Skocz do zawartości
ThePunisher

Z390 Aorus MAster - iskry z płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas właczania PC zauważyłem iskry przy złącza zasilania płty głównej

 

Komputer włączył się normalnie, wszystko działa prawidłowo, podczas grania nic się nie resetuje i nie zawiesza. Wszystkie testy przechodzi bez mrugnięcia.

 

Nie dawało mi to spokoju więc obejrzałem płytę i znalazłem przyczynę, rozwaliło rezystor. Ale od czego jest ten rezystor skoro wszystko działa? Czy podlega to gwarancji? Bo jak dla mnie to musiał być wadliwy skoro strzelił sam z siebie, gdyby poszło jakieś większe spięcie to nie sądzę że uszkodziłoby tylko rezystor.

 

Wszystko działa, więc podejrzewam że to coś z elementów przyporządkowanych pod jakieś dodatkowe gniazda typu FAN1, FAN2 etc.

 

photoresistorefailrnkoo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej oddać na gwarancję. Skoro iskrzy to o pożar nietrudno. Poza tym, w przyszłości przy odsprzedaży sporo na niej stracisz w tym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie iskrzy się, raz tylko strzeliło i potem już nic, bo jeden element nie może wybuchnąć kilka razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj na gwarancję i niech dają nową. Mam nadzieję, że z moją będzie wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta działa, nie wiem od czego był ten element ale raczej odpowiadał za zasilanie jakiegoś wentylatora lub innych podłączanych rzeczy bo reszta pracuje prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się, że nic więcej się nie uszkodziło. Jak to mówią, kochana elektronika :P

 

P.S. ThePunisher mobo ogólnie świetne :D

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła już? No ja zakochałem się jak ją zobaczyłem, wizualnie chyba aorusy są najładniejsze, a funkcjonalnie też spoko, a wadliwy element może się zdarzyć, miałem pecha, ale dzisiaj na gwarancji bez problemu to uznali. Sam bym go wymienił bo mam stację lutowniczą i pierdyliard elementów SMD pod ręką, ale od tego jest gwarancja zeby samemu się nie bawić :)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś dobrze płytę dokręconą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła już?

 

04.02 zamówiłem jakoś 13-14 a dzień później po 9 była już dostarczona, wczoraj poskładałem wszystko. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...