Skocz do zawartości
LaKlusek

Komputer około 8 tys. do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć sobie komputer w okolicach 8 tysięcy (plus minus, jak będzie kilkaset więcej bo warto do czegoś dopłacić to tez w porządku), przeznaczony oprócz codziennych spraw w głównej mierze do grania. To jest kwota na samą budę z zawartością, bez monitora i peryferiów. Próbując sklecić coś samemu, wpadłem np. na takie coś:

 

Mobo: ASUS PRIME Z390-A - 830zł

CPU: i7-9700K - 1800zł

GPU: Palit RTX 2080 SUPER GameRock 8GB - 3400zł

RAM: Crucial 2x8GB Ballistix Sport LT Red - 350zł

SSD: Crucial 1TB SSD MX500 - 550zł

Zasilacz: Seasonic Focus GX 750W Plus Gold - 500zł

Chłodzenie: Fractal Design Celsius S24 Black 2x120mm - 540zł

Obudowa: Phanteks Eclipse P400S Tempered Glass - 360zł

===

Łącznie: ~8400zł

 

Jaka jest wasza opinia? Ma to sens, czy lepiej byłoby złożyć coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P400S to nie lada piekarnik i raczej bym tego unikał.

Nie wiem też czy opierałbym zestaw za ponad 8000 zł na CPU 8/8 z mizerną opcją upgradu na przyszłość

Dysk SSD zdecydowanie na NVME

 

Jeżeli ma być już ten Intel, to 9900K przy dopłacie 200 zł https://proline.pl/koszyk/d72e50e5

 

Pytanie teraz jaki ma być pod to monitor. Oby minimum 1440p 75 Hz.

 

Na spokojnie można też składać na AMD. Najlepsza opcja to dać teraz Ryzena 5 3600 czy nawet 1600 za 400 zł i przeczekać do premiery Ryzena 4000 i wtedy dopiero wsadzić Ryzena 7.

 

https://proline.pl/koszyk/e153f9c5

 

Zostaje 1300 zł na zmianę CPU gdzie dodatkowo jeszcze sprzedasz Ryzena 5 3600 więc dojdzie do budżetu.

Nowy Rysiek zapewne zrówna się całkowicie albo i łyknie nawet obecnego Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z różnych powodów chciałbym złożyć tego kompa "na gotowo" teraz więc bardziej skłaniam ku opcji i9-9900k niż Ryzeny i ich późniejszy upgrade niedługo. Biorąc w takim razie pod uwagę Twoje uwagi, wychodziłoby coś takiego:

 

Mobo: Gigabyte Z390 AORUS PRO - 890zł

CPU: i9-9900K - 2300zł

GPU: Palit RTX 2080 SUPER GameRock 8GB - 3400zł

RAM: Crucial 2x8GB Ballistix Sport LT Red - 350zł (czy te RAMy, które wpisujesz nie są wolniejsze od tych cruciali z pierwszego posta? Bo widzę wyższe CL, dlatego zostawiłem te "stare", ale nie znam się tak dobrze więc sprostuj jeśli gadam głupoty ;))

SSD: PNY XLR8 CS3030 1 TB NVMe - 670zł

Zasilacz: Seasonic Focus GX 750W Plus Gold - 500zł (widziałem, że w jednym z koszyków zmieniłeś go na jakiś 650W - lepiej zmienić? Wystarczy 650W?)

Chłodzenie: Fractal Design Celsius S24 Black 2x120mm - 540zł

Obudowa: Obudowa Phanteks Enthoo Pro - 400zł (tutaj też pytanie - masz jakieś inne obudowy do polecenia, które też byłyby chłodne i miały slot na napęd? Bo to ogromna zaleta tej obudowy, oprócz samego przewodnictwa cieplnego, ale kurczę ogólnie nie za bardzo mi się podoba :( )

===

Łącznie: ~9000zł

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź na pytania i ocenę czy takie coś ma sens!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cruciale ok. B-die pod oc.

Obudowa enthoo pro m tg

Zasilacz 650w będzie ok.

Chłodzenie dałbym wieżowe, dark rock pro albo nh D15

SSD SX 8200pro z mniejszymi dropami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam kilka pytań jakbyś był tak miły:

 

Chłodzenie dałbym wieżowe, dark rock pro albo nh D15

Mógłbyś napisać dlaczego taki wybór? To wodne wziąłem bardziej na zasadzie "nigdy nie miałem a podobno fajne" więc nie znam się super na tym, ale myślałem że to zawsze klasa wyżej (i ciszej) niż takie wiatraki. Dlaczego te, o których wspominasz, byłyby lepszym wyborem?

 

SSD SX 8200pro z mniejszymi dropami

Patrzę na specyfikacje tej A-Daty i tego PNY, które wrzucałem i widzę, że deklarowane prędkości zapisu i odczytu są takie same? Te dropy to jakiś inny parametr? Pytam, bo 100zł różnicy niby kropla w całości tego komputera, ale jednak zawsze to amortyzuje trochę ceny upgrade'u proca jeśli te dyski byłyby identyczne :D

 

Obudowa enthoo pro m tg

Ach, widzę, że tam popełniłem błąd i zostawiłem tę moją w spisie, a nie wstawiłem tej twojej, którą ustawiłeś w koszykach, czyli właśnie ta enthoo pro m tg. To właśnie jej się tyczyło pytanie, czy masz jakieś jeszcze inne do polecenia :) Bo to, że ma kieszeń na napęd super sprawa, ale designem średnio mi się podoba :/

 

Widzę, że tam wyżej pytałeś jeszcze, jaki ma być monitor pod to - planuję kupić jakiś 29 calowy ultra wide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, i jeszcze jedno pytanie - czy pomiędzy tymi kartami jest jakaś różnica? Bo dałem tak trochę losowo Palita jako GPU, ale widzę, że zmieniłeś w swoim koszyku na Gigabyte'a - któryś jest lepszy albo gorszy, czy dopóki mówimy o RTX 2080 Super to po prostu sugerować się ceną i brać najtańszy wariant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze jedno pytanie :D Czy Gigabyte Z390 AORUS PRO to najlepszy wybór? Wcześniej miałem tam tego ASUSa, ale widzę, że dużo ludzi poleca Gigabyte'a. Stoi za tym jakiś konkretny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wieżowe - dodatkowe chłodzenie sekcji zasilania

SX 8200 Pro ma mniejszy spadki na zapisie w momencie zapełnienia dysku

 

Co podoba Ci się z obudów?

 

Gigabyte Gaming ma dobre chłodzenie i nie wiem czy dopłacałbym do Palita choć cena 3400 spoko więc i można

Z390 Aorus Pro to bdb wybór pod 9900K. Mocna, dobrze chłodzona sekcja która ogarnia bez problemu OC 9900K no i cena też nie powalająca na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał Asusa to dorzuć do Asus ROG STRIX Z390-F, aczkolwiek nadal Gigabyte ma lepszą sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P400S to nie lada piekarnik i raczej bym tego unikał.

Oponowałbym względem tego piekarnika. Obudowa ta to jedna z lepszych w tym segmencie cenowym, "prosto z pudła" oferująca dobre temperatury. Poza tym ma świetny minimalistyczny wygląd. Przykładowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oponowałbym względem tego piekarnika. Obudowa ta to jedna z lepszych w tym segmencie cenowym, "prosto z pudła" oferująca dobre temperatury. Poza tym ma świetny minimalistyczny wygląd. Przykładowo

 

P400S to nie P400A. P400S to piekarnik.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio złożyłem sobie kompa na ryśku 1200, rx 570 4gb i 8gb ram 3200. Nie mam już parcia wszystkiego na full. 8k możesz wydać na intela, który zedrze kasę, albo pójść w AMD i nic nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co podoba Ci się z obudów?

Tak naprawdę to im dziwniejsze/bardziej "kosmiczne" tym lepiej :D I to samo tyczy się kolorów - chciałbym nie czarną, a w miarę możliwości w ogóle jakąś w dziwnym kolorze. Ale widze, że z tym ciężko w jakichś sensownych cenach (do ~400zł) - tak naprawdę pasującą do tych kryteriów znalazłem tylko Bitfenix Aegis Core Żółto-Czarna, ewentualnie Zalman X3 White TG RGB, która nie ma super ciekawych kolorów, ale jest trochę inna jednak z wyglądu.

 

Chłodzenie wieżowe - dodatkowe chłodzenie sekcji zasilania

SX 8200 Pro ma mniejszy spadki na zapisie w momencie zapełnienia dysku

Gigabyte Gaming ma dobre chłodzenie i nie wiem czy dopłacałbym do Palita choć cena 3400 spoko więc i można

Z390 Aorus Pro to bdb wybór pod 9900K. Mocna, dobrze chłodzona sekcja która ogarnia bez problemu OC 9900K no i cena też nie powalająca na kolana.

Super, dzięki za wyjaśnienie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak. Obudowę wybierz sobie wedle uznania patrz tylko żeby tam Ci się wszystko pomieściło.

Napęd zawsze możesz kupić zewnętrzny pod USB.

 

Mimo wszystko i tak nie wiem czy pchałbym się w 9900K gdzie znacznie taniej jest 3700X.

 

Jakby nie patrzeć, będzie dobrze i znacznie taniej https://proline.pl/koszyk/913ee95c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyciekł Trailer. Premiera niby jeszcze w tym roku  https://streamable.com/znus3d
    • Budżet wytrzyma 
    • Cześć,  mamy dla was promocję na Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB - przy zakupie dwóch sztuk z kodem: '' galaxy-razem ''cena za sztukę wyniesie 799 zł. Telefon znajdziecie tutaj ---> Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB Niebieski 120Hz 6000mAh KOD - galaxy-razem Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Pozdrawiamy,  zespół x-kom. 
    • Na jakiś wczesnych wersjach biosu po przywróceniu była zawieszka i resetować trzeba było do fabrycznych.
    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję. Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm, a im mniej tym lepiej. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co do budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, sprzet ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...