Skocz do zawartości
cervandes

Jaki Ram do R3600 + Tomahawk MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie!

 

Wszystkie części już mam albo będę za moment miał, bo są w drodze. Niestety, kupione Iridiumy Pro 3600 w dobrej cenie wróciły do sklepu, ponieważ dostałem wybitnie przechodzone, zwracane i używane pamięci - a takich nie chciałem. Sklep nie ma ich już na stanie, więc robią zwrot gotówki.

 

 

 

 

I teraz komplenie nie wiem co zrobić - czy kupić uwielbiane Cruciale 3000 CL15 (AES) czy może istnieje coś jeszcze na co mogę zwrócić uwagę? I czy warto bardzo cisnąć w kierunku 3733 czy powinienem wybić sobie z głowy tę częstotliwość jako pożądaną i nie przejmować się, jeśli moje kości zrobią max np 3400?

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najoptymalniej cena/wydajność chyba Cruciale ;) Nie sądzę byś nie zrobił minimum 3466/3533 , a możliwe nawet i 3666/3733 ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego 'a może i nawet' nie mogę przetrawić. Chodzi mi o to, czy dobrze robię będąc mocno zafiksowanym na punkcie tych magicznych 3733Mhz. Wyryło mi się w głowie, że powinienem dążyć do tej częstotliwości a jeśli się nie uda, to będę niespokojny, rozczarowany itp.

 

Patrzę na przykład także na takie HyperXy: https://www.x-kom.pl/p/309462-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-2x8gb-3333mhz-cl16-predator.html#Opinie

 

 

Generalnie potrzebna mi chyba najbardziej jednoznaczna odpowiedź czy mam te 3733 osiągnąć czy może mogę sobie odpuścić i kupić jak wszyscy Cruciale. Bo może się uda, a jeśli nie - to też spoko.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez kruciale, spokojnie 3733 na nich ludzie robią na timingach 16-19-16 trfc 580/ 16-18-16 trfc 560 coś w tym stylu jest osiągalne jak najbardziej, chyba że sam kontroler w procu ci na to nie pozwoli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cruciale wchodza w grę patrząc na cena / wydajność. Niedawno sklepy serfowaly patrioty 4000mhz po okolicach 400zl i to były bezkompromisowe ramy . Teraz tylko cruciale pozostają do wyboru z dobrym potencjalem oc . 3733mhz robią każde, tylko kwestia popuszczenia trfc i trcdrd . I zostaje jeszcze potencjał if w procku do osiągnięcia 1866 , ale myślę ze aktualne egzemplarze ryzenow radzą sobie bez problemu z takim if

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czerwone 3000 CL15 zamówione, jutro będą.

 

Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...