Skocz do zawartości
chartkor

G305 czy double click to częsta bolączka tych myszy?

Rekomendowane odpowiedzi

RMA w procesie, musiałem im wysłać nagranie ze strony rejstrującej double click. Mysz ma niecałe 1.5 roku i szczerze powiedziawszy jestem zawiedziony.

 

Od 2010 ok. używałem DeathAdder, najpierw niebieskiego, którego wymieniłem na zielonego 3.5 po jakichś 3 latach, tylko dlatego że dostałem go z friko w promocji gdy kupowałem BlackWidow, dopiero młodszy brat go dojechał po 2 latach (double click), 3.5 wymieniłem na G305 w 2018 bo chciałem bez kabla i 3.5 dalej działała wtedy, analogiczna sytuacja brat dojechał ją niedżawno też dopadł ją double click. Ogólnie rzecz biorąc DA które notorczynie wręcz cierpiały na double click przeżyły 5 i 7 lat.

 

Zastanawiam się czy po prostu myszy z reklamacji nie sprzedać, i nie kupić czegoś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że to celowy zabieg producentów sprzętu, albo wytwórnie mikrostyków tną w ch***. Miałem kilka myszek przez ostatnie kilkanaście lat i nim bliżej zbliżamy się do teraźniejszości tym większy jest to problem. Stare myszki były niezniszczalne. Mój MX510 przeżył na tych samych mikrostykach 6-7 lat w tym 2 lata grałem w Diablo 2 gdzie klikało baaaardzo dużo.

 

Przed G502 miałem DA2013 w którym miałem dwuklik po 2,5 roku i wymieniłem samemu mikrostyki. Używam jej w pracy.

W domu mam G502 która ma trochę ponad 3 lata i mimo tego że nie była jakoś mocno eksploatowana to i tak 2 tygodnie temu wymieniałem mikrostyki (lewy i prawy) bo na lewym klawiszu miałem dwuklik.

Oryginalnie były zamontowane te na 20 mil kliknięć...Taaa jasne, 20 mil my ass. Teraz zamontowałem te na 50 mil - zobaczymy ile wytrzymają.

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że to celowy zabieg producentów sprzętu, albo wytwórnie mikrostyków tną w ch***. Miałem kilka myszek przez ostatnie kilkanaście lat i nim bliżej zbliżamy się do teraźniejszości tym większy jest to problem. Stare myszki były niezniszczalne. Mój MX510 przeżył na tych samych mikrostykach 6-7 lat w tym 2 lata grałem w Diablo 2 gdzie klikało baaaardzo dużo.

 

Przed G502 miałem DA2013 w którym miałem dwuklik po 2,5 roku i wymieniłem samemu mikrostyki. Używam jej w pracy.

W domu mam G502 która ma trochę ponad 3 lata i mimo tego że nie była jakoś mocno eksploatowana to i tak 2 tygodnie temu wymieniałem mikrostyki (lewy i prawy) bo na lewym klawiszu miałem dwuklik.

Oryginalnie były zamontowane te na 20 mil kliknięć...Taaa jasne, 20 mil my ass. Teraz zamontowałem te na 50 mil - zobaczymy ile wytrzymają.

 

To ja się może dopytam, mam G603, polecasz jakieś inne mikrostyki niż te fabryczne? Moim zdaniem są bardzo głośne w porównaniu do myszek które miałem wcześniej, być może warto podmienić na inną wersję? Fabrycznie siedzą D2FC-F-7N. Na tą chwilę korzystam z tej modyfikacji:

Daje względnie dużo ale to jednak rzeźba

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj nowy firmware jeśli tego nie zrobiłeś, pomaga w wersjach DA 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może dopytam, mam G603, polecasz jakieś inne mikrostyki niż te fabryczne? Moim zdaniem są bardzo głośne w porównaniu do myszek które miałem wcześniej, być może warto podmienić na inną wersję? Fabrycznie siedzą D2FC-F-7N. Na tą chwilę korzystam z tej modyfikacji:

Daje względnie dużo ale to jednak rzeźba

Tu możesz zerknąć.

https://www.test-gear.pl/poradniki/mikroprzelaczniki-rodzajenaprawawymiana/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj nowy firmware jeśli tego nie zrobiłeś, pomaga w wersjach DA 2013

 

Pomoglo za pierwszym razem :E Potem juz ewidientnie zdechla 8:E Teraz to juz na wysypisku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może dopytam, mam G603, polecasz jakieś inne mikrostyki niż te fabryczne? Moim zdaniem są bardzo głośne w porównaniu do myszek które miałem wcześniej, być może warto podmienić na inną wersję? Fabrycznie siedzą D2FC-F-7N. Na tą chwilę korzystam z tej modyfikacji:

Daje względnie dużo ale to jednak rzeźba

 

 

To na pewno nie bierz pod uwagę OMRON D2FC-F-K (50m) bo klikają dość głośno.

Zobacz jeszcze ten mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z Logikeka że wymiana myszy została wstępnie zatwierdzona, to było 10 Lutego. Mieli do 72 godzin podać finalną odpowiedź i tracking przesyłki. Dziś o 14 minęło 72 godziny i echo.

C**j w oko Logitekowi, jak przyjdzie to sprzedam, co innego sensownego mogę kupić za podobne pieniądze? Lubię duże myszki. G305 był po prawdzie trochę za mały. Musi być bezprzewodowa. Nie pogardziłbym korsarzem i wtedy miałbym komplet jak kupie ich bezprzewodowa mechaniczna klawe. Na razie zal Black Widow 2013 odstawiać bo to naprawde świetna klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię duże myszki. G305 był po prawdzie trochę za mały. Musi być bezprzewodowa. Nie pogardziłbym korsarzem i wtedy miałbym komplet jak kupie ich bezprzewodowa mechaniczna klawe

 

Polecam G603 czy tam nowszy odpowiednik jeśli jest, 305 jest malutka. Myszki korsarzy które sprawdzałem są malutkie i okropnie niewygodne przynajmniej dla mnie, za to na biurku leży K70 od nich i sprawuje się rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem g203 i 305 w obu po czasie wystąpił dwuklik.

Generalnie to jest plaga u logitecha, bierze się to z tego że używają przy tych nowy sensorach niskich napięć i prądów na płytkach, i przełączniki pracują znacznie poniżej specyfikacji, dlatego tak szybko występują w nich problemy.

Widziałem eksperymenty typu: ktoś wylutował switch z permanentnie dwuklikającego logitecha i przełożył do innej myszy, albo starego modelu logitecha na kablu i tam zero problemu. Albo podobnie, dwuklik potrafił pojawić się stosunkowo szybko po wymienie switchy na nowe (teoretycznie lepsze).

Najbardziej notorycznie dwuklik występuje w modelu g pro wireless, czyli najdroższym.. Na reddit mousreview są ludzie co wymieniali po 5 sztuk, i zawsze powijawiał się dwuklik czasem już pierwszego dnia. Nie widać żeby logitech coś z tym robił, tylko wymienia mysz na gwarancji.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w tym tygodniu zamiennik. Nowiutka, zaplombowana. Jeszcze nie otworzyłem. Myślę żeby sprzedać i kupić coś innego.

Jak jest z (nie)zawodonością tego G603 którego TrueFaith polecasz?

Na newegg i amazonie jest teraz w promocji, to jak brać to teraz

https://www.amazon.ca/Logitech-LIGHTSPEED-Wireless-Ergonomically-910-005099/dp/B074KL48WC/ref=sr_1_1?gclid=Cj0KCQiA-bjyBRCcARIsAFboWg0w34DTporQQwTmUrrkSRdsl7jo1NHHfPV1H21qpBiEZnD4uj52R2caAthUEALw_wcB&hvadid=229958794979&hvdev=c&hvlocphy=9001406&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=9073904605058556953&hvtargid=kwd-302057072398&hydadcr=4514_9988509&keywords=g603&qid=1582227557&sr=8-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, kupiłem używaną (po testach, na gwarancji), sam używam od kilku miesięcy i problemu nie ma, polecali mi ją prawie wszyscy.

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w G703 double click występuje ostatnio coraz częściej i też za niedługo przez sklep przyjdzie mi reklamować (o dziwo na stronie Logitecha jak zarejestrowałem, to dostałem garść głupich informacji od konsultanta np. o tym żebym się upewnił czy nie mam w Windowsie włączonego dwukliku (-__-) i jeśli to nie pomoże to żebym przez sklep reklamował. Serio? Tyle czytałem o rzekomo świetnej gwarancji Logitecha D2D. No ale spoko, przez sklep zadziałam.

 

Natomiast to jest notoryczne z Logitechem, tak było na 3 myszach wcześniej, zawsze do max 2 lat dwuklik się zaczyna na lewym przycisku myszy.

 

Dlatego teraz się wkurzyłem już na to i kupię ASUSa z dołączonymi nawet od razu wymiennymi switchami w X-KOMie na tym tygodniu akcesoriów (279 zł). Podoba mi się taki model dystrybucji z dołączonymi od razu switchami i z możliwością prostego otwarcia obudowy celem wymiany bez żadnych myków.

3:12-3:35

 

G305 używam w miejscu pracy, na razie nic mu nie dolega, ale zobaczymy jak długo.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...