Skocz do zawartości
fenbovsky

Światłowód czy zwykły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić internet gdyż pojawiła się promocja i mam dwie możliwości, które oferuje spółdzielnia mieszkaniowa:

- Światłowód 150 Mbps

- Zwykły internet 250 Mbps

Ceny zasadniczo się nie różnią. Który brać? Internet służy głównie do oglądania filmów na 3 TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej kwestia tego jak konkretnie w twojej lokalizacji śmiga jedna, a jak druga opcja. Jeśli ten "zwykły" trzyma parametry, to będzie lepszą opcją - bo masz szybsze łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena ta sama, to sprawa rozbija się o szczegóły umów i awaryjność. Do Twoich zastosowań i jeden i drugi będzie OK. Masz możliwość popytać sąsiadów jak jeden i drugi operator się sprawuje, tzn jak częste są awarie i jak działa serwis? Okresy umów identyczne? Jakieś dodatkowe opłaty itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej kwestia tego jak konkretnie w twojej lokalizacji śmiga jedna, a jak druga opcja. Jeśli ten "zwykły" trzyma parametry, to będzie lepszą opcją - bo masz szybsze łącze.

 

Aktualnie mam internet 40 Mbps. Przy komputerze stacjonarnym gdzie podłączony jest modem na teście wychodzi 30-35 Mbps. A drugim pokoju przy teście przez Wifi wychodzi 15-20 Mbps, da się co prawda oglądać film ale jak ktoś inny będzie oglądał w innym pokoju to robi się problem i zaczyna się co chwile buforowanie. Nie wiem za bardzo jak śmiga światłowód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo jak śmiga światłowód.

Światłowód to tylko medium. Przyjrzyj się bardziej opiniom danego dostawcy internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale buforowanie to niekoniecznie wina prędkości łącza od dostawcy. To może być kwestia hostingu, routera, czy siły i jakości sygnału WiFi. Te filmy to w jakiej rozdzielczości oglądasz? 4K? FHD? SD? Duży i legalny VOD typu Netflix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale buforowanie to niekoniecznie wina prędkości łącza od dostawcy. To może być kwestia hostingu, routera, czy siły i jakości sygnału WiFi. Te filmy to w jakiej rozdzielczości oglądasz? 4K? FHD? SD? Duży i legalny VOD typu Netflix?

 

Filmy głównie na Netflix, ewentualnie na stronie "zalukaj" FHD. Właśnie jest problem z siłą łącza dlatego jakiś czas temu zakupiłem adapter do gniazdka wzmacniający sygnał wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość podepnij kompa kablem do routera. Różnica może być kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość podepnij kompa kablem do routera. Różnica może być kolosalna.

Do kompa mam właśnie podpięty modem i router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...