Skocz do zawartości
robbin1

Pamięć Patriot Viper Steel 16GB 2x8GB 4400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
13 godzin temu, JustEngry napisał:

Myślisz, że radiatory z OCZ DDR2 podejdą pod Vipery? Czy muszą być koniecznie DDR3?

Ja z kolei słyszałem że od ddr2 nie pasują idealnie i też nie wszystkie wersje od ddr3 pokrywają idealnie całe kości na patriotach, jednemu typowi zostało 1mm gołych kości z tego co się dowiadywałem ta wersja pokrywa idealnie całość + moim zdaniem fajnie wygląda.

ocz2rpr8002gk_0.jpg

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Szanowni koledzy, platforma i7 11700k, MSI Z590 Gaming Plus, skłaniam się ku jakiejś wersji Patriotów żeby śmigały na CL14 3600MHz na Gear 1, najlepiej 2x16GB. Którą wersję najlepiej kupić by poszły na tych ustawieniach? No i czy jest może jakiś poradnik jak krok po kroku ustawić to w biosie, bo nigdy poza wgraniem XMP nie ustawiałem timingów? 😓

Edytowane przez lyll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ma być 2x16 to patrioty odpuść bo to nawet b-die nie jest patrząc na specyfikację (3200mhz cl16) zerknij na https://www.ceneo.pl/90024351 przynajmniej mają pewny dualrank lub szukaj jakiegoś dobrego binu gskill ale tu będzie już drożej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bdie 2x16 dobry bin Gskilla ddrr będzie droższe niż hynixy na ddr5. Bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem 2x16Gb z myślą o dalszej rozbudowie ale faktycznie lipton z tymi G.skillami. Chyba jednak kupię Patrioty, bywają po 395zł u sąsiadów. Tylko czy jak wsadzę Patriot Viper Steel PVS416G440C9K na B-Die 4 kości po 8Gb to pójdzie na CL14 3600? Procek i7 11700k jest dual channel oczywiście, ma to wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Minciu napisał:

Bdie 2x16 dobry bin Gskilla ddrr będzie droższe niż hynixy na ddr5. Bezsens.

Niby tak tylko że do 11gen ddr5 nie wsadzi 😜 

14 godzin temu, lyll napisał:

Chciałem 2x16Gb z myślą o dalszej rozbudowie ale faktycznie lipton z tymi G.skillami. Chyba jednak kupię Patrioty, bywają po 395zł u sąsiadów. Tylko czy jak wsadzę Patriot Viper Steel PVS416G440C9K na B-Die 4 kości po 8Gb to pójdzie na CL14 3600? Procek i7 11700k jest dual channel oczywiście, ma to wpływ?

na 4400 cl19 3600mhz cl14 to pikuś tylko że pchanie się w 4 moduły to też gorsza opcja moim zdaniem, to była fajna rozbudowa jak ktoś miał już zestaw 2x8 bo po prostu bardziej się opłacało ale przy 4 ławkach masz gorsze temperatury bo pamięć siedzi jedna obok drugiej + ciężej to ustabilizować niż zestaw 2x16, kup po prostu coś z 2x16 co ma dual rank i ukręć ile się da z timingów, wyżej podałem propozycję całkiem przyzwoita pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrioty 4000/CL16 (2x8GB) mają zapisane 2 profile XMP (3600/14 oraz 4000/16). Może dla kogoś, kto nie ma czasu/ochoty bawić się z ustawianiem ramu będzie to przydatne info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Send1N napisał:

A DDR4 niedługo tez nigdzie nie wsadzisz ;) Więc wiesz... szkoda siana w trupy. Już wolałbym wymienić tą 11gen i7 na jakiegoś i5 nawet z blokadą płytą B z odblokowanym OC zablokowanych CPU pod DDR5. Albo olać i nie ruszać. 

Na pewno zakup 32GB na zapas teraz będzie bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie no kupno teraz 32gb ddr4 jest totalnie bez sensu w zwyklym kompie tzn takim ktory nie jest uzywany do zastosowan  pro przynoszacych zyski np

1 godzinę temu, Send1N napisał:

na 4400 cl19 3600mhz cl14 to pikuś tylko że pchanie się w 4 moduły to też gorsza opcja moim zdaniem, to była fajna rozbudowa jak ktoś miał już zestaw 2x8 bo po prostu bardziej się opłacało ale przy 4 ławkach masz gorsze temperatury bo pamięć siedzi jedna obok drugiej + ciężej to ustabilizować niż zestaw 2x16, kup po prostu coś z 2x16 co ma dual rank i ukręć ile się da z timingów, wyżej podałem propozycję całkiem przyzwoita pamięć.

ja z tych 4000 cl19 nie bylem wstanie ustawic 3600 cl14 wiec nie pisz ze pikus. Jeszcze kwestia sztuk, plyty itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może operator ujowy? :E 3600 cl14 to żaden problem (tym bardziej że on pisał o binie 4400 a nie 4000) przynajmniej na ryzenie, schody mogą się zacząć od 3733 w górę.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Send1N napisał:

Może operator ujowy? :E 3600 cl14 to żaden problem przynajmniej na ryzenie, schody mogą się zacząć od 3733 w górę.

Na 4 moduły? Nikt nie da gwarancji że siadzie z czterema. Na 4 ławki to już płyta ma dużo do gadania i imc.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn miałem na myśli przy 2 modułach że 3600/cl14 to nie problem, chociaż  u siebie na 4 zrobiłem 3600 cl14 jak się bawiłem a skończyłem na 3800 cl15.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na modułach 4400: 2x8GB 3733 cl14 oraz 4x8GB 3600 cl14, reszta timingów naciągnięta jak stringi małolaty, szkoda że mam tylko 3900x :D Na zapas bym nie kupował, zanim wykorzystam więcej niż 32GB to zdążę wymienić całą platformę, ale zysk z przejścia z 16 na 32 był odczuwalny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, T0TEK napisał:

Na modułach 4400: 2x8GB 3733 cl14 oraz 4x8GB 3600 cl14, reszta timingów naciągnięta jak stringi małolaty, szkoda że mam tylko 3900x :D Na zapas bym nie kupował, zanim wykorzystam więcej niż 32GB to zdążę wymienić całą platformę, ale zysk z przejścia z 16 na 32 był odczuwalny 

Zrobiłbyś screena z ustawień tego 4x8gb 3600 cl14? i jak drugi XMP mają te kości wgrane? 4266?

Edytowane przez lyll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, T0TEK napisał:

3900x :D .., ale zysk z przejścia z 16 na 32 był odczuwalny 

Na ryzenie 4 modułu single rank albo dwa moduły dual rank sporo poprawiają. Microny wówczas depczą po piętach bdie w single rank.

Niestety na Intelu z tego co wiem już nie ma tego fajnego boosta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć! Posiadam platformę z490 gaming plus oraz 10700kf.

Miałem patrioty : 4400 cl 19 2 x 8 gb, które ustawiłem na 4400 cl 17 17 17 36 trfc 450 CR 2 T na 1,35 V 

ram 4324324.png

Zachciało mi się dokupić drugi zestaw kości: obecnie jedyne co udało mi się ustawić przy 4 x 8 gb (32)  to:      

ram ddr4 32 gb 4000 cl 16 16 16.png

Która konfiguracja według was jest lepsza ? 4000 32 gb cl 16 ? Czy może 4400 2 x 8 gb cl 17 ? 

Edytowane przez Lalik922

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Minciu napisał:

Niestety na Intelu z tego co wiem już nie ma tego fajnego boosta.

Oczywiście, że jest. Jedynie Alder Lake jest wyjątkiem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, lyll napisał:

Zrobiłbyś screena z ustawień tego 4x8gb 3600 cl14? i jak drugi XMP mają te kości wgrane? 4266?

Co prawda inne pamięci

TM5olle.png

W dniu 30.06.2022 o 15:54, Minciu napisał:

Na 4 moduły? Nikt nie da gwarancji że siadzie z czterema. Na 4 ławki to już płyta ma dużo do gadania i imc.

To prawda na bida płycie  max 3600MHz

Ale to mobo było raczej średnia pólka choć na x570 to bida z nędzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Roberto78 napisał:

To jeszcze nie jest tak źle 3600 MHz. Na innej platformie co prawda, ale mniejsza o to, na Z690 UD przy 4 modułach płyta chyba przy 2666 MHz mi maks wstawała :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany dajcie jakieś bezpieczne ustawienia, bo zaktualizowałem sobie BIOS i wszystko poszło się walić :( Nie chce mi się znowu tydzień siedzieć nad tym, nie musi być jakieś full wypas ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.07.2022 o 19:45, Roberto78 napisał:

Ale to mobo było raczej średnia pólka choć na x570 to bida z nędzą

Na b450 tomahawk zrobiłem na 4 modułach 3800mhz cl15 a płyte można kupić za 200zl na allegro :E po przesiadce na b550 nie zyskałem kompletnie nic jeśli chodzi o ram :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dram 1.412V, VDDQ 1.25V i to wszystko co ustawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, ju-rek napisał:

Dram 1.412V, VDDQ 1.25V i to wszystko co ustawiałem.

dzięki! potestuję u siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi