Skocz do zawartości
lukibossss

Pytanie o kartę dźwiękową (Sound Blaster X-Fi Pro)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

krótkie pytanie, czy w obecnych czasach mając płytę główną msi b450 a pro, będzie jakakolwiek różnica na plus podłączając do tego kartę dźwiękową SB X-Fi PRO? Głównie podłączany będzie zestaw 5.1, słuchawek nie używam.

Połączyłbym kartę z zestawem 5.1 kablem optycznym jakby co.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łączysz optykiem to po co Ci w ogóle ta dźwiękówka? Zupełnie nie wpływa wtedy na dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łączysz optykiem to po co Ci w ogóle ta dźwiękówka? Zupełnie nie wpływa wtedy na dźwięk

 

Bo chyba szumów przynajmniej nie będzie w porównaniu do integry, lepiej normalnie podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

krótkie pytanie, czy w obecnych czasach mając płytę główną msi b450 a pro, będzie jakakolwiek różnica na plus podłączając do tego kartę dźwiękową SB X-Fi PRO? Głównie podłączany będzie zestaw 5.1, słuchawek nie używam.

Połączyłbym kartę z zestawem 5.1 kablem optycznym jakby co.

 

 

Dla mnie osobiście lepsze będzie Creative niż integra. Na pewno więcej opcji ustawień samego dzwięku niż oferuje Ci ten Realtek

ale poniżej masz testy w RightMark Analizer. Miłej lektury!

 

Realtek ALC892

 

http://www.gmaptool.eu/audio/Realtek_ALC892.htm

 

SB X-Fi PRO

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/sound_blaster_x-fi/RMAA/Sound%20Blaster%20X-Fi%20Elite%20Pro%2016-44.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście lepsze będzie Creative niż integra. Na pewno więcej opcji ustawień samego dzwięku niż oferuje Ci ten Realtek

ale poniżej masz testy w RightMark Analizer. Miłej lektury!

 

Realtek ALC892

 

http://www.gmaptool.eu/audio/Realtek_ALC892.htm

 

SB X-Fi PRO

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/sound_blaster_x-fi/RMAA/Sound%20Blaster%20X-Fi%20Elite%20Pro%2016-44.htm

 

O dzięki, ważne informacje, zaraz przeanalizuje.

A jeszcze pytanie o te podłączenie zestawu tym kablem optycznym, ostatnim razem jak się tym interesowałem (czyli prawie 10 lat temu) wszyscy pisali że tak najlepiej jest podłączyć audio (podpinalem wtedy wzmaka Yamahy do karty dźwiękowej w ten sposób), coś się zmieniło? To jednak kiepski sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, ważne informacje, zaraz przeanalizuje.

A jeszcze pytanie o te podłączenie zestawu tym kablem optycznym, ostatnim razem jak się tym interesowałem (czyli prawie 10 lat temu) wszyscy pisali że tak najlepiej jest podłączyć audio (podpinalem wtedy wzmaka Yamahy do karty dźwiękowej w ten sposób), coś się zmieniło? To jednak kiepski sposób?

 

 

dla mnie osobiście coaxial lub optyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że podłączając optykiem zupełnie omijasz układ w karcie dźwiękowej, dźwiękiem zajmuje się ten we wzmacniaczu/głośnikach więc dźwięk będzie ten sam co z integry.

 

Testy które podesłał maciejkos są na wyjściach analogowych czyli po jacku

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że podłączając optykiem zupełnie omijasz układ w karcie dźwiękowej, dźwiękiem zajmuje się ten we wzmacniaczu/głośnikach więc dźwięk będzie ten sam co z integry.

 

Testy które podesłał maciejkos są na wyjściach analogowych czyli po jacku

 

Hmm no to że omija dźwiękowke to już pisałeś więc już to wiem. Pytanie tylko czy podlaczajac logitechy z5500 lepiej zrobić to właśnie po kablu optycznym (moja płyta główna niestety nie ma takiego wyjscia, dlatego pytałem o zewnętrzna) czy po zwykłym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to że omija dźwiękowke to już pisałeś więc już to wiem. Pytanie tylko czy podlaczajac logitechy z5500 lepiej zrobić to właśnie po kablu optycznym (moja płyta główna niestety nie ma takiego wyjscia, dlatego pytałem o zewnętrzna) czy po zwykłym kablu.

 

do z5500 to polecam zainwestować w coś co ogarnia Dolby® Digital Live i DTS Connect. wtedy jakość dźwięku jest o niebo lepsza od integry czy nawet innego creativa który nie ma tego kodera/dekodera. Oczywiście spiąć całość trzeba opytkiem / coaxem, a chyba tylko i wyłącznie optykiem - nie jestem pewien.

 

z najtańszych nowych kart ma to sound blaster z, ja mam z5500 + xfi titanium i jakość wyrywa z papci jak włączysz sobie DTL. Polecam.

EDIT no i po optyku mam puszczone :E

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to że omija dźwiękowke to już pisałeś więc już to wiem. Pytanie tylko czy podlaczajac logitechy z5500 lepiej zrobić to właśnie po kablu optycznym (moja płyta główna niestety nie ma takiego wyjscia, dlatego pytałem o zewnętrzna) czy po zwykłym kablu.

 

 

przy tych głośnikach które masz optyk tylko!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej, mówicie że tylko optyk, a warto tego soundblastera z kupić? Używkę można za 2 stówki dostac

X fi titanium widzę na allegro za 130zl

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej, mówicie że tylko optyk, a warto tego soundblastera z kupić? Używkę można za 2 stówki dostac

X fi titanium widzę na allegro za 130zl

 

 

powiem tak moje karty muzyczne wszystkie były sb i niechce innej teraz również sb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo stoję przed wyborem tej karty i już sam nie wiem, na necie piszą że ten x-fi pro też ogarnia dts i ddl a jest tańsza niż titanium (130zl) i ten soundblaster z (200zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo stoję przed wyborem tej karty i już sam nie wiem, na necie piszą że ten x-fi pro też ogarnia dts i ddl a jest tańsza niż titanium (130zl) i ten soundblaster z (200zl)

 

 

fajnie by było jakbyś zalinkował te karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jakbyś zalinkował te karty...

 

No to cyk:

Titan

https://allegro.pl/oferta/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-pci-express-8934383075

Z:

https://www.olx.pl/oferta/creative-sound-blaster-z-pci-e-gwarancja-CID99-IDDxzAV.html

 

Skłaniam się ku zetce bo nowsza trochę i zabudowana, ale dajcie znać bo nie wiem

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jakby ktoś mógł tutaj zagłosować co kupować (bo jedna osoba to mało :P):

- Sound Blaster Z - ~200zł

- Sound BlasterX AE-5 - ~350zł

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...