Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy opłaca się brać tą kartę graficzną za 200zł+przesyłka

cena rynkowa. Jak się nie boisz że cie oszukają... Ja na olx przesyłkowo nie kupuję elektroniki.

 

i połączyć ją z i3-2120? Czy lepiej mniej wydajny ale bardziej kompatybilny radeon hd 7950?

Co to znaczy bardziej kompatybilny? Skąd taką mądrość wziąłeś?

 

Karta ok jak nie padnie to będzie pan zadowolony. Trochę słaby procesor masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj kolegi wyżej

 

HD 7970 będzie działać z i3 2120 i to na 100%,tyle że może być bottleneck od strony CPU - to zależy od gry,rozdzielczości,ustawień etc.

Tylko że nie polecam się pakować mimo niskiej ceny w HD 7xxx z uwagi na prądożerność(do HD 7970 markowe 550W-600W trzeba mieć) oraz taki fakt większość tych kart jest zmęczonych życiem,więc może ci np.za kilka miesięcy paść karta.

 

HD 7950 to karta na tym samym rdzeniu co HD 7970,tylko że z wyłączonymi jednostkami strumieniowymi i TMU.Nieco mniej wydajna oraz bierze nieco mniej prądu.Tylko tyle.

 

Tak ogółem,to możesz podać model zasilacza u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy opłaca się brać tą kartę graficzną za 200zł+przesyłka >>> https://www.olx.pl/oferta/sapphire-vapor-x-radeon-hd-7970-ghz-edition-3gb-CID99-IDDh2ur.html <<< i połączyć ją z i3-2120? Czy lepiej mniej wydajny ale bardziej kompatybilny radeon hd 7950?

W tej cenie to dobry wybór o ile zasilacz pozwoli. Przy okazji tego i3 mógłbyś wymienić na i5/i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

HD7970 jest fajna pod względem wydajności. Miałem kiedyś wersję od gigusia z 3 wentylatora, ale mi padła po jakimś czasie, a brałem używkę przez allegro (od użytkownika forum). Więc nie polecam tego modelu, może paść właściwie w każdej chwili. Lepiej dozbierać do czegoś nowszego nawet maxwell (9xx) będzie lepszy w sensie pewniejszy. Kupowanie na olx z wysyłką to też przecież zwiększone ryzyko przekrętu. No i odpowiedni PSU trzeba mieć. Ta konkretna wersja (jak widać) wymaga 2 x 8pin z PSU.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego i3 mógłbyś wymienić na i5/i7.

Zapewne będzie musiał w przyszłości,jak zdecyduje się na tego HD 7970

Najpierw trzeba upewnić,jaki autor ma zasilacz

 

HD7970 jest fajna pod względem wydajności.

Przewyższa aktualnie GTX 680,z którym na początku przegrywał,nie ulega oczywiście wątpliwości że rozmawiamy o kartach,które za moment mogą przestać być wspierane

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przewyższa aktualnie GTX 680,z którym na początku przegrywał

GTX 680 może i był kiedyś lepszy ale max do 2-3 lat od premiery a jest prawie tak samo starym modelem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 może być jak masz zasilacz Który da radę.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to karta podwyższonego ryzyka, wolałbym już coś trochę mniej wydajnego, ale bardziej pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np.

Za 300 zł jest GTX 960/R9 380/380X

Za ok.350-400 zł RX 470/570

Za 400-450 zł jest GTX 970

 

Gdyby autor zwiększył budżet,to wybór będzie większy.

Niech autor robi co chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale z 200 na 300 zł to jest 50% więcej.

 

Wg mnie karta bardzo ok.... pod warunkiem, że nie padnie. Nikt Ci tego nie zagwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie karta bardzo ok.... pod warunkiem, że nie padnie.

Większość HD 7950/7970 już są w stanie "na wykończeniu" - takiej karty lepiej nie brać,a jak dołoży się 100-200 zł to podałem nowsze karty(wydajniejsze i mniej prądożerne),które przynajmniej teoretycznie powinny pracować bezawaryjnie przez dłuższy czas.

Co do stanu "na wykończeniu" to w konstrukcjach HD 7950/7970 od np.Gigabyte/Sapphire(Niebieskie PCB) są widoczne oznaki wypalenia/przegrzania PCB na takim VRM przykładowo.Jak widzę takie zjawisko na karcie,to awaria takiej karty to już kwestia czasu,a naprawa kompletnie nieopłacalna.

 

200 zł to nie jest dużo,ale jak dla mnie to na drodze nie leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba najlepszym rozwiązaniem będzie to

https://allegro.pl/oferta/amd-rx-470-4gb-256bit-ddr5-hdmi-8865941588

 

I do tego poczytać i najwyżej dopytać użytkowników w tym temacie

https://forum.pclab.pl/topic/1299243-RX-470D-Mining-z-Chin-edycja-biosu/

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś to co podałem niżej? Nie to poczytaj i wtedy się odzywaj...

 

Dlaczego tematu nie zacytowałeś który podałem?

https://forum.pclab.pl/topic/1299243-RX-470D-Mining-z-Chin-edycja-biosu/

Może do tego coś mądrego napiszesz?

 

Autor szuka czegoś do 200 zł do tego planuje kupić starą 7970, więc uważam, że kart z linku będzie pewniejsza, ale do tego trzeba przeczytać temat. Moje zdanie.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś to co podałem niżej? Nie to poczytaj i wtedy się odzywaj...

Do tej całej karty trzeba kombinować z biosem i zapodać wentylator,wtedy coś z tego będzie.Kto chce,niech się bawi...

A co do kastrata to napisałem o tylko jednym wejściu HDMI,dość niskim taktowaniu rdzenia(w tym temacie,co podałeś widziałem zegar GPU 1150 MHz) i monobloku aluminiowego - takie coś nie schłodzi pasywnie układu z TDP 120W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurła,RX 470 wykastrowany na maxa :E

I to tego chłodzenie w pełnej krasie,80-90 st. jak nic będzie

Jest to normalny pełny RX470, z tego co robiłem po swoich testach jest może z parę procent mniej wydajny niż RX570 (z racji zegarów oczywiście). Założyłem na tę kartę duży wentylator 120mm i mam 35 st. na pulpicie i max 70 po godzinie grania w Dooma na Ultra (pobiera wtedy 95-105W po UV do 0.99v). Pewnie zaraz ktoś powie, że te karty to szrot. Ja za to odpowiem, że 250 zł to dzisiaj żaden pieniądz, a że na allegro te karty chodzą po 350-400 zł i też są szrotami to wiadomo, że lepiej tańszą. Może się zepsuje za miesiąc? A może za 5 lat? Nie ma co przeżywać tylko używać, przecież to nie 1800 zł... Na razie jestem zadowolony. Pozdrawiam. ;)

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej całej karty trzeba kombinować z biosem i zapodać wentylator,wtedy coś z tego będzie.Kto chce,niech się bawi...

A co do kastrata to napisałem o tylko jednym wejściu HDMI,dość niskim taktowaniu rdzenia(w tym temacie,co podałeś widziałem zegar GPU 1150 MHz) i monobloku aluminiowego - takie coś nie schłodzi pasywnie układu z TDP 120W

Nie trzeba, dlatego podałem linka do tematu, w którym Bruce Lee ogarnął temat i pewnie pomoże, jak to już zrobił.

Autor pewnie nie będzie śmigał na tej karcie z 3 monitorami w jakiś symulator.

Sam podajesz

"Np.

Za 300 zł jest GTX 960/R9 380/380X

Za ok.350-400 zł RX 470/570"

 

Raz autor dokłada tylko 50 zł, gdzie u Ciebie najtańsza opcja jest za 300 zł. Za starocie

Dwa, z linku mojego daje przynajmniej 100zł mniej, niż Twoja najniższa cena.

 

Edit

Trzy, wypowiedział się Bruce Lee i myślę, że zamknął Twoje podejście na temat. Nic nie zarzucam, ale płacić 200zł za 7970 jak chciał Autor, a za 50 zł więcej raczej lepsza opcja ze wsparciem na forum, potwierdzona przez dwóch użytkowników. No chyba lepszy argument.

 

Ps

 

Ww karty to i tak jest loteria kiedy padnie.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej całej karty trzeba kombinować z biosem i zapodać wentylator,wtedy coś z tego będzie.Kto chce,niech się bawi...

A co do kastrata to napisałem o tylko jednym wejściu HDMI,dość niskim taktowaniu rdzenia(w tym temacie,co podałeś widziałem zegar GPU 1150 MHz) i monobloku aluminiowego - takie coś nie schłodzi pasywnie układu z TDP 120W

Zabawy było na początku dość dużo, bo nie wiedziałem z czym mam do czynienia. Teraz okazuje się, że to normalny RX470 i wystarczy po prostu wgrać najzwyklejszy bios z wersji Sapphire z Techpowerup, co trwa góra 3 minuty i tyle. Taktowanie rdzenia 1150 MHz jest "niskie", bo takie sobie ustawiłem. Mogę mieć i 1300 MHz, ale po co? Wydajność wzrośnie może o 8% czyli nic (np wzrost z 40 FPS na 43 - wow ale kosmiczna różnica), natomiast pobór prądu typu 150W i wysokie temperatury mi się nie uśmiechają. Dla mnie liczy się "sweet spot" - stosunek wydajności do temperatur i poboru prądu. 250 zł to niby nie majątek, ale szanuję swoje ciężko zarobione pieniądze, więc staram się dbać o swoje rzeczy. Jak ktoś chce sobie kręcić swoje karty dla paru FPSów to niech kręci, ale później płacz bo jakieś karty padają i są złomem... Co do HDMI to fakt ma tylko jedno, ale wiedziałem co kupuję i tylko tyle mi potrzeba. Co kto lubi. Jak ktoś nie chce się bawić (ja tam lubię pomajsterkować) to niech kupi sobie coś innego, droższego. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Master Bruce Lee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta może paść w dowolnym najmniej spodziewanym momencie (elektronika), karta z tematu trzyma fason, za 200 zł jest ryzyko ale zawsze mniejsze niż 400 zł

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że zamknął Twoje podejście na temat.

Zamknę to jednym zdaniem - róbcie co chcecie,ale ja bym tego "kastrata" nie kupił nawet za 250 zł,mimo że jest to pełny RX 470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 470 jest 2 razy wydajniejszy ?

Nie,różnica między HD 7970 a RX 470 to jakieś 20-30 % na korzyść RX 470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...