Skocz do zawartości
Gość

Coś buczy w komputerze?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Wymieniłem sobie dysk HDD na SSD i odkryłem że coś buczy w komputerze. Prawdopodobnie to buczenie już było wcześniej ale zagłuszał go dysk HDD. Buczenie jest bardzo irytujące i nijak nie mogę się do niego przyzwyczaić. Co ciekawe buczenie jest słyszalne podczas pracy komputera. Jak go wyłączam albo włączam to w tedy tego buczenia nie słychać. Jeszcze myślałem że wiatrak coś szwankuje na procku ale to chyba by cały czas było słychać a nie tylko w czasie pracy systemu. Czy ktoś może się orientuje co to może być?

 

edit// włączyłem komputer w trybie awaryjnym i tam tego buczenia nie słychać. W niosek z tego że buczenie powoduje jakiś program lub sterownik. Dodam że mam W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczenie to dźwięk. Programy lub sterowniki nie wydają dźwięków.

 

Jak masz zintegrowaną kartę graficzną to odepnij dedykowaną (wróżę, bo nie chciało ci się podać specyfikacji komputera) i sprawdź czy nadal masz ten dźwięk.

Posłuchaj czy dźwięk nie wydobywa się z płyty głównej, z okolic procesora, czy nie z zasilacza, itp.

Mamy osłuchać ten komputer za ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Ci buczy transformator w głośniku aktywnym / subie?

 

Czasem lubią piszczeć cewki na sekcji zasilania płyty głównej i wtedy (też czasem) pomaga wybranie innego planu zasilania albo zmiana ustawień oszczędzania energii w biosie, no ale to bardziej wysoki pisk niż buczenie (które raczej jest niskim tonem)

 

Najlepiej podaj w ogóle pełną specyfikację, w tym głośniki i peryferia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój sprzęt to:

System: Windows 10

1. Płyta główna: msi z97 gaming 3

2. Procesor: intel core i54690k podkręcony do 3.9

3. Ram: hyperx 16GB 1600mhz 2x8GB

4. Dysk ssd 240GB/quote]

5. Karta graficzna: palit geforce gtx 1060 dual 6gb gddr5

 

Sprawdziłem na wbudowanej grafice i komputer jest praktycznie niesłyszalny. Jedynie co słychać to lekki powiew wiatru z wiatraku na procku. Co do karty graficznej to jedynie co mogłem zrobić to ją przedmuchać bo karta jest jeszcze na gwarancji i nie chce jej rozkręcać. Ale przedmuchanie nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc gra i bucy? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bucy, xd jak wepnę grafikę z powrotem to dalej słychać ten dźwięk. Wychodzi że to coś z wiatrakami. Tylko zastanawiam się czemu jak odinstaluję sterowniki to nie bucy hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wiatraki. Mogą cewki układu zasilania grafiki piszczeć. To był problem mocniejszych kart z serii 1xxx ale w średnich też się zdarzało.

Możesz się pobawić ustawieniami zasilania (napięciem) pobawić.

A na standardowym sterowniku VGA może nie piszczeć, bo karta trzyma niskie takty.

 

BTW: piszczące cewki można reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bucy, xd jak wepnę grafikę z powrotem to dalej słychać ten dźwięk. Wychodzi że to coś z wiatrakami. Tylko zastanawiam się czemu jak odinstaluję sterowniki to nie bucy hehe.

 

A to nie jest czasem fachowo nazywany przydźwięk? Występuje on przy układach zasilania różnych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przydźwięk idzie przez głośniki, jak nie masz uziemienia albo jest źle zrobione

 

wcześniej pytałem o buczenie z transformatora w głośnikach aktywnych / subach, ale OP nie odpowiedział i w sumie z jego opisu wynika, że to karta, a nie głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...