Skocz do zawartości
Frythyr

Jak ładować powoli? Redmi Note 8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Chciałbym ładować telefon w trybie "zwykłym" a nie szybkim aby nie ubić szybko baterii.

 

Software'owo raczej nie da się tego wyłączyć, chyba że na jakimś zmodyfikowanym ROM'ie.

 

Opcja druga, przewód bez QC 3.0. Rozumiem że przewód kompatybilny z QC ma w sobie jakiś układ bez którego ta technologia nie zadziała?

 

Opcja trzecia, najprostsza - ładowarka bez QC, ale ponoszenie kosztu nowej ładowarki mając już jedną jest średnie. Chyba że ktoś chce taka kupić :D

 

Załączona ładowarka ma:

5V/3A

9V/2A

12V/1,5A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykła ładowarkę 1-2A za kilkanaście zł i miej to z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zwyczajnie nie możesz użyć zwykłej ładowarki max 750-1000mAh?

Przecież są takie. Kabel odłączasz od starej ładowarki, i wrzucasz do nowej.

 

Albo podłączasz do komputera. Tam jest jeszcze mniejsze napięcie i natężenie.

Tylko tam jest na tyle wolne ładowanie, że pewnie będziesz zostawiać telefon do ładowania na noc, a przeładowywanie baterii też jest złe, i lepiej już na trochę szybszej ładowarce ładować j.w.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten model i jakoś niespecjalnie przejmuje się "szybszym ubiciem" baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem różne telefony bez fast charge, używałem z fast charge i bateria umiera mniej więcej tak samo - po tym półtorej roku czy dwóch latach i tak będzie gorzej, niż od nowości - i nie ważne czy ładujesz szybko czy wolno. Moja rada - lepiej po prostu używać telefonu niż przejmować się takimi pierdołami. Grunt to nie rozładowywać do zera i najlepiej też nie zostawiać na noc pod ładowarką, bo to bardziej dobija baterię niż fast charge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta bateria 4K wydaje się optimum.

Generalnie quick charge itp. maja to do siebie, że płynnie zmieniają napięcie w zależności od stopnia naładowania, przez co ogniwa pozornie powinny wyczerpywać się mniej, niż katowane zwykłymi szybkimi ładowarkami np. 1600mAh. Raz miałem przypadek przez 2-3 lata ładowanej baterii 3K przez ładowarkę 750mAh, gdzie zmiana na zwykłą 1600mAh przyniosła z jakiegoś powodu natychmiastowe pogorszenie czasu pracy baterii. W uciążliwym stopniu. Ale tam też ogniwa pewnie były na wykończeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przeładowywanie baterii też jest złe
Da się w ogóle przeładować nowoczesne baterie? kontroler ładowania powinien je odcinać po dobiciu do 95-98% stanu baterii.

Mogę się mylić, bo nie interesuję się na co dzień takimi rzeczami, ale jak kiedyś czytałem na ten temat, to niby takie zachowanie nowoczesnych urządzeń miało być standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w ogóle przeładować nowoczesne baterie? kontroler ładowania powinien je odcinać po dobiciu do 95-98% stanu baterii.

Mogę się mylić, bo nie interesuję się na co dzień takimi rzeczami, ale jak kiedyś czytałem na ten temat, to niby takie zachowanie nowoczesnych urządzeń miało być standardem.

I odcina, tyle ze po jakimś czasie bateria spada do poziomu, w którym ładuje się od nowa i tak X razy w ciągu nocy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zwyczajnie nie możesz użyć zwykłej ładowarki max 750-1000mAh?

 

Bo myślałem o ładowarce 2A. Myślę że to by było takie optimum.

 

Mam dokładnie ten model i jakoś niespecjalnie przejmuje się "szybszym ubiciem" baterii.

No ja jednak zwracam na to uwagę :P

Grunt to nie rozładowywać do zera i najlepiej też nie zostawiać na noc pod ładowarką, bo to bardziej dobija baterię niż fast charge.

 

No osobiście utrzymuję poziom 20-80% chyba że zasnę, to wtedy zajdzie wyżej. Ogólnie to chyba w ciągu roku naładowałem telefon do 100% tylko kilka razy, przez przypadek

 

I odcina, tyle ze po jakimś czasie bateria spada do poziomu, w którym ładuje się od nowa i tak X razy w ciągu nocy.

 

Dokładnie

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ja jednak zwracam na to uwagę :P

 

No osobiście utrzymuję poziom 20-80% chyba że zasnę. Ogólnie to chyba z 10 razy naładowałem telefon do 100%

 

 

Myślę ze obecnie nie ma to większego sensu. Dzisiejsze ogniwa/baterie to nie akumulatorki sprzed 20 lat. Pewnie sposób ładowania ma jakiś wpływ na życie baterii, ale nie na tyle wielki, by się tym jakoś specjalnie przejmować.

 

Obalamy 12 popularnych mitów na temat smartfonów. Dużo osób wciąż w nie wierzy

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozładowywać do więcej niż 20% czy nie zostawiać ładowania na noc, to bardzo dobre rady.

Do tego jak ktoś ma tyle samozaparcia, to max 1A ładowarka czy mniej, najlepiej markowa, i tak traktowane ogniwa powinny przetrwać w ten sposób w lepszej kondycji te 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś jest gwarancja. Zawsze można reklamować baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam zasadę aby używać ładowarkę dołączoną do telefonu od producenta, jak szybko by nie ładowała baterii. Najważniejsze żeby podczas ładowania temperatura była nie za wysoka. Nie grać i nie używać intensywnie telefonu podczas ładowania. Ot cały sekret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś jest gwarancja. Zawsze można reklamować baterie.

I tu się pojawia mały problem, kiedyś coś czytałem (zaznaczę ze nie wiem ile w tym prawdy), ze często w przypadku smartfonów stosowana jest zagrywka, ze gwarancja np. 2-3 lata na telefon, nie dotyczy baterii, na którą gwarancja jest jakby osobna np. pól roku. :E

 

fc9989118866bbb816e2559acda7ea68.jpg

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fon ma niewymienialną baterię to gwarancja jest taka sama jak na całe urządzenie. Nawet 3 lata.

Przynajmniej tak miałem z Huawei.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Bo tak jest. W przypadku Xiaomi również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem nie wiem ile w tym prawdy, ale tematów takich można w necie trochę znaleźć. Ale OK, tym bardziej jeśli gwarancja jest taka sama, to nie rozumiem czym się przejmować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy bateria kwalifikuje się do reklamacji :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy bateria kwalifikuje się do reklamacji :F

Po okresie gwarancyjnym :E A tak na serio to czytałem gdzieś , ze w autoryzowanym salonie sprzedaży producenta można sprawdzić czy bateria nadaje się do wymiany. Ciekawe czy to prawda :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty nie wiesz? Jak nie zapewnia 5 godzinnej sesji na FB i 100 słit foci, w umowie byłoO!! :lol2:

 

Jak się nie ładuje, to na pewno, choć wcale to nie musi być awaria baterii :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja druga, przewód bez QC 3.0. Rozumiem że przewód kompatybilny z QC ma w sobie jakiś układ bez którego ta technologia nie zadziała?

Nie. Do ładowania przez QC nie jest wymagany specjalny kabel. Jakikolwiek kabelek który pozwala na przesył danych będzie się nadawał.

 

Możliwość przesyłu danych jest tutaj kluczowa, bo negocjacja napięcia odbywa się na pinach D+/D-. Bez tego będzie tylko 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość przesyłu danych jest tutaj kluczowa, bo negocjacja napięcia odbywa się na pinach D+/D-.

 

A widzisz, tego nie wiedziałem.

Ogólnie zdawało mi się że natrafiałem już na jakichś forach czy tam pepperze informacje, jako by szybkie ładowanie potrzebowało specjalnego przewodu, kojarzę nawet jakąś fotografię z Aliexpress przedstawiającą układ elektryczny wewnątrz wtyku USB.

Na pewno wymaga odpowiedniej jakości, bo są przewody które nie dają rady z 5V/2A więc i QC na tym nie poleci raczej.

 

Edit:

 

Trochę poszukałem i może to było coś w tym rodzaju (trzeba zjechać do opisu i pooglądać obrazki): https://m.gearbest.com/cables/pp_3005126762044016.html?wid=2000001

https://m.gearbest.com/cables/pp_3003383037445302.html?wid=2000001

 

Czyli dodatkowy element wprowadzony przez producenta mający na celu zapewnić bezpieczne ładowanie/przerwać ładowanie po zapełnieniu.

 

Rozumiem że w takim przypadku deklaracja 2,4A oznacza, że jakość samego przewodu daje radę maksymalnie z takim natężeniem i żyły nie dadzą rady przetransportować tego prądu więcej? QC z automatu na takim przewodzie nie zadziała? Zakładając że ma też żyły odpowiedzialne za transfer danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam huawei p20 lite, orginalny kabel i ładowarkę QC, wezmę inny kabel i już nie ładuje QC. Wala mi się kilka kabli po domu i tylko jeden z nich śmiga na QC, reszta normalnie, a skąd te kable to nawet nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to czy kabel puści duży prąd jest zależne od jego AWG czyli przekroju.

 

Po drugie ładowanie baterii mniejszym prądem ZAWSZE jest zdrowsze - i 20 lat temu i dziś.

 

Po trzecie telefon podłączony na noc nie doładowuje baterii, bateria zostaje naładowana a telefon pracuje na zasilaniu z gniazdka. Niedowiarkom sugeruję ładowanie z logowaniem z miernika, po naładowaniu pobór prądu z ładowarki jest ciągły.

 

Po czwarte baterie kosztują śmieszne pieniądze, stówę, dwie... Kiedyś kosztowały pół wypłaty, dziś jej 1/20. Może nie ma sensu się aż tak nad tym zamartwiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dodatkowy element wprowadzony przez producenta mający na celu zapewnić bezpieczne ładowanie/przerwać ładowanie po zapełnieniu.

Ale po co kabel miałby wiedzieć jak bardzo naładowany jest telefon? I skąd miałby to wiedzieć?

Przecież prościej i pewniej jest żeby to telefon sterował procesem ładowania (i tak się dzieje).

Nawet FAQ qualcomma jasno pisze, że standard QC jest niezależny zarówno od fizycznego wtyku, jak i typu kabla.

 

Na pewno wymaga odpowiedniej jakości, bo są przewody które nie dają rady z 5V/2A więc i QC na tym nie poleci raczej.

No tylko że cały myk z wyższymi napięciami jest po to, by ominąć problem ograniczonego amperażu.

 

 

Rozrzut jakościowy pomiędzy kabelkami potrafi być przeróżny. Póki nie sprawdzi się osiągów każdego z osobna są one wielką niewiadomą.

U mnie QC działa na zwykłym kabelku microB w połączeniu z przejściówką do usb-c, i nawet przy zapełnieniu telefonu w ponad połowie wciąż negocjuje 6V 2.7A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...