?

trfc-v21-png.508862

Edytowane przez ju-rek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem takie coś udało się ustawić https://zapodaj.net/0220e26e0cdc7.png.html

Teraz nie wiem czy to zostawić bo co bym nie zmienil ostatnio to nie chce wstać...

tCWL chyba nawet jest teraz na 13. Zrobiłem test-błędów nie ma. W grach też jakby więcej fpsow I stabilniej.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, karsone napisał:

Jakimś cudem takie coś udało się ustawić https://zapodaj.net/0220e26e0cdc7.png.html

Teraz nie wiem czy to zostawić bo co bym nie zmienil ostatnio to nie chce wstać...

tCWL chyba nawet jest teraz na 13. Zrobiłem test-błędów nie ma. W grach też jakby więcej fpsow I stabilniej.

Jeżeli ten set wychodzi stabilniej i wydajniej to bym tak zostawił, a co niektóre timingi nie muszą być dociśnięte na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dzisiaj te ramy, włożyłem i działają. Zmieniłem tylko tak jak @ju-rek napisał  tRFC 360 i niby się uruchomił windows, wszystko git. Czym najlepiej to przetestować i sprawdzić czy jest wszystko ok ?

I czy zostawić to tak jak jest na 360 ? 

 

Drugie pytanie osób znających się na ramach, czy wszystko automatycznie co jest ustawione jest ok ? boję się że coś padnie, spali się więc proszę o opinie czy to wygląda ok

Ostatnio ktoś pisał że procek i7 10700f iz490 przy aktualizacji faceita się wyłączył więc wolę się upewnić.

https://imgur.com/a/CAkxsHy

Tam niżej jeszcze są opcje, ale wszystko na auto i nic obok nie jest powpisywane. Płyta z490 tomahawk, i5 10400f. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testować najlepiej TM5 https://www.overclock.net/threads/memory-testing-with-testmem5-tm5-with-custom-configs.1751608/ i y-cruncher  2.5b z pakietu https://benchmate.org/ Możesz spróbować zejść z napięcia CPU SA. Tak to wygląda nawet spoko. Możesz podbić też tREFI np. do 40000. Masz kupę tematów o OC ddr4, czytaj i kombinuj. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ju-rek napisał:

Testować najlepiej TM5 https://www.overclock.net/threads/memory-testing-with-testmem5-tm5-with-custom-configs.1751608/ i y-cruncher  2.5b z pakietu https://benchmate.org/ Możesz spróbować zejść z napięcia CPU SA. Tak to wygląda nawet spoko. Możesz podbić też tREFI np. do 40000. Masz kupę tematów o OC ddr4, czytaj i kombinuj. 

Zmniejszyłem tRFC do 320 tak jak gościu w filmiku, jutro potestuję to i dam znać czy wszystko git. Zejście z napięciem CPU SA czym poskutkuje ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, psiak91 napisał:

Zejście z napięciem CPU SA czym poskutkuje ? 

IMC procesora będzie miał lżej, ale musisz testować stabilność po każdej zmianie napięć jak i innych wartości. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psiak91 napisał:

Zejście z napięciem CPU SA czym poskutkuje ? 

Jeżeli nie będziesz kręcić CPU to zejście z napięciami VCCIO, VCCSA ma sens. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sniper76 napisał:

 

Właśnie nie wiem jak to będzie wyglądało, kupiłem teraz ram ale siedzę na 10400F, ostatecznie będzie siedziało 10700 i pewnie wtedy będę się bawił w oc/uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś to interesowało to w (powiedzmy) Morelach są do kupienia OLOy Blade, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL14 (14, 14, 14 1.45V). Pod względem parametrów na starcie są lepsze od Patriot Viper Steel cl14 (14, 16, 16) i nieco tańsze. Może kogoś to zainteresuje.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pulse_ napisał:

bo dziwne masz rtl i IO

Da się to ustawić w razie czego ręcznie? Z tego co pamiętam przy tCWL 15 obniża mi na 3600 taktowanie 

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2022 o 10:39, rafalus1982 napisał:

DRAM VOLTAGE tym się ustawia napięcia na pamieci RAM

W poprzedniej zakładce nie masz czasem auto OC ustawione na pamięciach 

Masz B-die ;) do 1.6v przyjmują 24/7  a jak chcesz mocno docisnąć to trzeba prądu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, karsone napisał:

Da się to ustawić w razie czego ręcznie? Z tego co pamiętam przy tCWL 15 obniża mi na 3600 taktowanie 

Nie używaj 15. 14, 16 czy 12. Z 15 zawsze coś mi się sypało. tWR podobnie, najniżej da się zejść do 10 ale czasem może się sypać, bezpieczniejsze jest 12 lub 14 czy 16. Pamietaj że tWR to 2x tyle co tRTP, więc jak dasz 12 to tRTP powinno być minimum 6. I za niskie tRTP też czasem potrafi syfić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuka ktoś najszybszych(?) na rynku B-Die Samsunga - konkurenta dla Patriot Viper Stell 3600Mhz 14-16-16-36 ? - to proszę -  promocja 14-14-14-34 - set tańszy od Viperów na tą chwilę (co prawda podawałem ten link w innych dziale, ale i tu możnachyba wstawić taką wiadomość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...