Skocz do zawartości
robbin1

Pamięć Patriot Viper Steel 16GB 2x8GB 4400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na 4000mhz szły przy 1.55 Ale coś się zesrało i po którejś próbie zmiany tajmingow nie wstały i nawet na 3600 błędy wyskakiwały. Poszły na reklamację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafalus1982 napisał:

Ciekawi mnie skąd masz przycisk do resetu biosu pod zworka. Jakaś samoróbka czy gdzieś kupiłeś? Przydało by mi się coś takiego 

Zamiast podłączać reset SW tam gdzie jego miejsce ? nie potrzebna mi funkcja resetu a o wiele bardziej się to pod zworką przydaje, wtedy wystarczy przełączyć z tyłu na zasilaczu na 0 i przytrzymać ten reset powiedzmy 3 sekundy i mamy clear cmos :E 

 

Godzinę temu, rafalus1982 napisał:

 Daj na jakiś serwer darmowy typu "zapodaj". Kto będzie zainteresowany kliknie w linka 

Wystarczy kliknąć prawym myszki na załadowaną fotkę na zapodaj.net "otwórz grafikę w nowej karcie" i wtedy wrzucić tu link i pojawi się obrazek zamiast linka w którego trzeba wejść ? 

46 minut temu, Semi1 napisał:

celuje w 3800 napięcie mam 1.52 dlatego zapytałem jakie jest bezpieczne na codzień aby coś nie poszło z dymem 

Bezpieczne jest spore na b-die ale moje np jeszcze jak siedziałem w konfiguracji 2x8 max wytrzymywały 1.52v z donbrym obiegiem powietrza w obudowie i chłodnym pokoju, powyżej tego już wywalały się od temperatury. mam aktywne chłodzenie nawet zmodowane pod siebie z innych ramek + innych śmigieł :E żeby było w miarę to ciche o oryginalne (corsair air flow) o była totalna młockarnia ale ogólnie nie chce tego zakładać na patriotach i tak to nic nie daje bo radiatory robią za ozdobę :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zentimings do przepisania jest jakiś uniwersalny czy trzeba wszystko z osobna jechać- jak tak to dnia na to zabraknie :) 

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ilu mhz cie interesuje nastaw? to może ci coś narysuje co powinno być stabilne i ciasne pod korek :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj coś takiego ciasno, jak nie będzie stabilne to dovoltuj ram do 1.52v jak dalej lipa to nie ma co pchać napięcia bo te moduły dużo więcej nie wytrzymają, (radiatory są zabawkowe) daj wtedy gear down mode n disabled i wbij 15-15-15-15 1T zamiast 14-15-14-14 napięcie powiedzmy 1.47v 

53886aceef5e0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 15-15-15-15 i 1T + gear disabled wywala a napięcie 1.52 spróbuje zastawów z tabeli

007fa2ebdca38.jpg

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw te nastawy puszczać na if 1866 / ram 3733 bo 3800 nie zawsze chce być stabilne jak proc nie ogarnia if 1900, dopiero później atakuj 3800mhz jak ustabilizujesz 3733

Sprawdź od razu w podglądzie zdarzeń czy nie masz pełno błędów whea na 3800mhz u mnie np przy 3800 jest ok a 3866 mimo że odpala windę i test normalnie to lecą whea jak szalone i wiem że nie ma szans tego ogarnąć.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Send1N napisał:

Spróbuj najpierw te nastawy puszczać na if 1866 / ram 3733 bo 3800 nie zawsze chce być stabilne jak proc nie ogarnia if 1900, dopiero później atakuj 3800mhz jak ustabilizujesz 3733

Sprawdź od razu w podglądzie zdarzeń czy nie masz pełno błędów whea na 3800mhz u mnie np przy 3800 jest ok a 3866 mimo że odpala windę i test normalnie to lecą whea jak szalone i wiem że nie ma szans tego ogarnąć.

Powyżej fotki przed zmianą, zmieniłem na twoje i wyniki w AIDA64 bardzo podobne :( czym jeszcze testować stabilność?

 

-mam jeszcze Trcpage co wpisać, obecnie na auto 

Trfc jest na 270 a Trfc2 i 4 tez dać na 270

procODT tez zmienić na 36.9 ohm - ogólnie czy ruszać TerminationBlock?

 

c4a529782d3f6.png

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trc page zostaw auto albo wpisz 0, interesuje cie tylko główne trfc , 2 i 4 można wyliczyc ale o nic nie daje dlatego o tym nic nie wspomniałem, ustaw tak aby wszędzie było to przykładowe 270, procODT ustaw w przedziale 30 - 40 i tyle reszte z termination block przepisz bo to są instotne ustawienia.

FCLK masz ustawione na 1900mhz przy ramie 3800?

Nie wiem w jakim stanie masz system i co i ile śmieci działa w tle ? ale nawet msi afterburner na pasku zjada 0.5ns z latency które u ciebie jest ogólnie jak na średnim nastawie ramu z ryzenem 3600 a nie 5600x, jak ustabilizujesz ram i przejdzie przynajmniej 10 cykli TM5 z profilem 1usmus a latency będzie dalej tak wysokie to zrób test aida w trybie awaryjnym testowo.

Testem cache w aida nie testujesz stabilności ramu jeśli to miałeś na myśli :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem BGA i BGA Alt coś istotnego przeoczyłem?

Godzinę temu, Send1N napisał:

FCLK masz ustawione na 1900mhz przy ramie 3800?

Uncore Frequency mam 949.8 MHz i Dual Cahennel

 

66f4f7dfd611a.png

to po testach w trybie awaryjnym 

a58ca26e79d84.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre biosy nie mają ale masz dobrze bo bgs jest off a bgs alt on, masz rozpięte fclk i mclk, fclk masz 1800 czyli nastaw jak dla pamięci 3600mhz i nie działa to synchronicznie z ramem na 3800mhz stąd takie wysokie latency, pokaż screena z biosu z tej głównej zakładki ai tweaker w całości.

PS, nie ustawiaj 1.55v dla ramu bo te patroty tego w 99% przypadków nie wytrzymają, przegrzeją się i zaczną sypać błędami nawet w konfiguracji 2x8, trzymaj się 1.5v 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Send1N napisał:

masz rozpięte fclk i mclk, fclk masz 1800 czyli nastaw jak dla pamięci 3600mhz i nie działa to synchronicznie z ramem na 3800mhz stąd takie wysokie latency, pokaż screena z biosu z tej głównej zakładki ai tweaker w całości.

już zmieniłem na 1900 tak się machnąć :boink: napięcie dałem na 1.5 i test w trybie awaryjnym :) jak to widzisz?

d0cefe70bae5.png

c54d58df4573b.png

9d068240448a2.bmp

7543559d52125.bmp

68a3b72065d70.bmp

 

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz aida wygląda elegancko tylko przetestuj stabilność, cpu masz stabilny na 4.7ghz przy 1.25v ? czy też wbity i nie testowany ? :P 

Jak ram będzie stabilny to możesz zchodzić niżej z napięciami vddg i vddp, do 1900/3800 powinno styknąć na vddg cdd i iod 1.000v i vddp 0.950v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Send1N napisał:

No teraz aida wygląda elegancko

Jest dużo lepiej ale widziałem lepsze- coś jeszcze trzeba będzie dopasować :) 

17 godzin temu, Send1N napisał:

cpu masz stabilny na 4.7ghz przy 1.25v

niestety nie jest stabilny, przy 4.8 było za mało 1.35v dalej nie próbowałem. Przy 4.7 stabilnie dopiero przy 1.28v(w HWiNFO64 pod obciążeniem na wszystkie rdzenie idzie na 1.276v) a przy wszech testach to i jeszcze więcej papu trzeba dać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPUSA 1.2v, CPUIO 1.2V

4000MT/s 16-16-16-32 DRAM 1.4v

3866MT/s 14-15-15-30 DRAM 1.45v

3733MT/s 14-14-14-28 DRAM 1.45v

Udało mi się znaleźć powyższe ustawienia pod ramy, wydają się stabilne po przetestowaniu TM5.

Powyżej 4000 przy 1.45v raczej nie da rady, tak samo niższe timingi niż podane.

Teraz się zastanawiam, które najlepsze (przede wszystkim pod gry multi) i czy da się jeszcze coś z nich wycisnąć?

rammy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Semi1 napisał:

niestety nie jest stabilny, przy 4.8 było za mało 1.35v dalej nie próbowałem. Przy 4.7 stabilnie dopiero przy 1.28v(w HWiNFO64 pod obciążeniem na wszystkie rdzenie idzie na 1.276v) a przy wszech testach to i jeszcze więcej papu trzeba dać :) 

Jak testujesz ram na niestabilnym cpu to error może też od procka wywalić w tm5 jak coś.

wszystko poniżej 1.3v jak idzie 4.7ghz allcore to fajna szuka, ja poniżej 1.3 mogę dać max 4575mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Send1N napisał:

Jak testujesz ram na niestabilnym cpu to error może też od procka wywalić w tm5 jak coś.

wszystko poniżej 1.3v jak idzie 4.7ghz allcore to fajna szuka, ja poniżej 1.3 mogę dać max 4575mhz.

zostawię na 4.6 wstępnie napięcie 1.19v wszystko wyżej niestety wymaga absurdalnie wysokiego napięcia- nieadekwatnie do wzrostu wydajności.

pamięci sypią błędami dałem napięcie 1.51v zobaczymy, podniosłem jeszcze o oczko na Procku- testy idą i nie sypie błędami ale jak dotykam ram to niestety są gorące, u Ciebie też są gorące pamieciy?

bios przejrzałeś, jak to wygląda- coś tam się jeszcze odhacza?

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gorące to normalne ale przy 1.5v na 2 modułach nie powinno być jeszcze problemu, tylko pytanie jak będzie w grach czy się nie wywalą od temperatury jak masz rtx 3080 to w grach na nie buchać będzie piekło :E 

Czyli rozumiem że 3800mhz 14-15-14 1.51v test zaliczyło bez errorów? :> 

Zawsze możesz wyrównać do 15-15-15 to powinno być stabilne w okolicy 1.45v a rożnicy w wydajności nie zauważysz kompletnie żadnej. 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Send1N napisał:

jak masz rtx 3080 to w grach na nie buchać będzie piekło

karta jest skręconą a i tak grzej lepiej od piekarnika- chyba tylko ten kto miała te karty zrozumie jaka to grzałka :)  dodam tylko że zmieniłem chłodzenie na Procku z powietrznego na IO to trochę poprawi sytuację.

8 minut temu, Send1N napisał:

rozumiem że 3800mhz 14-15-14 1.51v test zaliczyło bez errorów?

jak dobrze zrobiłem testy to tak :) w dzienniku zdarzeń pusto.

10 minut temu, Send1N napisał:

możesz wyrównać do 15-15-15 to powinno być stabilne w okolicy 1.45v a rożnicy w wydajności nie zauważysz kompletnie żadnej. 

posiedzę trochę tak jak jest i z czasem poluzuje- podobnie co zrobiłem z Prockiem. Jak braknie mocy to się dociśnie, zobaczymy co pokarze nowy BF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między cl15 a 14 nie zauważysz żadnej różnicy przy grze nie będzie to nawet 1fps :E to tylko pod benchmarki można pałować ile wlezie :D jak pójdzie ci równe 15 bez podbijania trcdrd na 16 po wyłączeniu gdm z 1T to będzie fajny nastaw i będziesz mógł zejść z napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy wyłączeniu GDM wali błędami :(  Nie ma co już podbijać napięcia, zostaje na auto- chyba ze jak dam na cl15 to wtedy zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie mowie o cl15 z wyłączonym gdm bo inaczej nie wbijesz nieparzystej liczby a nie przy cl14

jak na 15-15-15 1T nie będzie stabilne to spróbuj dać 2T, jak 2t będzie stabilne to ci napiszę jak można podszlifować 1T z opóznieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Falafel_ napisał:

CPUSA 1.2v, CPUIO 1.2V

4000MT/s 16-16-16-32 DRAM 1.4v

3866MT/s 14-15-15-30 DRAM 1.45v

3733MT/s 14-14-14-28 DRAM 1.45v

Udało mi się znaleźć powyższe ustawienia pod ramy, wydają się stabilne po przetestowaniu TM5.

Powyżej 4000 przy 1.45v raczej nie da rady, tak samo niższe timingi niż podane.

Teraz się zastanawiam, które najlepsze (przede wszystkim pod gry multi) i czy da się jeszcze coś z nich wycisnąć?

rammy

 

Do gier bierzesz te które maja najmniejsze  Latency

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...