Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie poszczególnych wersji PSP. Zastanawiam się nad kupnem ponieważ widzę, że oryginalne gry są bardzo tanie.

 

1. Czym one się właściwie różnią? Kolory, wyświetlacz, bateria?

 

2. Która wersja ma najbardziej pojemną baterie? Ile wytrzymują godzin poszczególne wersje ciągłego grania? Czy można podpiąć PSP pod powerbank?

 

3. Internet mówi, że najlepsze jest PSP fat bo można je przerobić? Na czym polega przeróbka? Tu chodzi o to, że można odpalać kopie zapasowe z pamięci, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,2. Tu masz porównanie wersji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Portable

 

3. Coś Ci google szwankuje, bo od początku kiedy jakiś model PSP wychodził była możliwa przeróbka. Na początku pandorą (specjalnie przygotowaną baterią), a obecnie wystarczy wgrać parę plików na kartę pamięci.

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wersje 3000,faty raczej po tylu latach są zajechane. Mi trzymała 7 godzin na niskiej jasności, unikaj kupowania psp street, trudniej się przerabia i mało trwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A czy można ją podpiąć pod powerbank?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ładuje,tylko że konsola musi być włączona,inaczej nie załapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą wersję PSP da się już DAWNO "przerobić". Trwa to dosłownie 30 sekund. Najlepiej brać model 300x. Najlżejsza i najlepszy ekran. No i mniej zużyta niż starsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PS Vitę da sie przerabiać? Ona jest nie wiele droższa od PSP. Czy ona odczytuje gry wsteczne z PSP i PS1?

 

PS Vita ma już chyba dość dobrej jakości ekran i grafikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się, ale jest to trudniejsze i bardziej czasochłonne. Na vicie można wtedy grać we wszystkie gry z psp, wszystkie emulatory z psp, wszystkie gry z vity i wszystkie emulatory z vity + niektóre porty gier z PC (stare gry typu wolfenstein).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PSP PSP 2004 oraz Street? Jaki ma ekran, tutaj kolega wyżej napisał żeby unikać PSP Street, w sklepie sprzedawca zachwalał używaną twierdząc, że ma dobry wyświetlacz (może chciał na siłę sprzedać)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam pytanie odnośnie grafiki.Czy grafika na PSP w większości gier jest porównywalna do tej na smartfonach w grach? Przeglądałem na YT, ale ciężko wywnioskować, czy to nie jest typowa pixeloza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można powiedzieć, że graficznie to coś pomiędzy PSX, a PS2.

 

Zapominasz chyba też o tym, że PSP to konsola mający na karku ponad 15 lat. Nie unikniesz pikselozy. Zobacz sobie jak wygląda np. taki God of War na PSP - ta gra wyciskała ostatnie soki z układów scalonych tego malucha. Nie wymagaj zbyt wiele od sprzętu za kilka stów. I tak stosunek ceny do tego co oferuje ta zabawka jest świetny.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w PSP można ładować baterie jakąś zewnętrzną ładowarką (tak jak w kamerach i aparatach), czy też jak w telefonach bateria jest wewnątrz urządzenia i wtedy się ładuje?

 

Chodzi o sytuację, kiedy kupuje drugą baterie na jednej gram i potem wkładam drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam toto od lat. W sumie drugą, bo jedną dzieciaki rozłupały. 3004. Zarąbista zabawka. Kupiłem używkę z okablowaniem bogatym, również z kablem pozwalającym grać na TV. PSP jest poręczne i gra się świetnie. Tekkeny, Lego... Naprawdę zabrać gdzieś i mieć wypełniacz czasu to daje radę. PSP jest jak szczeniaczek. Nie idealny ale sympatyczny psiak.

Trafiłem sztukę z bardzo dobrą baterią. Chyba mi jeszcze nie padła, bo zazwyczaj ja albo łebki odkładamy konsolę zanim siądzie zasilanie.

Przeróbka, spolszczenie -wszystko jest sieci. DO 3004ki jest tzw. przeróbka nietrwała, wszystko jest na karcie m2. Czyli odpalamy pliczek jeżeli konsola była wyłączona, robi restart i już. Zmiany kart o ile nie wyłączamy konsoli nie wymagają już wgrywania pliku.

3004ka ma lepszy ekran, wi-fi na pokładzie.

Baterie ori były chyba w dwóch pojemnościach. Zamienniki chyba również, lecz pojemność określana na zamiennikach to zwykle jak moc na tandetnych wzmacniaczach -niby kilowaty, a przy głośniku wymagającym 100W już charczy jak stary gruźlik.

Graficznie jest wystarczająco, bo to maleństwo w końcu. Niektóre gry wyglądają fajnie, inne słabiej ale paradoksalnie nie ujmuje im to nic, bo dalej się gra świetnie.

Moją obecną kupiłem za zabawne 150, nwet karta była w zestawie chociaż mam swoje.

Jest i kamerka przecież do tego. Syn używał jej sporo przy Eye Pet.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSP to wciąż świetna konsola, bardzo udana konstrukcja. Do dzisiaj pamiętam jak śliniłem się do zdjęć i zapowiedzi tego sprzętu we wszelakich czasopismach i innych periodykach traktujących o grach. Sony było bezkompromisowe tworząc to urządzenie, trochę jak z PS3, wkładali tam co najlepsze. Ogromny jak na tamten czas wyświetlacz, dedykowany nośnik optyczny UMD czy w końcu sama grafika 3D, która nie była już żadnym substytutem tej technologi, tylko mogliśmy sobie zagrać w pozycje rodem z PS2 na kawałku plastiku, który dało się schować do (sporej) kieszeni. Kutaragi nie bez powodu mówił o konsoli "walkman XXI wieku". PSP może nie zdobyło takiej wielkiej popularności jak i ich przenośny odtwarzacz muzyki, ale na pewno dyktowało trendy i wyznaczało kierunek jeśli chodzi o technologię. Tym większa szkoda, że Vita nie spełniła pokładanych w niej nadziei i Sony szybko posłało tę platformę do piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...