Skocz do zawartości
PawelMisiek

Pomoc przy wyborze opon letnich 205/55/16 Do Audi A4 B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze 4 opon letnich w rozmiarze 205/55/16 do samochodu moich rodziców Audi A4 B5 FL 1.9TDI AHH 1999r Sedan

 

Jeździ nim głownie mój tato (70lat) jego styl jazdy jest dość spokojny chociaż czasami zdarzy mu się jechać szybciej, czasami autem jeżdzę ja a mój styl jazdy jest dość ostry zakręty i prędkość wyższa niż taty.

 

Wiadomo z racji wieku taty reakcja i odruchy nie są już tak szybkie jak u 30 letniego kierowcy, więc mam spory dylemat jakie opony im zamówić.

 

Przebiegi jakie rodzice pokonują to około 10-12 tysięcy rocznie ( w lato ok 60-70% tego przebiegu) na zimę mają 2 letnie opony zimowe w idealnym stanie.

 

Do głowy przychodziły mi różne pomysły:

 

1) Zakup nowych opon klasy średniej, tyle, że tu wyjdzie za komplet ok 1000zł jak na nich to dość sporo pieniędzy, szczególnie, że nie wiadomo ile czasu jeszcze tato będzie chciał jeździć samochodem

 

2) Zakup nowych opon klasy ekonomicznej typu Zetex ZT1000 lub coś innego z tych tanich opon godnego polecenia dla nich.

 

3) Zakup opon używanych, znalazłem moich zdaniem całkiem w porządku opony używane od prywatnej osoby która zmienia felgi na większe, zadałem mu pytanie odpisał, że opony nie były nigdy naprawiane ani nie było z nimi problemów

 

Te opony to 2x Hankook Ventus Prime 3 z 2017r z bieżnikiem 6mm oraz 2x Hankook Ventus Prime 2 z 2015r z bieżnikiem 6mm

 

Myślałem wziąć ten komplet używanych za 300-350zł ewentualnie same te 2x Ventus Prime 3 z 2017r za 200zł i poszukać jeszcze dwóch takich samych

 

Link do ogłoszenia na olx https://www.olx.pl/oferta/4x-lato-hankook-ventus-205-55-r16-CID5-IDD02V6.html#465736e691

 

 

Doradźcie Panowie i Panie co w takiej sytuacji było by najlepsze do potrzeb rodziców, bardzo proszę o szczere rady i poważne podejście do tematu.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...