Skocz do zawartości
robbin1

Pamięć Patriot Viper Steel 16GB 2x8GB 4400MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Tm5 czy inny memtest może przechodzić bo te testy nie ruszają praktycznie kontrolera pamięci/if (na ryzenach) za to prime czy occt szybko to weryfikuje, jak masz 4000mhz na gear 1 to możliwe że kontroler nie ogarnia  1:1, spróbuj na początek 3600 z ciaśniejszymi timingami 1:2 nie ma co ustawiać bo synchronicznie i tak będzie lepiej nie ważne ile na ramie mhz dasz.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 2T, powinno być stabilniej, a nie ma praktycznie różnicy między 1T a 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle udało mi się wykrzesać, próbowałem 4GHz dać ale nie szło tego ustabilizować nawet na VDIMM 1.5 VCCSA 1.4, prime95 po chwili wywala rounding a temp po 5 skundach proca po 100C na rdzeniu, wiec pewnie chłodzenie nie domaga do tych ustawień. Nie wiem jak ci magicy robią 4GHz flat 16CL.

Co ciekawe na tych ustawieniach 3900MHZ lata normalnie i temp tylko na 4pcore dobija do 100 wiec nic się nie wysypuje, reszta od 89-95. 

Generalnie padaka ale po 5h mam dość.

VDIMM 1.4v VCCSA 1.2v 3900MHz 16-16-16-36-320-T1-G1 tREF 32768 tCWL 16 tFAW 16 tWR 16 tRTP 8 tRDRD_sg/dg/dr/dd stock RTL apart 2 IOLS 8 to mnie martwi bo tak nie powinno być, będzie testowane jeszcze a później sam ustawie.

Przechwytywanie-min-min.thumb.PNG.6e064a7c2e975c2e029fc2ffe1d34d11.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wyżej że nawet 3800 nie jest czasem stabilne synchronicznie w gear1, pierwszy raz słyszysz że cpu-imc,gpu itp różnią się potencjałem? :] druga sprawa to nie testuj w prime bo tam zawsze procki się gotują, spróbuj occt large data tam też dobrze wyłapie niestabilność kontrolera i nie będzie takich chorych temperatur.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2023 o 19:36, stażyst@ napisał:

Tyle udało mi się wykrzesać, próbowałem 4GHz dać ale nie szło tego ustabilizować nawet na VDIMM 1.5 VCCSA 1.4, prime95 po chwili wywala rounding a temp po 5 skundach proca po 100C na rdzeniu, wiec pewnie chłodzenie nie domaga do tych ustawień. Nie wiem jak ci magicy robią 4GHz flat 16CL.

Co ciekawe na tych ustawieniach 3900MHZ lata normalnie i temp tylko na 4pcore dobija do 100 wiec nic się nie wysypuje, reszta od 89-95. 

Generalnie padaka ale po 5h mam dość.

VDIMM 1.4v VCCSA 1.2v 3900MHz 16-16-16-36-320-T1-G1 tREF 32768 tCWL 16 tFAW 16 tWR 16 tRTP 8 tRDRD_sg/dg/dr/dd stock RTL apart 2 IOLS 8 to mnie martwi bo tak nie powinno być, będzie testowane jeszcze a później sam ustawie.

Przechwytywanie-min-min.thumb.PNG.6e064a7c2e975c2e029fc2ffe1d34d11.PNG

Sprawdzałeś 2T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, pytanko, mam 2x8GB viper steel 4000 z których jestem zadowolony. Chciałbym jednak mieć już 32GB i teraz pytanie czy po prostu dokupić dwie kolejne, takie same kości, czy może sprzedać to a kupić 2x16GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprzedał i wziął 2x16 (mniej problemów z ustabilzowaniem) chociaż jak masz x3d to ram praktycznie nic nie daje czy tam będzie 4x8 3200mhz, 4x8 3800mhz, 2x16 xxx itp

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod pytanie @lukibossss

Miałem ustabilizowane Vipery 2x8GB na 4266x16x16x16x32x320 przy 1.47V.

Pomyślałem, że jednak przydałyby się jednak 32GB i kupiłem kolejną parę Steelów za lekko zbójeckie 430 zł. Spodziewałem się, że nie będzie tak kolorowo z ustawieniami, jednak mam gigantyczny problem z ustabilizowaniem ich przy konfiguracji 4x8GB. Nie pomaga nawet 1.5V przy 3857MHz i CL17. Próbuję jeszcze z tym powalczyć jednak chodzi mi po głowie, że jeżeli miałbym skończyć na okolicach 3800MHz z np. CL17, to lepiej to olać, oddać tą drugą parę, swoje sprzedać za 300 zł, a za 550-600 zł kupić coś, co nie będzie bdie i nie będzie może miało tak ciasnych timingów, ale z defaultu zrobi np. 4000MHz przy CL18. Spadek w wydajności będzie znikomy ale przynajmniej w kieszeni zostanie mi kilka stów.

W związku z powyższym:

1. czy możecie polecić jakiś przyzwoity zestaw 2x16GB - bdie pewnie odpada, bo już dostałem info w innym wątku, że to od 950zł w górę, a w związku z tym, że za 2 lata pewnie będę znowu zmieniał zestaw, nie widzę sensu ładowania tylu pieniędzy w pamięć

2. jakieś porady jak powalczyć ze stabilnością zestawu 4x8GB - pewnie niejedna osoba ma taki zestaw więc może ktoś podzieli się ustawieniami? Być może gdzieś brakuje V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radio_TiranaNic nie kombinowałem jedynie XMP włączyłem. Przy patriotach dłubałem tygodniami, a przy tych kościach różnica i tak byłaby znikoma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2023 o 00:43, lukibossss napisał:

@BogerJa sprzedałem swoje vipery za 250zł, a kupiłem: https://www.ceneo.pl/113305226 za 450zł. Wydatek nie wielki, a na przyszłość się przyda.

Nie miałem zbytnio czasu ale chyba udało mi się je odpalić i ustabilizować na 4000x16x16x16x32x380 z 2 i 3 rzędem na auto przy 4.7V.

Przy CL15 komp nie wstaje i muszę czyścić bios zworką.

Przy 4133MHz wywala test stabilności w AIDA ale nie miałem czasu zbytnio się bawić więc może da radę to jakoś ustabilizować. Z napięć ustawiłem tylko DDR Voltage na 1.47V, CPU SA na 1.3V i CPU VDDQ również na 1.3V.

Jakieś sugestie czy coś jeszcze mogłoby pomóc?


W sumie różnica w wydajności pomiędzy tymi Steelami a np. podanymi przez Ciebie Kingstonami nie będzie powalająca więc rzeczywiście najrozsądniej byłoby oddać te kupione 2x8GB, a swoje sprzedać i kupić coś pokroju tych Kingstone, ale nie wiem czy chce mi się bawić w wymiany i sprzedaż kolejnych gratów :)

Edytowane przez Boger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipo, jak to jest teraz tymi patriotami? Myślę, czy nie dokupić sobie 2x8GB póki RAM tani. Ale słyszałem, że B-die już nie produkują, czyli co, miałbym B-die w jednym kanale i cholera-wie-co w drugim? Chyba lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-die BCPB rzeczywiście są od jakiegoś czasu EOL, ale spokojnie, jeszcze trochę czasu minie, aż zabraknie na nich modułów w sklepach ;) Szajsung produkuje obecnie B-die BITD, ale jak to się jakościowo różni, kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać bdie. Nie opłaca się za 300zł można dostać 2x16 dual rank 3600MHz.

Intel lubi wysokie takowania ale powyżej 350zł za 2x16 chyba nie warto.

Coś takiego.

https://beststore.pl/gskill-f4-4000c18d-32gvk-ripjawsv-ddr4-2x16gb-czarny-p248250.html

bdie pewnie i tak były single rank więc ogólnie wolniejsze :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry panowie, Sory za zabawę w archeologa e mam pytanie do tych którzy zmieniali fabryczne radiatory na te z OCZ, czy byłaby możliwość abyście pomierzyli mi taką kostkę pamięci ram? Przymierzam się do stworzenia chłodzenia na nie z płyt miedzianych gr 3mm coś na wzór ocz z grzebieniami i potrzebuje mieć dokładne wymiary bo wtedy wtryskuje sobie w autocadzie czy innym f360 żeby wysłać do wyceny, jeśli okaże się że to będzie drogi interes to porzucam projekt ale jeśli będzie to w miarę na moją kieszeń to po zakończeniu w ramach wdzięczności podzielę się plikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...