Skocz do zawartości
m1xer

Obudowa - cicha, duża, dobrze wentylowana

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze widzę ze przy opcji 480+2x360 powinienem dołożyć druga pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakich bloków użyjesz, ale raczej nie będzie takiej potrzeby przy 1 bloku na CPU i 1 bloku na GPU. D5 spokojnie to ogarnie, chociaż obroty pompy będziesz musiał pewnie pod 3000 ustawić, żeby mieć przepływ w okolicy 100 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I... XL jedzie już do mnie - ma być jutro ;)

 

Pozostaje teraz kwestia jakie wsadzić tam 360 by było w miarę cicho i wydajnie.

- Black Ice Nemesis GTS 360 XFLOW? (wiem że XFLOW to strata 3-4 stopni)

- Czy może zwykłe konstrukcje, jak tak to co byście proponowali?

- Chłodnice chce obsadzić Noiseblocker 120mm NB-eLoop S-Series 1300rpm B12-2.

- Całość napędzana D5 NEXT + Watercool HEATKILLER® Tube 200 D5 multiport (wiem że można taniej ale sami przyznacie że ładnie sie prezentuje taki zestaw)

- Jak wspomniałem karta będzie obsadzona pionowo.

 

Druga kwestia znikoma dostępność bloku na 2080TI od EK :/ Jest coś wartego uwagi od innych producentów czy może to tylko kwestia wyglądu i brać to co jest dostępne.

Ewentualnie dołożyć 200 zł i brać EVGA XC/XC2 HYDRO COPPER GEFORCE RTX 2080 TI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak O11 Dynamic XL :P.

 

Na xflow trochę straty jest, ale specjalnie bym się tym nie przejmował.

 

GTSy są gęste i restrykcyjne (w wersji x-flow trochę mniej), ale to bardzo dobre chłodnice. Użycie chłodnic xflow powinno Ci trochę uprościć układ połączeń. Będzie też wyglądał bardziej nietypowo, bo jednak w 90% projektów widzi się zwykłe chłodnice. Przy karcie montowanej pionowo xflow na spodzie może być jednak problematyczny.

 

Co do wentylatorów to dlaczego nie B12-PS? Bierzesz D5 NEXT, które ma jedno, mocne złącze pod wentylatory 4-pin PWM - możesz sobie pod nie podpiąć, przy pomocy rozgałęziaczy, wszystkie wentylatory z chłodnic i z poziomu Aquasuite ustawić krzywą zależności obrotów wentylatorów od temperatury cieczy = masz idealne sterowanie pętlą :).

 

Blok ma być pod EVGA GeForce RTX 2080 TI XC ULTRA GAMING? Ta karta ma referencyjne PCB, więc pasują wszystkie bloki pod 2080 Ti. Śliczny blok pod tą kartę ma zarówno Watercool jak i Aquacomputer. Moim zdaniem blok Watercoola to najładniejsze co jest na rynku. Blok z Hydro Copper jest brzydki, a EK oklepane i za drogie względem tego co oferują.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak XL bo wszyscy ja chwalą, była dostępna od ręki, a jak by sie okazało że jednak mi się nie podoba to szybciej znajdę na nią chętnego niż na 719, zresztą po tym jak mi heat napisał odnośnie 719 Oczywiście to zawsze kwestia gustu, ale mi osobiście taka komoda jaką jest phanteks w życiu by nie odpowiadała nie pozostało nić innego jak zamówić XL :E

 

XFLOW mam sprawdzone w obecnym zestawie i faktycznie rozstaw otworów bardzo pomaga przy planowaniu układu. Tutaj niestety cały czas nie wiem który raiser do GPU zastosuje ze względu na ograniczona dostępność, dlatego podpytuje o alternatywę chłodnicy, polecisz coś?

 

B12-2 bo zostały mi 3 sztuki i myślałem żeby dobrać resztę. Ale masz racje lepszym rozwiązaniem będzie B12-PS - dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

Karta to EVGA GeForce RTX 2080 TI XC ULTRA GAMING (11G-P4-2383-KR) Watercool wygląda spoko i zgra się z rezerwuarem :) zamawiałeś coś od nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riser możesz dać w zasadzie dowolny - Lian Li, Cooler Master, Phanteks, Cable Mod, wszystko będzie pasować. Unikałbym tylko Thermaltake, bo było z nimi masę problemów.

 

Co do chłodnic, to przy tym rozmiarze combo brałbym 30mm grubości, żeby nie było potem problemów - z lepszych konstrukcji albo Nemesis GTS albo Alphacool ST30. GTS jest lepiej wykonany i trochę wydajniejszy, ale też znacznie bardziej restrykcyjny.

 

Bezpośrednio ze sklepu WC nie zamawiałem, ale możesz przez Angelę sobie to ściągnąć, bo pewnie resztę gratów i tak będziesz u nich brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh wiedziałem ze będzie jakiś problem... wszystkie raisery poza Lian Li sa na 2 slotowe GPU a EVGA zajmuje 2,70 slota :/ a O11DXL-1 nigdzie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość samej karty nie ma znaczenia, tylko to, że ma ona 3 śledzie PCI-E, bo wszystkie standardowe zestawy są pod 2 śledzie.

 

O11DXL-1 możesz zawsze ściągnąć z Caseking.de czy eBaya z UK.

 

Zawsze możesz też kupić I/O bracket pod 2 śledzie od EVGA :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakie odczucia masz w stosunku do O11XL. Ja swoją dostałem wczoraj z casekinga i jestem umiarkowanie zadowolony jeśli chodzi o jakość wykonania i niektóre rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość samej karty nie ma znaczenia, tylko to, że ma ona 3 śledzie PCI-E, bo wszystkie standardowe zestawy są pod 2 śledzie. O11DXL-1 możesz zawsze ściągnąć z Caseking.de czy eBaya z UK.Zawsze możesz też kupić I/O bracket pod 2 śledzie od EVGA :).

Caseking brak i nie wiadomo kiedy będzie, w najgorszym wypadku eBay.

 

Daj znać jakie odczucia masz w stosunku do O11XL. Ja swoją dostałem wczoraj z casekinga i jestem umiarkowanie zadowolony jeśli chodzi o jakość wykonania i niektóre rozwiązania.

Ja mam ze sklepu z PL :) Wstępnie odczucia - nie jest to duża obudowa mimo ze niby XL, ale mogę mieć mylne wrażenie bo porównuje ja do obecnej krowy jaką jest Core X9 ;) Wygląda na solidną, dobrze spasowana. Więcej zapewne napisze jak zacznę sie w niej montować.

 

A Tobie co w niej nie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spora to fakt, ale dzięki większej szerokości nie sprawia takiego wrażenia na pierwszy rzut oka.

Oczywiście spasowanie jest bardzo dobre, wszystko ładnie się składa, nie ma żadnych wystających krawędzi itp. Bardziej właśnie wykończenia bym się przyczepił.

Górny panel jest z grubego aluminium, ale przez lekki luz na bolcach potrafi delikatnie stukać - nic czego by nie załatwiło podklejenie taśmą. Boczny jest już z wyraźnie cieńszego płata przez co jednak brakuje mu sztywności.

Oprócz tego trochę z chęcią bym zobaczył dodatkowe wycięcia na kable bliżej tylnej ściany obudowy, nad i pod płytą oraz samą tylną ścianę z trochę grubszej blachy niż jest obecnie.

Na siłę to jeszcze kontroler RGB mógłby mieć więcej trybów albo chociaż jakieś bardziej sensowne, tym bardziej że da się pod niego podłączyć dodatkowe paski ledowe.

 

Tyle z minusów. Oczywiście nie są to jakieś duże problemy, tym bardziej, że lista zalet jest dużo dłuższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa ma sporo fajnych patentów. Na sztywność nie narzekam bo podczas tańców przy odpowietrzaniu układu LC trzymała się dzielnie.

Jedyne co to fakt że przez montaż paneli na bolcach przy stuknięciu w obudowę wszystko dzwoni dość wyraźnie.

 

O11DXL-1 jest dostępny od ręki w overclockers.co.uk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spora to fakt (...)

Czyli jednak Ci sie podoba bardziej niż nie podoba ;)

 

 

Obudowa ma sporo fajnych patentów. Na sztywność nie narzekam bo podczas tańców przy odpowietrzaniu układu LC trzymała się dzielnie.Jedyne co to fakt że przez montaż paneli na bolcach przy stuknięciu w obudowę wszystko dzwoni dość wyraźnie.O11DXL-1 jest dostępny od ręki w overclockers.co.uk.

Widziałem już wczoraj że jest tam dostępne i dzisiaj zamówiłem ;)

 

ps. możesz napisać jakich rurek użyłeś do swojego zestawu? nie pogardzę linkiem bezpośrednio do sklepu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem dokładnie tych rurek.

 

Zamówiłem 4x 2mb bo najpierw się uczyłem giąć i sporo zmarnowałem ;) Ale i tak zostało mi w różnych kawałkach ponad 3mb. Moja rada przy ewentualnym zamówieniu to poprosić żeby nawet za dodatkową opłatą ale owinęli każdą rurkę osobno bo moje były dobrze zapakowane ale sklejone razem bez żadnej przekładki i porysowały się trochę o siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. To przychodzi w tubie? Złączki jakiej firmy brałeś żeby pasowały bez problemu.

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi zapakowane w długim kartonie, czasami Akces wysyła w tubie, ale rzadko mi się to zdarzało.

 

Złączki - dowolne pod rurki 16mm (nie pod węże :P) będą pasować - Barrow, Alphacool, EK czy BitsPower. U Daniello siedzą akurat Alphacoole :). Jak masz czas to zamawia Barrow z Ali, bo sporo da się zaoszczędzić.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo polowac na promocje np na EKWB. Nierzadko zdarza sie, ze maja w ofercie rozne rodzaje zlaczek za polowe ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złączki jakiej firmy brałeś żeby pasowały bez problemu.

 

 

U Daniello siedzą akurat Alphacoole :).

 

yes :)

 

a w zasadzie - jawohl Alphacool Eiszapfen :D

Edytowane przez daniello85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych rurek jakiego rozmiaru Silicone Bending mam szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16mm - 2mm - 2mm = 12mm :). Taki insert potrzebujesz pod te rurki - BitsPower ma insert w takim rozmiarze, dostaniesz go na Angeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rurki to jest akryl? Do cięcia wystarczy Bykski 25mm Hose / PVC Or PETG Tube Cutter?

 

HEATKILLER® IV for RTX 2080 Ti - ACRYL Ni-Bl RGB - dzięki zawisza za polecenie, przyjechało to dzisiaj i faktycznie dużo ładniej prezentuje się na żywo niż blok ekwb. 1250g wagi też robi swoje ;) Jedyne co producent mógłby polepszyć to jakość dołączonej instrukcji, pod tym względem ekwb ma bardziej łopatologicznie wszystko opisane.

 

O11DXL-1 też przyjechał i już wiem że na dół nie dam xflow bo musiał bym upychać rurkę w szczelinę między grafika a płyta więc na dół leci GTS.

 

ps. tak dla potomnych to w O11DXL-1 idzie zamontować kartę 3 śledziową w skrajnych slotach od boku obudowy bez zmiany śledzia - mimo ze producent zakłada że powinny iść tam tylko karty 2 śledziowe a bliżej płyty 3 śledziowe. Wystarczy zrobić np drymlem/pilniczkiem 3mm nacięcie w trzeciej blaszce tuż przy tym jak łączy się na dole z podstawką do mocowania pci-e i już wchodzi 3 śledź bez problemu. Z zewnątrz jest to zupełnie niewidoczne :)

 

- Plus takiego rozwiązania = taśma od pci-e ma 20cm długości, przy montażu karty bliżej płyty nie idzie tego ułożyć bez gięcia/ułamania taśmy. A tak wszytko ładnie sie układa w "S" Karta znacznie lepiej się prezentuje i będzie lepsza cyrkulacja powietrza od dołu.

- Minus takiego rozwiązania = tracimy porty na środkowym śledziu, bo przesłania je tył obudowy, w moim przypadku to nie problem bo zasłoniło tylko jeden DP a do dyspozycji zostały jeszcze 3 inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest akryl (PMMA) i nie przetniesz tego czym takim - kup sobie zwykłą piłkę z brzeszczotem. Do tego obowiązkowo papier ścierny gradacji między 400 a 600 do obrabiania krawędzi. Może Ci się też przydać taki wynalazek do zgrubnego obrabiania krawędzi rurki po cięciu (potem i tak musisz to obrobić papierem).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki to faktycznie wyższa szkoła jazdy i trzeba mieć mega cierpliwość przy pracy z tym materiałem... bo zawsze coś można zrobić lepiej ;)

 

zawisz mam jeszcze trzy pytania.

 

- Do zestawu dobrałem Barrow Hardtube Fitting 16mm Twin Seal - Black oraz Barrow Hardtube Fitting 16mm silver nickel - w każdym zestawie są dwa o-ringi luzem. Rozumiem ze jeden z nich to zapas na wypadek uszkodzenia któregoś z trzech pozostałych? Jeżeli tak to czy nawet drobne uszkodzenie uszczelki w złączce (tak jak by lekko sie wyszczerbiała) kwalifikuje o-ring do wymiany?

 

- Czy rurka musi być zawsze idealnie prosto w złączce? np przy dokręcaniu nakrętki do złączki widać ze rzeźbi rurkę ale wkręca się do końca.

 

- Jak "mocno" złączka powinna trzymać rurkę? Pytam bo przy normalnych wężach po zamontowaniu złączki nie było możliwości ściągnięcia/wyrwania z niej węża, a tutaj w sumie nie potrzeba dużo siły i rurka (mimo ze złączka skręcona na max) potrafi wyjść bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych złączkach są 3 oringi - dwa w środku i jeden pod pierścieniem kompresyjnym. Reszta to zapas.

 

Jak chcesz ryzykować to zostaw uszkodzone oringi :P. "Smaruj" sobie zawsze oringi i rurkę wodą przed włożeniem rurki do złączki - zmniejszasz tarcie, więc trudniej uszkodzić oringi. Krawędź rurki musi być oczywiście bardzo dobrze obrobiona po obcięciu, najlepiej wykorzystać do tego papier ścierny.

 

Rurka powinna siedzieć prosto w złączce, bo inaczej oringi mogą nie uszczelnić całości. Jak rurka siedzi krzyw i pierścień kompresyjny piłuje jej bok przy przykręcaniu, to znak, że źle ją wygiąłeś.

 

Rurki ze złączek bez problemu można wyciągnąć jak mocniej pociągniesz. W końcu w środku trzyma je tylko rozgnieciony oring, nic więcej. Złączni na węże działają zupełnie inaczej, nie ma co nawet tego porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładane :)Fotki

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...