Skocz do zawartości
m1xer

Obudowa - cicha, duża, dobrze wentylowana

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam obudowy pod nowy zestaw (i9-9900K+z390+2080TI) niby prosty temat ale nie do końca. Procesor na start dostanie wodę, 2080TI w zależności od dostępności bloków - wiec zakładam ze na początek zostanie powietrze - lub jeżeli temp będzie ok zostanie na chłodzeniu fabrycznym.

 

Od obudowy wymagam by:

- była cicha i w miarę dobrze wentylowana (będę montował Noiseblockery)

- przestronna (lubię mieć wszytko ładnie poukładane z łatwym dostępem)

- piwnicę do schowania zasilacza

- fajnie by było gdyby karta graficzna była montowana pionowo - posiadam obecnie stary zestaw wsadzony do Thermaltake Core X9 i jakoś tak przyzwyczaiłem się do widoku karty z boku ;)

 

Wstępnie zastanawiam sie nad:

 

Phanteks Eclipse P600S - posiada 3 sloty do montażu grafiki, ale nie wiem czy 2080Ti na powietrzy nie bedzie sie dusił zaraz przy panelu bocznym, od spodu też nic nie dmuchnie na niego bo piwnica zabudowana.

 

Phanteks Enthoo 719 - jak wyżej, na plus jest większa i bardziej konfigurowalna pod wodę. Na minus dla mnie trochę dziwnie wygląda "piwnica" i obawiam sie ze jeżeli nie dam na dół chłodnicy to po poskładaniu wszystkiego będzie to głupio wyglądać ;)

 

LIAN LI O11 DYNAMIC XL - tutaj nie wiem jak z cyrkulacją powietrza (pod względem ciszy) + dodatkowo jeżeli chce zamontować inaczej grafikę to muszę kupić LIAN LI LAN2-1X RISER CARD

 

Cooler master C700M - chyba ma wszystko co wymagam od obudowy + fabrycznie możliwość zamontowania grafiki jak tylko sie podoba. Wiem ze to krowa ;] Warta swojej ceny?

 

Ma ktoś jakiś inne propozycje? Wszelkie uwagi mile widziane bo sam nie wiem co wybrać :(

 

ps - nie mam limitu cenowego - chce kupić dobra obudowę która posłuży mi kolejne 4-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie rzetelne testy na Gamers Nexus. Ja bym stawiał na Lian Li XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jeżeli chce zamontować inaczej grafikę to muszę kupić LIAN LI LAN2-1X RISER CARD

 

To Riser+PCI bracket do Lancool II. Do O11 XL ma oznaczenie O11DXL-1.

 

Można też użyć zamienników Phanteksa, Cooler Mastera czy Cable Mod.

Ja mam u siebie ten ostatni i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Riser+PCI bracket do Lancool II. Do O11 XL ma oznaczenie O11DXL-1.

 

Można też użyć zamienników Phanteksa, Cooler Mastera czy Cable Mod.

Ja mam u siebie ten ostatni i jest ok.

Masz racje, złą nazwę wkleiłem. Czy możesz podać linka do tego Cable Mod którego używasz i jakaś fotkę jak to u Ciebie wygląda? Jak temperatury na 2080TI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten. Kupiony w morelach za niecałe 3 stówki.

 

Ma jedną wadę - ze względu na konstrukcję elementu montowanego zamiast śledzi z tyłu przesuwa GPU z 3-4cm w stronę przodu obudowy co przy długich kartach może być problemem. Ale jest dostępny od ręki a w momencie jak szukałem oryginał Lian Li miał być za 2 miesiące w sklepach.

 

U mnie wygląda to tak:

f94s0tV.jpg

 

Odnotowana maksymalna temperatura GPU to 60 stopni.

Edytowane przez daniello85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daniello85 60* na gpu to dużo jak na taki układ, masz czujnik temperatury cieczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperature cieczy pokazuje D5 Next.

 

60 stopni to maks w piku po kilku godzinach grania na stosunkowo skręconych wentylach.

 

Dla mnie cisza > temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że przy lc cisza to podstawa, ale i tak dziwi mnie tak wysoka temperatura gpu przy takim układzie, u mnie grafy dobijały do 60* ale jak płyn był w okolicach 50*.. a u Ciebie ile ma płyn jak grafa ma 60* ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według mnie coś za duża różnica między cieczą a GPU :hmm: może blok nie dolega dobrze, albo pasta słaba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może może...nie mówię że nie ;)

Czy Twój MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio miał na sobie plombę = założenie wody = utrata gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał plombę. Po gwarancji ;)

Na bogato ;)

 

Nie lepiej było wodować kartę od EVGA? Cytat z ich FAQ:

 

Does water-cooling or installing a third party cooling solution on my video card void the warranty?

 

Installing third party cooling solutions does not void warranty on our products. Just be sure to keep the original cooling solution as it will have to be on the card if it is ever sent in for RMA. Any physical damage such as burn marks, water residue or damage, or any damage to the PCB will void ALL warranties.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tylko karty od EVGA pod wodowanie i jeśli ktoś od razu planuje wodować kartę, to najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze przy kupnie karty myśli się o tym, że kiedyś człowiek będzie zakładał na nią blok wodny :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tylko karty od EVGA pod wodowanie i jeśli ktoś od razu planuje wodować kartę, to najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze przy kupnie karty myśli się o tym, że kiedyś człowiek będzie zakładał na nią blok wodny :P.

Fakt ;)

 

zawisztheblack pisząca skarbnico wiedzy, może Ty poratujesz mnie co wybrać ;) zastanawiam sie między:

 

- LIAN LI O11 DYNAMIC XL w konfiguracji chłodnice top 360 + bok 360 + nawiew od dołu do obudowy

- Phanteks Enthoo 719 w konfiguracji chłodnice top 360 + bok 480 + nawiew od dołu do obudowy + nawiew przez front

 

Wszędzie Noiseblockery. W obu przypadkach grafika idzie pionowo, jeżeli to ma poprawić wydajność która przełoży się na cisze jestem skłonny dołożyć po 360 na dół.

 

Czy w XL ze względu na przeszklony front trzeba będzie mocniej ustawić wentyle względem 719 by uzyskać porównywalny wariant cisza-temperatura, czy może w obu budach będzie identycznie i po prostu brać to co mi sie wizualnie bardziej podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie obudowy są bardzo fajne pod LC. 719 jest przede wszystkim większa od O11 XL. Do 719 wrzucisz jednocześnie 2x480mm na froncie i na boku + 360mm na topie i 360mm w piwnicy. O11 Dynamic XL to max 3x360mm, więc sporo mniej. O11 ma fajną wentylację - nawiew z dołu oraz boku robi robotę i pod tym względem ta obudowa nie ma się czego wstydzić w porównaniu z 719. Przy pionowym montażu karty dałbym chłodnicę na dół i górę. Z chłodnicą na boku może być problem przy pionowym montażu karty, bo musisz gdzieś wcisnąć rezerwuar. Przy długim PCB karty rez montowany w okolicy bocznej chłodnicy może kolidować z PCB karty. To już jednak zależy od konkretnego modelu karty i reza.

 

Generalnie wszystko sprowadza się i tak do tego jaki sprzęt tam będzie siedział. Jeśli to co z sygnaturki, to bez znaczenia co weźmiesz. 2x360mm w O11 XL spokojnie to ogarnie. Z drugiej strony do 719 wpakujesz więcej chłodnic przez co będzie chłodniej oraz ciszej. Z trzeciej strony, jeśli to ma być projekt nastawiony na wygląd to 719 trudniej zapełnić, żeby fajnie to wyglądało, bo ta buda jest po prostu wielka = układ będzie droższy. To już musisz tak naprawdę sam zdecydować co chcesz osiągnąć, jaki masz budżet, sprzęt i na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli to ma być projekt, który ma przede wszystkim działać i być jak najcichszy to 719 + 480mm i 2x360mm załatwi sprawę. Jeśli ma to być projekt nastawiony bardziej na wygląd, to O11 XL w mojej ocenie wygląda lepiej niż 719.

 

Edit: Dobra, teraz widzę jakie graty tam mają siedzieć :E. Jak weźmiesz O11 XL to będziesz miał podobny układ i temperatury jak Daniello. W 719 temperatury będą niższe i kultura pracy lepsza.

 

BTW: Jak budżet nieograniczony, to zamów sobie Parvum L1.0, nawet w fabrycznej konfiguracji. 2x360mm do piwnicy, 360mm na top i po sprawie. Ewentualnie modowaną wersję, którą te darmozjady ściągnęły ode mnie (nawet im pliki dostarczyłem 8:E), gdzie do piwnicy wchodzi 2x480mm.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturka zostaje - zestaw poskładany 4 lata temu i w sumie tylko dyski zmieniałem, a tak to cicho, chłodno - pewnie przydało by się płyn w końcu wymienić ;)

 

Do nowej obudowy leci:

i9-9900K

Z390 AORUS MASTER

EVGA GeForce RTX 2080 TI XC ULTRA GAMING + full blok od ekwb

 

Nastawiam sie na chłodną cisze i wieloletnie działanie ;)

 

edit - te temperatury w XL własnie mnie trochę martwią, obudowa mi sie bardzo podoba ale mam wrażenie ze jednak "ścisk" będzie wymuszał głośniejsza prace układu, chyba ze założenie 3x360 rozwiąże ten problem?

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x360mm poprawi sytuację, ale będzie problem z tym, że bokiem i dołem pchasz do środka ciepłe powietrze, które wylatuje tylko górą = w środku zrobi się ciepło i wydajność tej górnej chłodnicy nie będzie optymalna. Do tego faktycznie będzie ciasno, zwłaszcza przy tej pionowej karcie. Jeśli zależy Ci na super ciszy i temperaturach, to potrzebujesz coś większego jak 719. Ewentualnie bierzesz O11 XL (lub nawet zwykłe O11), pakujesz do środka 2x360mm (lub nie) + zewnętrzna chłodnica typu Watercool MORA3 lub Aquacomputer Gigant 1680, a najlepiej 3360 :E. Wydajność super, kultura pracy genialna, bo chłodnica na zewnątrz i wystarczy jej tylko niewielki nawiew. Obudowa nie jest zapełniona toną chłodnic.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się skończy na jakimś małym agregacie chłodzącym do zwykłej i9 i RTX ;) A tak z ciekawości masz jakieś doświadczenie, opinie o Cooler master C700M ?

 

Rozumiem ze w przypadku 719 wstawienie 480mm(bok) i 2x360mm(góra+dół) to najbardziej optymalny wybór?

Edytowane przez m1xer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORA3 rozwiązałaby wszystkie Twoje problemy, a dostaniesz ją w cenie jaką zapłacisz za te chłodnic, które chcesz kupić :P.

 

Z tym Cosmosem styczność miał heat - napisz do niego :).

 

Przy 719 taki układ chłodnic spoko by wyglądał i wydajność byłaby jak najbardziej ok. Będziesz miał też sporo miejsca na jakiś fajny rez i połączenie tego wszystkiego. Tutaj masz projekt w 719 z 480+2x360mm, więc widać jak to mniej więcej wyjdzie. Potem autor jeszcze drugie 480mm dorzucił i pisze trochę o kompatybilności i ewentualnych problemach.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORA3 rozwiązałaby wszystkie Twoje problemy, a dostaniesz ją w cenie jaką zapłacisz za te chłodnic, które chcesz kupić :P.

Tylko by mnie moja z domy wygoniła jak by to zobaczyła ;)

 

Z tym Cosmosem styczność miał heat - napisz do niego :).

Tak zrobię :)

 

Przy 719 taki układ chłodnic spoko by wyglądał i wydajność byłaby jak najbardziej ok. Będziesz miał też sporo miejsca na jakiś fajny rez i połączenie tego wszystkiego. Tutaj masz projekt w 719 z 480+2x360mm, więc widać jak to mniej więcej wyjdzie. Potem autor jeszcze drugie 480mm dorzucił i pisze trochę o kompatybilności i ewentualnych problemach.

Dzięki za link, dużo mi rozjaśni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnice MORA 3 możesz upchać za obudowę, i nikt jej nie zobaczy :lol2:

Wydajność będzie trochę gorsza ale nadal lepiej niż chłodnice w obudowie, cenowo podobnie.

 

U mnie chłodnice 240+360, gdzie 240 wtłacza ciepłe powietrze ogarniają RTX 2080 Super TDP: 260-270 Wat + i7 9700k - 70-80 Wat

Przy 800RPM nie zobaczę na karcie więcej jak 48 stopni. Przy użyciu lepszych chłodnic pewnie z 2-3 stopnie w dół.

 

W Twoim kompie pobór energii będzie góra 70-90 Wat wyższy, więc 360 + 360 powinno to ogarnąć nie wspominając o większej powierzchni. Sporo też zależy od samych chłodnic czy też wentylatorów.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem tego co pisze w linkowanym wcześniej przeze mnie temacie w 719 da się wepchnąć 480mm na bok od wewnątrz, trzeba zmodować minimalnie budę wycinając fragment przy topie i chłodnica wchodzi :). Montując chłodnice w takiej orientacji będą mniejsze problemy z wyprowadzeniem złączek i ewentualnym dobijaniem do 360mm na topie / na spodzie (w zależności od orientacji 480mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...