Skocz do zawartości
Skitter

Czarny ekran na kilka sekund

Rekomendowane odpowiedzi

Witam złożyłem komputer dla starszej osoby do przeglądania internetu, wszystko z używanych części.

No i jest problem, podczas korzystania z przeglądarki (chrome, lub edge) występuje problem czarnego ekranu na kilka sekund a potem wszystko wraca do normy.

Dzieje się to podczas np bardzo szybkiego przewijania strony na WP.PL, lub uruchomienia strony z grą na przeglądarkę "Total Battle",

o dziwo inne strony z grami na przeglądarkę uruchamiają się normalnie. Sytuacja wygląda tak, że przed czarnym ekranem na milisekundy przed następuje zawieszenie kompa,

myszka przestaje reagować, następnie czarny ekran (czasami pokręci się na czarnym tle kółeczko) i komputer wraca do dalszej pracy.

Co zrobiłem :

przetestowałem kartę graf pod obciążeniem zero problemu

przetestowałem procek pod obciążeniem zero problemu

pamięć zero problemu

temperatury ok

Proszę o pomoc jakieś pomysły?

Zestaw to staroć

core duo e7500

4 Gb ram

geforce 9600gt 512

modecom 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź taśmę łączącą dysk z płytą główną - czasami to powoduje chwilowe "zwiechy" tak jakby komputer się na chwilę "zamrażał". Części używane i niemłode, kondensatory na płycie, przyczyn może być wiele. Nie podałeś OS-a, z tego co pamiętam niektóre drivery od nVidii powodowały kosmiczną wręcz latencję w systemie (siedzę w tematyce audio i tam jest to najważniejsza kwestia) - podmień kartę na dowolną (ew. sprawdź czy nie ma integry) - może tu jest pies pogrzebany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. System win 10, kondensatory na płycie wyglądają na oko ok, dodam że wgrywałem najnowsze sterowniki do karty jak i stare bez zmian.

Chyba trzeba będzie zrobić podmianę karty. Tylko dziwne, że pod 30 min obciążeniem nic się nie dzieje. Właśnie siedzę na tym kompie i od 40 min zero czarnego ekranu, ale wystarczy wczytać tą nieszczęsną stronę i klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jakiś bug... GPU niemłode, więc jeśli ten błąd występuje tylko w tym przypadku, to spróbuj zmienić np. przeglądarkę? Polecam Operę, zadziwiająco żwawo działa nawet na starych C2D w lapkach (sprawdzone ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Opera też się poddała :E . Wywaliło tak długo, że aż ekran się wyłączył :lol2: . Może to problem z HDMI ? Zaraz sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może być kwestia sterowników grafiki. Podejrzewam, że do tak starej grafiki nie ma sterowników dedykowanych pod win 10. Jaka tam jest płyta główna? Bo jeśli ma integrę, to można sprawdzić na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Asus p5g41c-mlx na zintegrowanej wszystko śmiga idealnie, no i chyba tak już zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wygląda mi to na problem ze sterownikiem karty grafiki.

 

1. Poszukj jakiegoś innego do tej karty, ale może byc trudno (stara karta i w miare świeży system).

 

2. Ściągnij skądś jakiegoś Linuxa (może Mint). Odpal Live CD i bez instalacji zobacz jak wówczas komputer będzie się zachowywał. Możesz nawet testowo go zainstalować. Jeśli użytkownik nie gra nałogowo w gry to do takich typowo

 

lightowych zastosowań się nada. Ciekawi mnie czy pod Linuxem też będzie ten problem.

 

Sugerowałbym zwiększenie RAM-u do tych 8 GB, ale to najprawdopodobniej nie jest przyczyną opisywanych kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...