Skocz do zawartości
DevilQpaczi

fiio e10k olympus 2 + hyperx cloud core

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzisiaj do moich słuchawek dokupiłem fiio e10k olympus2 i jakość dźwięku względem integry to niebo a ziemia, ale jest problem. Gdy mam słuchawki podpięte pod e10k a mikrofon pod płyte to słychać w słuchawkach jakieś dziwne piski, szumy, zakłócenia. Jak tylko odepnę mikrofon jest wszystko dobrze. Słuchawki i mikro pod płyte też dobrze, tylko takie połączenie, żeby mieć lepszy dźwięk na słuchawkach do e10k a mikro do płyty jakieś cyrki się dzieją. Macie jakieś pomysły ?

 

 

Edit. Dodam, że jak słuchawki pod e10k a mikro pod płyte, to niby widać, że coś łapie, ale dźwięku nie nagrywa. Teraz stwierdzam, że po pobraniu sterowników do dźwięku, nie lecenie na tych windowsowych, różnica na tych słuchawkach pomiędzy integrą a e10k jest znikoma, czasem nawet fajniej gra integra i na tym samym poziomie głośności to i to gra tak samo. Więc albo od czasów kiedy miałem z77a g43 + cube BE integry tak poszły do przodu, albo ja mam popsutego e10k

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e10k to żaden cud, całkiem możliwe że trafiłeś na dobrą implementację Realteka która bez problemu dorównuje kartom/dacom pokroju e10k czy prodigy cube. Różnica była duża na starszych integrach, teraz nie zawsze warto dokupować coś dodatkowego

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pamiętam, że i szczegółowość, scena i wgl wszystko się zmieniało po podpięciu do cube, teraz albo z wiekiem słuch inny, chociaż 19 vs 23 lata to też nie różnica, albo serio ten fiio tyłka nie urywa z tymi słuchawkami, nwm czy jeszcze próbować coś z maya u5 czy to też bez senesu będzie i czy ona plug&play czy jakies stery i wgl, bo z tymi starszymi dźwiękowymi na nowych pc słabo trochę ze sterami. Czy znów się nie bawić i z tymi słuchawkami integry używać i wgl. A co najlepsze to z7aa g43 i b450 gaming plus max mają te same alc892 a na pewno tamta płyta tak dobrze nie grała, bo była dnem jeżeli o to chodziło.

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem rozchodzi się o implementację, b450 ma wzmacniacz, pewnie lepszą resztę komponentów, ogólnie bardziej rozbudowany układ. Maya u5 jest słabiutka, już prędzej próbuj prodigy cube jeśli chcesz obracać w podobnych kwotach, ale może nie mieć to sensu. Większość tego typu urządzeń jest plug&play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem rozchodzi się o implementację, b450 ma wzmacniacz, pewnie lepszą resztę komponentów, ogólnie bardziej rozbudowany układ. Maya u5 jest słabiutka, już prędzej próbuj prodigy cube jeśli chcesz obracać w podobnych kwotach, ale może nie mieć to sensu. Większość tego typu urządzeń jest plug&play

Jeśli Maya w cenie połowy płyty głównej jest słabiutka to nie mam pytań co do sprzętu audiofilskiego :E

e10k to żaden cud, całkiem możliwe że trafiłeś na dobrą implementację Realteka która bez problemu dorównuje kartom/dacom pokroju e10k czy prodigy cube. Różnica była duża na starszych integrach, teraz nie zawsze warto dokupować coś dodatkowego

Prodigy za 400 zł na poziomie baaardzo słabego ACL892, wysiadam.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To próbować maye u5 jeszcze? Czy sobie darować, czytałem że na mojej płycie może robić problemy z rozruchem. Im nowszy komp tym trudniej o kompatubilną karte.... A o co chodzi z tym oprogramowaniem dodatkowym do u5? Ono coś daje czy coś zwykły sterownik ale ten hd audio?

 

Słuchałem jeszcze e10k na brainwavz m1, różnice marginalne pomiędzy integrą a nim, dosłownie wsłuchać trzeba się porządnie, jedno nagranie męczyłem przez 30 min 10sec odcinkami na spotify premium. Zostaję chyba przy integrze, wzmacniacz słuchawkowy ona ponoć ma, gra spoko. Może kiedyś zmienie cały interfejs audio z fajnymi słuchawkami na scarletta czy coś. Bo te karty do 300 to szału nie robią dochodzę do takiego wniosku.

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchałem jeszcze e10k na brainwavz m1, różnice marginalne pomiędzy integrą a nim, dosłownie wsłuchać trzeba się porządnie, jedno nagranie męczyłem przez 30 min 10sec odcinkami na spotify premium. Zostaję chyba przy integrze, wzmacniacz słuchawkowy ona ponoć ma, gra spoko. Może kiedyś zmienie cały interfejs audio z fajnymi słuchawkami na scarletta czy coś. Bo te karty do 300 to szału nie robią dochodzę do takiego wniosku.

Bo to tak wygląda, dla jednych te różnice są duże dla innych pomijalne, dla mnie różnice między Prodigy Cube a Aune X1s (300zł a 1300zł) były marginalne, dopłaciłbym za nie 50-100zł a nie 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...