Skocz do zawartości
Equisetum

1600 AF czy 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały temat, jednym słowem niezła sieka.

 

Proszę wstawcie swoje wyniki z benchmarka w Forza horizon 4 w rozdzielczości 1440p (tylko i wyłącznie!) na ustawieniach maksymalnych (suwaki maksymalnie w prawo, niczego nie omincie) z msaa x8, jestem ciekaw jakie macie wyniki z tymi R5 3600 o lepiej podkreconym ramen.

 

Ja mam R7 2700 spięty z 5700 XT i jestem bardzo zadowolony. Bo procek mnie wyszedł 380 zł (sprzedałem grę, chłodzenie, wziąłem na firmę)

 

Nie każdy kupuję rx5700xt do grania tylko w forze, są tysiące gier, więc każdy gra w inne gry. Jak możesz to wrzuć też zrzuty z 4 testów , zobaczymy jak cpu renderuję . Jak masz xbox game pass to możemy też wykonać testy w Rotr , bo akurat dla testów mam ściągniętą Larę :P .

 

Forza 1440p & 1080p wszystko w prawo i ultra :

 

 

fbf82860cdf77c86.jpg

 

f2f6bc579ed6a54f.jpg

 

ceee18c91b7b34c6.jpg

 

295d644387166327.jpg

 

 

 

@Up Z 4 razy już pisałem , wykręcony ryzen 1600+ Nvidia w okolice rtx2060 1080p sobie radzi, navi ma większy narzut sterownika, co przy słabszych wątkach da się odczuć. I podejrzewam, że 1440p tylko "trochę" poprawia tą sytuację a w pewnych grach nadal będą braki .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę to w niedziele a odnośnie innych gier to grałem na tej karcie póki co jedynie w Gears 5, Control, Plague i RDR2. Wszystko chodzi super oprócz Plague tam na maxie nie trzyma 60fps na samym początku gry ale jak miałem RTX 2070 to też nie trzymało 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy kupuję rx5700xt do grania tylko w forze, są tysiące gier, więc każdy gra w inne gry. Jak możesz to wrzuć też zrzuty z 4 testów , zobaczymy jak cpu renderuję . Jak masz xbox game pass to możemy też wykonać testy w Rotr , bo akurat dla testów mam ściągniętą Larę :P .

 

Forza 1440p & 1080p wszystko w prawo i ultra :

 

 

fbf82860cdf77c86.jpg

 

f2f6bc579ed6a54f.jpg

 

ceee18c91b7b34c6.jpg

 

295d644387166327.jpg

 

 

 

@Up Z 4 razy już pisałem , wykręcony ryzen 1600+ Nvidia w okolice rtx2060 1080p sobie radzi, navi ma większy narzut sterownika, co przy słabszych wątkach da się odczuć. I podejrzewam, że 1440p tylko "trochę" poprawia tą sytuację a w pewnych grach nadal będą braki .

 

 

Na moim sprzęcie w 1440p (wszystkie ustawienia na max) mam w tym teście 84 fps (vs Twoje 87), więc nie ma wstydu biorąc pod uwagę że patrząc na Twoją specyfikację masz każdy podzespół mocniejszy. Co to znaczy "Liczba przycięć" ? U Ciebie jest ich 56, a u mnie 0. Co ciekawe minimalny fps GPU mam minimalnie wyższy :E

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie w 1440p (wszystkie ustawienia na max) mam w tym teście 84 fps (vs Twoje 87), więc nie ma wstydu biorąc pod uwagę że patrząc na Twoją specyfikację masz każdy podzespół mocniejszy. Co to znaczy "Liczba przycięć" ? U Ciebie jest ich 56, a u mnie 0. Co ciekawe minimalny fps GPU mam minimalnie wyższy :E

 

 

Jak masz Assassin’s Creed Origins, to wrzuć wynik z benchmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś testy z ramem ustawionym na maksa? 3600 to nie tylko wzrost IPC ale też możliwość spokojnego puszczenie ramów na 3733 a 1600AF zdaje się kończy się na 3200-3400 mniej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś testy z ramem ustawionym na maksa? 3600 to nie tylko wzrost IPC ale też możliwość spokojnego puszczenie ramów na 3733 a 1600AF zdaje się kończy się na 3200-3400 mniej więcej

 

iN3p8rp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up brawo, trafiłeś na selekta, co nie zmienia faktu, że jednak większość kończy się na 3400-3533 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up brawo, trafiłeś na selekta, co nie zmienia faktu, że jednak większość kończy się na 3400-3533 MHz

 

To zasługa pyty miniATX z 2 bankami pamięci. Na płytach normalnych rozmiarów z 4 bankami pamięci więcej jak 3600 MHz nie wyciśniesz z pamięci na Zen/Zen+.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w FC5

 

1600AF 4,15GHz + 3533MHz CL14

vs

3600 4,3Ghz + 3800MHz CL14

 

Pomiar wykony na tej samej trasie testowej zakończany w budynku.

 

Dorzucam jeszcze wynik dla niepodkręconego i podkręconego 1600AF + 3200MHz CL16.

 

0d86ca87f39c1b33.jpg

 

39b058a6cf085415.jpg

 

90603e8fb6fb665d.jpg

 

e66de1ddf7a660f6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up testy w 1440p?

 

 

FHD, w WQHD byłoby identycznie, lecz niższy fps. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Forza u mnie:

 

 

 

d3d596061e6221ba.png

 

03fa83e262c75bed.png

 

7e71514c4da674e8.png

 

31ce223de8fe24b5.png

 

 

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że masz lepszy minimalny FPS niż kolega wyżej na R5 3600 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test innego forumowicza

 

97fd3920aceb5b42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, teraz dopiero zauważyłem, że dałem te same screeny w 1080p.

 

tutaj brakujący screen, oryginalny post też poprawiłem

 

 

31ce223de8fe24b5.png

 

 

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki, wrzucam swoje bo mamy ta sama wersje systemu i sterownika.

 

m9e3dis.jpg

36IddaX.jpg

 

Brakuje tylko kogos z 1600AF/5700XT i mielibysmy piekne porownanie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ,czemu Wy w ultra fullhd macie tak mało fps :hmm:

Ja jak będę miał robić jakiekolwiek testy, to przedtem muszę formata strzelić. Robiłem test przed chwilą w forzie 1440p ultra i mam rozstrzał wyników w wydajności cpu o 20-30fps , a ostatnie zjawiska, tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że jednak bez formata zmieniając platformę nie jest kolorowo. Zrobiłem 20 testów w aidzie pod rząd i rozstrzał w l3 mam potężny . Raz udało mi się uzyskać wynik, taki jaki mam zazwyczaj powtarzalny :

 

b440cb6ce39407b1.jpg

 

Dobra, wyniki już się zgadzają, Ty Phoenixsuple masz po oc kartę ? Najnowszy sterownik w forzie daję więcej fps, mam teraz ten co Wy i wynik jak u was, na granicy błędu pomiarowego. Tu 2 wrzuty fullhd ultra:

 

 

8778a5af6ef0a946.jpg

2f50d9df64115490.jpg

 

 

 

Karta bios slient , 2100/1.2v , power limit +35% , wentylatory custom , nie chciało mi się szarpać szyby z budy . Pobór 222w jakby zablokowany , więc tak jakby odtworzyłem stock

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ,czemu Wy w ultra fullhd macie tak mało fps :hmm:

 

No ja to jeszcze zrozumiałe, ale że phoenixsupple nie ma podobnego wyniku do Twojego, to dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy sterownik , daje kopa forzie z tego co widać. Musiałem wrócić na starszy, bo najnowszy dawał mi blackscreeny :).

Ale znów teraz, albo hwinfo się myli, albo zegary karty mam na poziomie 1700-1800mhz z jakimś nagłym skokiem . Może , najnowszy sterownik "lepiej" zarządza zegarami w fullhd, stąd taka różnica fps .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w FC5

 

1600AF 4,15GHz + 3533MHz CL14

vs

3600 4,3Ghz + 3800MHz CL14

 

Dzięki - wychodzi, że w 0,1% i 1% low przepaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - wychodzi, że w 0,1% i 1% low przepaść

Far Cry 5 fatalnie chodził na prockach AMD do momentu ZEN2 głośno o tym było dosyć.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 5 fatalnie chodził na prockach AMD do momentu ZEN2 głośno o tym było dosyć.

 

O ile dobrze pamiętam, to na ZEN2 też wydajność odstaje w stosunku do Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to na ZEN2 też wydajność odstaje w stosunku do Intela.

Nie chodzi mi o porównanie do intela tylko ogólną wydajność starszych ryzenów w tym tytule.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie na ZEN/ZEN+ w Far Cry 5 dla mnie było niekomfortowe, dopiero ZEN2 zapewnia ten komfort gry, podobnie jest z BF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...