Skocz do zawartości
zieloczek100

Starszy komputer w roli urządzenia multimedialnego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Posiadam starszy komputer oparty na CPU Pentium G620 + Crucial M500 120GB.

Od pewnego czasu stoi nieużywany, zastanawiam się czy jest możliwość przerobienia go na urządzenie multimedialnego pokroju MiBoxa od Xiaomi.

Chciałbym żeby miał możliwość sterowania nim za pomocą jakiej aplikacji na telefonie - podobnie jak ma to miejsce w miboxie za pomocą pilota lub telefonu.

 

Czy istnieje takie oprogramowanie? Najlepiej gdyby była możliwość w ogóle pozbycia się myszki podczas korzystania z takiego oprogramowania.

Musi obsługiwać Netflixa, HBO, spotify, YT i, cda inne aplikacje.

 

Linux, oprogramowanie na windowsa lub sam system operacyjny, który to obsłuży - obojętnie.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LibreELEC?

 

https://libreelec.tv/

 

Chyba są wtyczki do wszystkich, wymienionych przez Ciebie serwisów/usług, ale nie jestem pewien na sto procent (dawno nie używałem KODI), musisz sprawdzić.

Telefonem bez problemu da się sterować za pomocą "Kore, Official Remote for Kodi" z Google Play Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, czegoś takiego własnie szukałem.

 

Zanim zainstaluję LibreELEC, wiesz może czy jest możliwość obsługi zewnętrznych kart WiFi?

Posiadam kartę TP-link i nie mam możliwości podłączenia po kablu PC do internetu w miejscu gdzie mam zamiar go postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obsługuje karty WiFi ale czy wszystkie możliwe? Nie wiem, sam kiedyś używałem tego z zewnętrzną kartą WiFi bez najmniejszych problemów (chyba też TP-Link ale nie dam sobie uciąć...).

Można chyba założyć, że wszystko obsługiwane przez Linuxa zadziała z LibreELEC.

 

EDIT:

Tak czy inaczej czeka Cię trochę zabawy z konfiguracją ale wszystko znajdziesz w internecie, raz zrobisz i masz święty spokój. :)

Edytowane przez Kandelabros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, mam Chrome, Netflix, HBO, nie mogę zainstalować spotify, ale mogę używać przez chrome.

Problemy? Chrome nie ma wsparcia - przez co nie mogę zalogować się nawet na swoje konto, podobny problem mam z zalogowaniem sie w ogole do Youtube.

 

Inny problem? po zainstalowaniu wszystkiego zauważyłem, ze ta płyta nie ma HDMI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzystając Z LibreELEC albo innych systemów opartych na Kodi spotkal się z sytuacją że czasami nie ma dźwięku?

Dodatkowo objawia się to tym, że film zacina się (obraz), jedyne co pomaga to reset komputera.

 

Jeżeli komputer włączy się i dźwięk jest nomalnie - filmy normalnie działają.

Zauważyłem tez, że czasami wystarczy wejść w ustawienia dzięku i potem jest opisywany problem.

 

Początkowo myślałem że to wina 2Gb ramu, dołożyłem 2Gb i problem jest nadal.

 

Spotkaliście się z takim problemem na Kodi?

Może problem z kartą dźwiękową w płycie głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...