Skocz do zawartości
Equisetum

1600 AF czy 3600

Rekomendowane odpowiedzi

A w przypadku 1600x warto zmienić na 3600? Do 5700XT 1440p 144hz?

 

Możesz spróbować, najwyżej jak nie odczujesz korzyści to zwrócisz tego ryzena 3600.

I byłbyś najlepszym przykładem, czy jednak do amd navi 1440p lepiej mieć ryzena 3600, czy 1600 w zupełności wystarcza.

W fullhd to ryzen 3600 4.45ghz z ramem 3733mhz cl14 bardzo ciasno to jest trochę mało, przy rx5700xt , jedynie intel z zegarkiem 5.0+ i bardzo mocno podkręconym ramem by ratował sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie wiedziałem, że nie mam płynności:-)

 

Po co mam podkręcać bardziej? Nie kumam, o co ci chodzi...

 

Jak na razie to ty mi tu piszesz o braku płynności w prawie dziesięcioletniej grze (BF3) (z ciekawości pogram w weekend:-)

 

Odnieś się do wyników z BF5, w 1440p... A nie do starej gry optymalizowanej pod 4 rdzenie...

 

Temat 1600af dawno przeczytany... :-)

 

 

To bądź dalej nieświadomym, nie zabraniam ci, ciesz się tym co masz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bądź dalej nieświadomym, nie zabraniam ci, ciesz się tym co masz. :)

Pogram przez weekend w bf3 i podyskutujemy.

Ps. ty za to pograj w BF5, w 1440p:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogram przez weekend w bf3 i podyskutujemy.

Ps. ty za to pograj w BF5, w 1440p:-)

 

Wróć do tematu 1600AF, tam znajdziesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I byłbyś najlepszym przykładem, czy jednak do amd navi 1440p lepiej mieć ryzena 3600, czy 1600 w zupełności wystarcza.

 

 

Raczej pytanie powinno brzmieć, czy różnica pomiędzy 1600af/3600 jest na tyle duża w 1440p, że jest warta dopłaty.

 

Chociaż w przypadku posiadania monitora 144hz warto jednak zainwestować w r 3600.

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć do tematu 1600AF, tam znajdziesz wszystko.

Wróciłem, nie znalazłem nic konkretnego o graniu w 1440p.

Większość dyskusji jest o assasin creed, cinebench i kręceniu pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, najwyżej jak nie odczujesz korzyści to zwrócisz tego ryzena 3600.

I byłbyś najlepszym przykładem, czy jednak do amd navi 1440p lepiej mieć ryzena 3600, czy 1600 w zupełności wystarcza.

W fullhd to ryzen 3600 4.45ghz z ramem 3733mhz cl14 bardzo ciasno to jest trochę mało, przy rx5700xt , jedynie intel z zegarkiem 5.0+ i bardzo mocno podkręconym ramem by ratował sytuację.

No właśnie nie za bardzo. Planuje sprzedać 1600x i dołożyć do 3600, także był bym bez procesora gdybym zwrócił. Nie gram w 1080p.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalne wartości fps na pewno będziesz miał większe, więc jak jakaś gra chodzi ci obecnie z szarpnięciami poniżej 60 fps spowodowanymi przez cpu to tego nie uświadczysz na r5 3600.

Tez w dużej mierze zależy od gier, te co siedzą ostro na gpu i starsze, nic praktycznie nie zyskasz, ale te bardziej procesorowe to i owszem ;)

 

podam ci przykład z bf5, którego akurat gram na low/med w 1080p, więc karta mi nie ogranicza fps - na r5 2600 miałem spadki do ok 95 fps (80 na stock) na najbardziej wymagających mapach, na r5 3600 nie spada poniżej 130, gram na lock 120 z fastsync

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, nie znalazłem nic konkretnego o graniu w 1440p.

Większość dyskusji jest o assasin creed, cinebench i kręceniu pamięci.

 

 

Wow, nie wiedziałem, że nie mam płynności:-)

 

Po co mam podkręcać bardziej? Nie kumam, o co ci chodzi...

 

Jak na razie to ty mi tu piszesz o braku płynności w prawie dziesięcioletniej grze (BF3) (z ciekawości pogram w weekend:-)

 

Odnieś się do wyników z BF5, w 1440p... A nie do starej gry optymalizowanej pod 4 rdzenie...

 

Temat 1600af dawno przeczytany... :-)

 

 

Dalsza dyskusja z tobą nie ma kompletnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalne wartości fps na pewno będziesz miał większe, więc jak jakaś gra chodzi ci obecnie z szarpnięciami poniżej 60 fps spowodowanymi przez cpu to tego nie uświadczysz na r5 3600.

Tez w dużej mierze zależy od gier, te co siedzą ostro na gpu i starsze, nic praktycznie nie zyskasz, ale te bardziej procesorowe to i owszem ;)

 

podam ci przykład z bf5, którego akurat gram na low/med w 1080p, więc karta mi nie ogranicza fps - na r5 2600 miałem spadki do ok 95 fps (80 na stock) na najbardziej wymagających mapach, na r5 3600 nie spada poniżej 130, gram na lock 120 z fastsync

A które to są te bardziej procesorowe? Czyli w sumie loteria, albo wciągnę z tego CPU coś albo nie? :D To tak 50/50%. ;)

 

Czyl masz 35 fps więcej,a to już nie tak mało, z tym że na 1080p, ja wciąż pytam o 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja z tobą nie ma kompletnego sensu.

???

 

Nie wiem, o czym mówisz i o co ci chodzi, odsyłasz do tematu, w którym nie ma nic o graniu w 1440p i na końcu walisz focha. See you!

 

Kolega wyżej, Kochan, pisze jak to wygląda w rzeczywistości, bo miał oba i pisze z sensem. Dla mnie spadki do 80-90 fps nie są problemem, nie jestem graczem PRO.

 

minimalne wartości fps na pewno będziesz miał większe, więc jak jakaś gra chodzi ci obecnie z szarpnięciami poniżej 60 fps spowodowanymi przez cpu to tego nie uświadczysz na r5 3600.

Tez w dużej mierze zależy od gier, te co siedzą ostro na gpu i starsze, nic praktycznie nie zyskasz, ale te bardziej procesorowe to i owszem ;)

 

podam ci przykład z bf5, którego akurat gram na low/med w 1080p, więc karta mi nie ogranicza fps - na r5 2600 miałem spadki do ok 95 fps (80 na stock) na najbardziej wymagających mapach, na r5 3600 nie spada poniżej 130, gram na lock 120 z fastsync

Grałeś może kiedyś w BF5 w 1440p na r2600? Chociażby z DXR? Jestem ciekaw twojej opinii na temat spadków fps w tej rozdzielczości,w BF5..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś może kiedyś w BF5 w 1440p na r2600? Chociażby z DXR? Jestem ciekaw twojej opinii na temat spadków fps w tej rozdzielczości,w BF5..

tak, i przy mojej karcie spokojnie ten r5 2600 do tego wystarczał, to były czasy jak grałem na lock 60 fps, ale okazało sie dla mnie ciut mało w tej grze więc gram na 1080p i lock 120 (z r5 2600 najpierw grałem lock 75 , później 100, mimo, ze czasami dropiło ponizej tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w 1080p mial spadki to w 1440p tez je bedziesz mial, rozdzielczoisc tego nie zniweluje :E A przy DXR gdzie wymagania od cpu jeszcze bardziej rosna to mozna sie spodziewac ciekawych fajerwerkow :lol2:

 

Wy myslicie ze 1440p to jest zloty srodek na zniwelowanie ulomnosci procesora :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem jak było, 60 fps stałe i nic nie spadało, tak też dobrane ustawienia graficzne były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem jak było, 60 fps stałe i nic nie spadało, tak też dobrane ustawienia graficzne były

to bylo do kolegi przed toba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w 1080p mial spadki to w 1440p tez je bedziesz mial, rozdzielczoisc tego nie zniweluje :E A przy DXR gdzie wymagania od cpu jeszcze bardziej rosna to mozna sie spodziewac ciekawych fajerwerkow :lol2:

 

Wy myslicie ze 1440p to jest zloty srodek na zniwelowanie ulomnosci procesora :lol2:

 

 

Proponuje 4k, wtedy lock na 40fps i będą mieć płynnie. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem jak było, 60 fps stałe i nic nie spadało, tak też dobrane ustawienia graficzne były

Przy graniu z lockiem na 75hz (tyle ma mój monitor) w mojej opinii jest płynnie, na 1600af i gtx 1070. Oczywiście nisko/średnie ustawienia, żeby karta nie bottleneckowała. Przy wyłączonym v-sync fps oscyluje w okolicy 100-120 (w zależności od mapy), ze spadkami do około 80.

Gdybym miał monitor 144hz, kupiłbym ryzena 3600. Ale pewnie jeszcze bardziej musiałbym zjechać z detali

 

Proponuje 4k, wtedy lock na 40fps i będą mieć płynnie. :lol2:

a ja proponuję 720p, ustawienia low na karcie graficznej, i 1000 fps-ów, (ze spadkami do 950) na i9 9900ks , podkręconym na 6ghz, oczywiście chłodzony azotem. Wtedy powinno być płynnie (chyba?). A! i do tego jakaś stara gra, niezoptymalizowana pod wiele rdzeni.

 

Skoro w 1080p mial spadki to w 1440p tez je bedziesz mial, rozdzielczoisc tego nie zniweluje :E A przy DXR gdzie wymagania od cpu jeszcze bardziej rosna to mozna sie spodziewac ciekawych fajerwerkow :lol2:

 

Wy myslicie ze 1440p to jest zloty srodek na zniwelowanie ulomnosci procesora :lol2:

 

Nigdzie nie napisałem, że rozdzielczoć niweluje spadki fps. Zmniejsza się za to różnica, między średnim fps a minimalnym, bo średni fps spada (oczywiście mówimy o tej samej karcie).

 

Chodziło mi o DSR.. mój błąd.

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa rozdzielczość tuszuje to po prostu bo same karty graficzne generują znacznie mniej klatek w wyższych rozdziałkach od 1080p a przy tym wzrasta ich użycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 4k, wtedy lock na 40fps i będą mieć płynnie. :lol2:

się śmiejesz, ludzie na tv tak grają, upłynniacze powodują , ze te lock 40-45 na tv wygląda tak jak 60 na monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się śmiejesz, ludzie na tv tak grają, upłynniacze powodują , ze te lock 40-45 na tv wygląda tak jak 60 na monitorze

Tylko jaki jest input lag, przy takich upłynniaczach. Prawie jak google stadia:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się śmiejesz, ludzie na tv tak grają, upłynniacze powodują , ze te lock 40-45 na tv wygląda tak jak 60 na monitorze

 

Odpaliłem kiedyś Wiedźmina 3 w 4K na 980ti z vsynciem na 30 fps to widziałem jak mi ekran skokowo się przemieszcza przy przesuwaniu myszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie ryzenów 2600/2700/3600 w połączeniu z 5700xt w 1440p (ustawienia raczej wysokie/ultra):

 

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM - Gskill tridentz rgb 2x8GB DDR4 3000 CL16 (16-18-18-36)

 

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne testy gdzie 1% LOW potrafi byc wiekszy na Ryzenie 2600 niz na 3600 lub identyczny, takze mozna sobie na smietnik takie testy wrzucic ;)

 

Ten temat juz powinien byc dawno zamkniety, slepy pozostanie slepym a ten kto ma jakies pojecie na temat sprzetu i zna sie na testach oraz przewinelo mu sie troche sprzetu przez rece to swoje wnioski wyciagnal.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM - Gskill tridentz rgb 2x8GB DDR4 3000 CL16 (16-18-18-36)

 

 

:lol2:

Proponuje odpuscic, betonowe glowy zawsze beda wiedziec swoje i nawet konkrety ktore przedstawiles nie docieraja. Takze nie warto takim osoba poswiecac nawet minuty. Zrobiles fajne testy i kto jest kumaty wnioski wyciagnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...