Skocz do zawartości
Konanni

problem z xbox?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam taki temat, bo odkąd mam xboxa nie znalazłem rozwiązania, a moje doświadczenie na temeat problemu wzrasta i może ktoś z was miał podobnie?

 

Posiadam xbox one X

Telewizor Sony bravia 45" i LG 55 4k i tak na jednym , jak i na drugim telewizorze problem jest ten sam.

 

Odkąd posiadam konsolę gry nie są w ogóle płynne, nie trzymają 60fps, mam wrażenie że czasem jest mniej niż 30fps co utrudnia grę w gry sieciowe typu Apex Legends. Nie mam jak tego sprawdzić ile jest tych klatego na xbox, ale widzę to że jest coś nie tak.

Jest taki typek na y2b który nagrywa mecze i u niego gra chodzi czyściutko i płynnie, w przeciwieństwie do mnie.

 

Co zauważyłem:

Kiedy gram na maksymalnym podświetleniu ekranu ( żywy) lub na jakiś efektach typu tryb filmy itp nie ważne czy 4k czy 1080p może być nawet 720p problem występuje.

Kiedy wyłączę efekty lub ustawię obraz własny i wszystko wyłączę gra wydaje się działać płynniej, ale wtedy nic nie widzę jest za duży kontrast i brak kolorów a tak to ja nie chce grać, bo oczy bolą po 5min. Po za tym na własnych ustawieniach nie da się zmienić podświetlenia tak jak na żywym ustawieniu.

 

Próbowałem zwiększyć gamę w grze, ale znowu klatki zaczynają spadać.

Kiedy nagrywam przez USB na xbox gra chodzi płynniej, jakby konsola miała jakieś dwa taktowania, którym nie da się sterować.

 

Czy to może być wina kabla HDMI?

Podłączony mam kabel HDMI do wejscia HDMI 1 ARC oryginalnym kablem dołączonym do konsoli.

A może mój xbox jest jakiś felerny?

Edytowane przez Konanni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy gram na maksymalnym podświetleniu ekranu ( żywy) lub na jakiś efektach typu tryb filmy itp nie ważne czy 4k czy 1080p może być nawet 720p problem występuje.

Kiedy wyłączę efekty lub ustawię obraz własny i wszystko wyłączę gra wydaje się działać płynniej

Gra się w trybie GRA:

-inaczej input lag jest zwykle wysoki lub bardzo wysoki

-oraz są ulepszacze powodujące różne zniekształcenia.

 

Jeśli wyłączyłeś wszystko i jest lepiej no to winny któryś ulepszacz. Ale nawet wtedy input lag bywa wysoki. Jedynie tryb gra wyłącza wszystko.

Ponadto "żywy" to nienormalne kolory, absurdalny tryb. Zwykle wtedy jest też kontrast dynamiczny na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...