Skocz do zawartości
robbin1

Pamięć Patriot Viper Steel 16GB 2x8GB 4400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Send1N napisał:

Wygląda super, która to dokładnie wersja tych OCZ że jednak 4 ławki się mieszczą z niklowanymi ciepłowodami? :> 

No ta ?

T6Au7bp.jpeg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji radiator nie jest skręcany z tego co mi sie wydaje? więc jak to dokladnie zamocowałeś (taśma/termopad/grubość) :> ? Pokrywają idealnie całe kości na patriotach czy zostaje tam ten 1mm tak jak w wersji z miedzianym ciepłowodem?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Send1N napisał:

W tej wersji radiator nie jest skręcany z tego co mi sie wydaje? więc jak to dokladnie zamocowałeś (taśma/termopad/grubość) :> ? 

jest skręcany, tak jak pierwsze Reapery

rozklejam stare OCZ tak by ładnie odeszły, na tylnej części radiatora zostawiam taśmę z klejem ze starych OCZ, daje termalpada z jakiegoś zestawu dla pamięci DDR2, na oko ma 0.3mm, zostawiam gąbkę na patriotach, wszystko skręcam i jest git, docisk i nic nie lata 

Edytowane przez T0TEK
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

W tej wersji radiator nie jest skręcany z tego co mi sie wydaje? więc jak to dokladnie zamocowałeś (taśma/termopad/grubość) :> ? 

Jest skręcany, ale z drugiej strony, zatem na zdjęciu nie widać. Termopady też są wskazane, bo oryginalnie są dwustronne kości, więc jak skręcisz radiatorki na patriotach to będzie luz i wypadną ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta wersja jest najładniejsza ze wszystkich i podchodzą 4 lawki ? tylko trzeba zainwestować te 2 stówy na 4 moduły z takimi :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

No ta wersja jest najładniejsza ze wszystkich i podchodzą 4 lawki ? tylko trzeba zainwestować te 2 stówy na 4 moduły z takimi :E ?

Myślę, że znajdziesz taniej. Ja te chyba za 65 kupiłem 2szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obserwować, czasami wstawiają pojedyncze sztuki dosłownie za grosze, ja miałem trochę zapasu jeszcze z czasów polowania na D9GMH i rozbiórek. 

Można spróbować jeszcze radiatorów z Dominatorów DDR3, mają dużo miejsca i grzebienie ładne. Teraz tak patrzę, mając takiego w łapach, że radiator ładnie nisko schodzi i też ogarnie kostki na tip top.  

9.jpg

 

51_1261044359.jpg

 

swoją drogą, ktoś wie dlaczego nie stosuje się już przerw co 2 banki?? 

Edytowane przez T0TEK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku miedzianych wygląda to tak. Można spokojnie obsadzić 4 banki. Ja swoje kupiłem za 50 zł. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić sprawności w oddawaniu ciepła, bo znowu nie mam gpu w budzie. Póki co mierzyłem w trakcie testowania testmem5 radiatory w miejscu kości termometrem na podczerwień i różnica względem oryginalnych żyletek to kilka stopni (34 vs 40 na korzyść ocz oczywiście),

3ao2RjK.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie trochę, bo spodziewałem się boomu na te radiatory przy DDR5. A tutaj jeszcze patrioty na DDR4 wyczyściły rynek prawie cały ze staroci. 

DDR5 potrafią dociągnąć do 70°C, to pewnie z rynku z czasem wymiecie wszystko co się da.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 ławkach z radiatorami OCZ bez nawiewu bezpośrednio, tylko wentylowana obudowa:

3600mhz, płaskie CL14, reszta jak stringi, 1,49V 

normalna praca (net, filmy, duperele): 26*C

Gry: 34*C

TM5 po 25 minutach dobił do 37*C, dalej mi się nie chciało

Temperatura mierzona z kości umieszczonej w 3 banku, czyli tej która powinna mieć najgorsze warunki pracy, czujnik na PCB, nad 4 chipami, odizolowany od radiatora, styk do PCB poprzez termalpada. Odczyt jest elegancki bo w chwili kiedy TM5 mocno dociska pamięci to czujnik odnotowuje to błyskawicznie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ci powiem, że masz tempy bajka bez nawiewu (albo huragan w budzie :szczerbaty: robi to twoje "wentylowanie") Ja dopiero z tym ?modem, osiągnąłem podobne temperatury (idle 25, gry 30, TMP5 36). Bez moda ;) było dobre kilka stopni więcej.

lF7DZzr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 34*C TM5 30min przy 1.7V  :cool:

  

W dniu 23.01.2022 o 13:01, Minciu napisał:

DDR5 potrafią dociągnąć do 70°C, to pewnie z rynku z czasem wymiecie wszystko co się da.

Ciekawe jak OC poleci kiedy się to zbije do 30-40*C :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wkamil73 napisał:

No to ci powiem, że masz tempy bajka bez nawiewu (albo huragan w budzie :szczerbaty: robi to twoje "wentylowanie") Ja dopiero z tym ?modem, osiągnąłem podobne temperatury (idle 25, gry 30, TMP5 36). Bez moda ;) było dobre kilka stopni więcej.

 

Wcześniej miałem jak ty, wentylator na karcie, ale w ten sposób tylko podgrzewałem pamięci kartą graficzną. Teraz odwróciłem cyrkulację i zasysam powietrze od góry prosto na pamięci 

271894642-646179186528458-39642501309034

no i boczek budy zawsze otwarty, lepszego przepływu dla wszystkich podzespołów nie wymyśliłem, a chciałem uniknąć stawiania wentylatora bo to zabiera cały urok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pisz że nie masz nawiewu bo masz bardzo dobry nawiew na ram i do tego otwartą obudowę ;)  W normalnym przypadku wyniki będą dużo gorsze bez nawiewu

aczkolwiek to mega ciekawy pomysł odwrócić ten wentylator na górze :) Można mieć nawiew na ram a wizualnie go nie mieć, ciekawe jakby to działało jakbym odwrócił jeden z dwóch na aio 8:E

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poza estetyką nie ma to wpływu na nic. Ale może by tak spróbować właśnie przestawić jedno T30 na chłodnicy w drugą stronę :D No i spróbowałem i u mnie to nie działa, temperatury gorsze i na pamięciach i na procku, to już wolę mojego "moda" :D

3 godziny temu, Wu70 napisał:

1.7V  :cool:

  

 

:szczerbaty:

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, T0TEK napisał:

Na 4 ławkach z radiatorami OCZ

A zapomniałem jeszcze zapytać, zaopatrzyłeś się już w zestaw montażowy do oryginalnych radiatorów w razie odsprzedaży tych pamięci? :P trzeba kupić taśmę piankową na pcb i termoprzewodzącą :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do entuzjastów. Udało mi się chyba ustabilizować RAM na 4200mhz i ring ratio 48. Przy okazji wyłączyłem memory training w biosie. Czy jest to ok czy bardziej niezalecane i jesli tak to czemu. W necie opinie sa sprzeczne...

1280522744_2022-01-2518_47_49-HWiNFO64v6.42-4360SensorStatus160valueshidden.thumb.jpg.9e2716f4be23dc4838ca7fb1056e68ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Send1N napisał:

 

A zapomniałem jeszcze zapytać, zaopatrzyłeś się już w zestaw montażowy do oryginalnych radiatorów w razie odsprzedaży tych pamięci? :P trzeba kupić taśmę piankową na pcb i termoprzewodzącą :E 

Na AM4 zostaje przez najbliższe 5 lat, wpadnie tylko 5900x po premierze AM5. 2 lata temu przesiadłem się z LGA1366 które u mnie 5 lat służyło. Przesiadam się na nową generację tylko wtedy jeśli się to szalenie opłaca. Zatem ten zestaw zostaje ze mną do końca a potem idzie do muzeum na strych, jestem sentymentalny :D

 

Mam takie pytanko, czy na Zen3 łatwo wbija się 3800 CL14? Widziałem tu sporo takich wyników, można to uznać jako pewnik czy też zależne od szczęcia, sztuki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mega paździerze r5 3600 i 3700x i leciałem na 3733 cl14 po czym 2 tygodnie przed sprzedażą 3700x okazało się że cały czas dało się wbić 1900/3800 i to byla tylko kwestia ustawienia odpowiednio ramu i wszystkich innych ważnych opcji a nie tylko timingów i napięcia :E tylko że to było na 2x8gb (4x8 nie testowałem wtedy) Później kupilem 5600x który też jest mega kasztanem i zrobiłem na b450 tomahawk 1900/3800 przy 4x8 i tak samo działa do dziś na b550. Nie napinaj sie zawsze żeby wszędzie bylo jak najciaśniej bo wtedy wychodzi werdyk że cpu nie ogarnia itp sam się o tym przekonałem przy ZEN2 jak przez 2 lata trzymałem się tego że nie da się wyjść powyżej 1866/3733 ;) 

8 godzin temu, Wu70 napisał:

U mnie 34*C TM5 30min przy 1.7V  :cool:

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wolus666 napisał:

Pytanko do entuzjastów. Udało mi się chyba ustabilizować RAM na 4200mhz i ring ratio 48. Przy okazji wyłączyłem memory training w biosie. Czy jest to ok czy bardziej niezalecane i jesli tak to czemu. W necie opinie sa sprzeczne...

1280522744_2022-01-2518_47_49-HWiNFO64v6.42-4360SensorStatus160valueshidden.thumb.jpg.9e2716f4be23dc4838ca7fb1056e68ba.jpg

Wątpię by te nastawy były stabilne w dłuższym okresie. Drugorzędowe wyglądają jak po ustawieniu XMP/AUTO i zjechaniu z częstotliwości 4400 na 4200. Trzeciorzędowe rozpizgane. I masz wysokie napięcie na tych ramach jak na te ustawienia. Podejrzewam transfery takie sobie i i minimalny FPS jeśli grasz też taki sobie, ale przynajmniej lepszy niż nie ruszane wcale.   AALLEE...

Ale jak napięcie Cię nie martwi to łap https://www.overclock.net/threads/official-intel-ddr4-24-7-memory-stability-thread.1569364/page-851#post-28754405

Jakiś koleś z PL ustawił te same kostki zdecydowanie lepiej. Tam gdzie ma 0 to może po prostu ustaw sąsiednią wartość, w sensie jak _dd ma 7 to _dr też daj 7. Do treningu może być wymagane większe IO/SA, IO na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2022 o 21:18, wkamil73 napisał:
W dniu 22.01.2022 o 21:16, Send1N napisał:

Wygląda super, która to dokładnie wersja tych OCZ że jednak 4 ławki się mieszczą z niklowanymi ciepłowodami? :> 

No ta ?

 

Teraz człowiek nie wie, czy ram wodować, czy z allegro wydłubać radiatory OCZ. 

Jak myślicie, czy różnica między blokiem Bykski, a tymi radiatorami będzie znacząca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz by ładnie wyglądało to woduj, jesli nie zależy Ci na tym to zapakuj jakieś radiatorki Ocz albo inne. Różnica wielka nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak masz rozwiązaną kwestie nawiewu na radiatory. Jeżeli nie masz nadmuchu bezpośrednio tylko powietrze leci z wlotu do obudowy, to będzie oczywiście lepiej niż na fabrycznych żyletkach patriotach, ale...

NITTMTi.jpg

ale jak masz apetyt na najniższe temperatury, no to puść wodę na ramy, albo radiatory plus bezpośredni nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dagedy napisał:

 

Teraz człowiek nie wie, czy ram wodować, czy z allegro wydłubać radiatory OCZ. 

Jak myślicie, czy różnica między blokiem Bykski, a tymi radiatorami będzie znacząca? 

A jaką masz temp cieczy pod obciążeniem? Bo łatwo możesz wyjść gorzej niż radiatory + nawiew ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max odnotowany to 36C, ale pamięci obecnie potrafią do 43C dobić, a raczej potrafiły. Wczoraj na nowo OC zrobiłem i muszę dzisiaj dokładnie przetestować to wkleję wyniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...