Skocz do zawartości
Equisetum

1600 AF czy 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Z dupy te wyniki, wrzucacie na jakimś High/Ultra nie wiadomo co i serio gracie na takich sprzętach w 1080p :E:hmm: ?

 

Wyniki powinny być z suwakami na maksymalnie w prawo i 1440p wtedy robić testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dupy te wyniki, wrzucacie na jakimś High/Ultra nie wiadomo co i serio gracie na takich sprzętach w 1080p :E:hmm: ?

 

Wyniki powinny być z suwakami na maksymalnie w prawo i 1440p wtedy robić testy.

 

Tutaj ludzie nawet na 2080ti+9900k grają w full hd wszystko na low, bo trza mieć 300fpsow, a że gry wyglądają wtedy jak któraś część przygód Hugo to nie ma to znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dupy te wyniki, wrzucacie na jakimś High/Ultra nie wiadomo co i serio gracie na takich sprzętach w 1080p :E:hmm: ?

 

Wyniki powinny być z suwakami na maksymalnie w prawo i 1440p wtedy robić testy.

 

Przecież rx5700xt w 1440p 120fps nie zapewni w większości gier z suwakami w prawo, więc trzeba luzować ustawienia :P.

Tu bardziej, chodzi o wpływ procesora na fps , przy navi. Nie mam tego assasyna orgins czy jak mu tam, tam zapewne byłoby widać największe różnice w procesorach. No ale cóż zrobić, nie kupie specjalnie gry, żeby cisnąć w niej benchmarki, bo takie gierki mnie nie kręcą :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dupy te wyniki, wrzucacie na jakimś High/Ultra nie wiadomo co i serio gracie na takich sprzętach w 1080p :E:hmm: ?

 

Wyniki powinny być z suwakami na maksymalnie w prawo i 1440p wtedy robić testy.

 

Jakbyś dokładnie popatrzył, to byś zobaczył że są i screeny z ustawieniami maksymalnie w prawo, także w 1440p. W forzie nie ma dużej różnicy w FPS pomiędzy 2700 a 3600 czy 3700x w 1440p. Ja nie mam ramów wykręconych na maksa, z luźnymi timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmcie trola jak nie rozumie sensu tych testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa rozdziałka tym mniejszy wpływ CPU na FPS.

 

Ale wiesz że na tym forum to "oczywista oczywistość"? :> To wie każdy tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze przetestować Shadow of the Tomb Raider, wbudowany benchmark jest tam miarodajny? Oczywiście chętnie bym porównał wyniki w 1440p.

 

Ale wiesz że na tym forum to "oczywista oczywistość"? :> To wie każdy tutaj

 

Zdania są podzielone. I nie kwestionuję teraz żadnego z poniższych, tylko właśnie chciałbym się przekonać jak to w rzeczywistości jest. Bo testów w 1080p jest mnóstwo. A rzetelnych testów w 1440p i w takich połączeniach nisko-średnio półkowych (np. 1600AF i 5700XT czy 2070S) jak na lekarstwo.

 

1600AF do 5700XT nawet w 1440p to slaby wybor. Chyba ze na przeczekanie do Zen3.

 

 

Jak grasz w 60FPS to się dziwić nie ma czego, ale przy 100-120-144, między 1600AF a 3600 jest przepaść, a w BF3 to już jakaś masakra, fps skoczył o ponad 50%. :lol2:

 

Odpowiadając na pytanie autora: bezpiecznej jest wziąć R5 3600. Niezależnie czy mówimy o 1080p czy 1440p. Kiedyś sam fakt zakupu procesora za 400 złotych do karty za ponad 1500 zapaliłby w głowach forumowiczów czerwoną lampkę, a dziś prowadzi się o tym jałową dyskusję.

 

Stabilniejszy frametime, minimalizowanie wpływu narzutu i lepsza przyszłość

 

Dla Ciebie strata kasy, ale nie oznacza to, że musisz wciskać swój pogląd innym ;) Do dużego Navi proc pokroju Ryzena 5 1600, nawet w wersji AF, jest po prostu za słaby. Gdyby jeszcze te sterowniki AMD wyglądały od strony CPU inaczej, to można by było pogadać, ale nie wyglądają.

 

Jedyna sensowna konkluzja to taka, że na 1600AF będzie podobny średni FPS jak na 3600 w 1440p, tylko mniej stabilny framerate oraz niższy percentyl.

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A rzetelnych testów w 1440p i w takich połączeniach nisko-średnio półkowych (np. 1600AF i 5700XT czy 2070S) jak na lekarstwo.

 

 

Bo nikt o zdrowych zmyslach nie robi takich polaczen, takie wymysly powstaly wlasnie na grupach jak ta przez bande ......, ktorzy zielonego pojecia nie maja o sprzecie starajac sie za wszelka cene uzasadnic swoja slusznosc dokonanego zakupu.

 

Nie dosc ze nawet tu na forum nikt takich polaczen jak widac nie praktykuje to najwiecej maja do powiedzenia ci, ktorzy nawet takiego polacznia na oczy nie widzieli ale wiedza wszystko zaklinajac rzetelna wiedze osob siedzacych w branzy i zajmujacych sie testami gpu na codzien.

 

Pojawil sie procesor za 399zl i ludziom dolsownie odbilo polecajac do prawie kazdego gpu :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyna sensowna konkluzja to taka, że na 1600AF będzie podobny średni FPS jak na 3600 w 1440p, tylko mniej stabilny framerate oraz niższy percentyl.

 

Wyższa rozdzielczość jak WQHD, nie podniesie ci fps na 1600AF, więc 3600 będzie w dalszym ciągu miał znaczną przewagę w fps średnim, 1% i 0,1%. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dupy te wyniki, wrzucacie na jakimś High/Ultra nie wiadomo co i serio gracie na takich sprzętach w 1080p :E:hmm: ?

 

Wyniki powinny być z suwakami na maksymalnie w prawo i 1440p wtedy robić testy.

 

 

Jest masa osób, która robi te testy dla samych cyferek i nawet nie gra w te gry. A zwiększenie ilości fps ich jara i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa rozdzielczość jak WQHD, nie podniesie ci fps na 1600AF, więc 3600 będzie w dalszym ciągu miał znaczną przewagę w fps średnim, 1% i 0,1%. ;)

Otóż to :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa rozdzielczość jak WQHD, nie podniesie ci fps na 1600AF, więc 3600 będzie w dalszym ciągu miał znaczną przewagę w fps średnim, 1% i 0,1%. ;)

 

A dlaczego miałaby podnieść FPS? I jakoś tej znacznej przewagi w średnim FPS nie widzę na tych wykresach:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/16.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałaby podnieść FPS? I jakoś tej znacznej przewagi w średnim FPS nie widzę na tych wykresach:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/16.html

 

 

Widzisz tam FPS 0,1%, a tym bardziej 1%, który jest istotny ?

 

Ich zestaw testowy, oraz te dziwne wyniki

 

Test System "Zen 2"

Processor: All AMD Ryzen 3000

Motherboard: ASRock X570 Taichi

AMD X570, BIOS v1.30

Memory: 2x 8 GB G.SKILL Flare X DDR4

DDR4-3200 14-14-14-34

Graphics: EVGA GeForce RTX 2080 Ti FTW3 Ultra

Storage: 1 TB SSD

Power Supply: Seasonic SS-860XP

Software: Windows 10 Professional 64-bit

Version 1903 (May 2019 Update)

Drivers: NVIDIA GeForce 430.63 WHQL

AMD Chipset 1.07.07.0725

 

 

far-cry-5-1920-1080.png

 

 

 

Nie ma się co sugerować tymi testami, które nijak mają się do rzeczywistości. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo pisałem tylko o średnim FPS, bo mówiłeś, że tu też będzie duża różnica.

 

A skoro testy na techpowerup są nierzetelne, to gdzie znajdę rzetelne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo pisałem tylko o średnim FPS, bo mówiłeś, że tu też będzie duża różnica.

 

A skoro testy na techpowerup są nierzetelne, to gdzie znajdę rzetelne?

 

Przecież wrzuciłem ci wyniki z FC5, więc czego nie rozumiesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wrzuciłeś, w 1080p. A ja ciągle nie widzę screenów z gier w 1440p, poza Forzą, gdzie w sumie wyszło, że zen+ sprawuje się tak samo jak zen2.

 

Temat od początku dotyczył 1440p, a wy ciągle ładujecie tutaj 1080p, niewiadomo po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"o3 mi krwawiom jak na to pacze" co za przepychanki ja pier.... chcecie się wybić jeden ponad drugiego? w internecie każdy kozak a jak by się spotkali w klubie lub na ulicy to każdy szedł by ze spuszconą głową;D łapka w górę dla was ringujcie tak dalej bo niektórzy mają bekę niektórzy spinę, a tak czy siak każdy kupi to co mu rozum podpowie:) bo przy takim amoku to nawej najbardziej spokojny i oczytany informatyk by tym pierdo..ął i zrobił po swojemu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wrzuciłem ci wyniki z FC5, więc czego nie rozumiesz ?

Wybrałeś grę, która wyjątkowo lubi mocne rdzenie i kiepsko się skaluje na wielu wątkach...

 

Porównaj sobie dla kontrastu BF5:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/15.html

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/16.html

 

w 1440p różnica w średnim fps się zmniejsza, bo po prostu karta ma więcej do roboty i nie wygeneruje tyle fps, co przy 1080.

 

W 4k to i ryzenowi 2600 rtx 2080 ti nie straszny, bo i tak ledwo 60 fps potrzeba wyciągnąć:-)

 

 

mówiąc w skrócie:

 

różnicę w 1440p pomiędzy r1600af/2600/3600 będzie widać dopiero przy mocnych kartach. Przy karcie pokroju 2600super będzie podobnie.

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież widzisz jak na ZEN+ działa w FC5 i ile fps jest na ZEN2, to jest przepaść, tak samo w komforcie grania, w WQHD ZEN+ dalej będzie sporo odstawał od ZEN2, bo fps minimalny ci się nie poprawi, a brak stabilności fps nie poprawia komfortu grania.

W BF3 jest ten sam problem. ;)

 

 

Wybrałeś grę, która wyjątkowo lubi mocne rdzenie i kiepsko się skaluje na wielu wątkach...

 

Porównaj sobie dla kontrastu BF5:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/15.html

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/16.html

 

w 1440p różnica w średnim fps się zmniejsza, bo po prostu karta ma więcej do roboty i nie wygeneruje tyle fps, co przy 1080.

 

W 4k to i ryzenowi 2600 rtx 2080 ti nie straszny, bo i tak ledwo 60 fps potrzeba wyciągnąć:-)

 

 

mówiąc w skrócie:

 

różnicę w 1440p pomiędzy r1600af/2600/3600 będzie widać dopiero przy mocnych kartach. Przy karcie pokroju 2600super będzie podobnie.

 

 

Odpal sobie BF3, może zrozumiesz to co napisałem. Daj znać jak wrażenia z gry.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież widzisz jak na ZEN+ działa w FC5 i ile fps jest na ZEN2, to jest przepaść, tak samo w komforcie grania, w WQHD ZEN+ dalej będzie sporo odstawał od ZEN2, bo fps minimalny ci się nie poprawi, a brak stabilności fps nie poprawia komfortu grania.

W BF3 jest ten sam problem. ;)

Fps minimalny się nie poprawi, ale też nie pogorszy. A różnica między minimalnym a średnim w 1440p się zmniejsza (bo srednie się zmniejszają, z racji obciążenia karty), dając paradoksalnie uczucie większej płynności:D Takie są moje obserwacje, po przejściu z 1080p na 1440p.

Po prostu dropy fps mniej bolą z 80 na 60 niż z 120 na 60:-)

 

BF3 to również stara gra, bazująca na mocnych, pojedynczych rdzeniach.

Kurde, chyba mam w originie, dobrze, że mi przypomniałeś o tej grze, dawno nie grałem w nią;-)

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fps minimalny się nie poprawi, ale też nie pogorszy. A różnica między minimalnym a średnim w 1440p się zmniejsza (bo srednie się zmniejszają, z racji obciążenia karty), dając paradoksalnie uczucie większej płynności:D Takie są moje obserwacje, po przejściu z 1080p na 1440p.

Po prostu dropy fps mniej bolą z 80 na 60 niż z 120 na 60:-)

 

 

Wejdź do tematu 1600AF, robiłem testy, może coś z nich wyciągniesz i podkręcisz te pamięci, dla tej płynności, o której piszesz, lecz jej dalej nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do tematu 1600AF, robiłem testy, może coś z nich wyciągniesz i podkręcisz te pamięci, dla tej płynności, o której piszesz, lecz jej dalej nie masz.

Wow, nie wiedziałem, że nie mam płynności:-)

 

Po co mam podkręcać bardziej? Nie kumam, o co ci chodzi...

 

Jak na razie to ty mi tu piszesz o braku płynności w prawie dziesięcioletniej grze (BF3) (z ciekawości pogram w weekend:-)

 

Odnieś się do wyników z BF5, w 1440p... A nie do starej gry optymalizowanej pod 4 rdzenie...

 

Temat 1600af dawno przeczytany... :-)

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku 1600x warto zmienić na 3600? Do 5700XT 1440p 144hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600AF już po 450pln, 3600 za 750pln a tu dalej węzeł gordyjski nie do rozwiązania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...