Skocz do zawartości
Eltik

8700 vs 8700K OC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam czy i ile stracilem na wydajnosci kupujac non K zamiast K a nie moge znalezc rzetelnych testow. Mial ktos z was te procki albo porownywal K stock z OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę są marginalne straciłeś tylko możliwość podkręcania

A co do oc to zależy od sztuki ale różnica około 15% do 8700

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15% to duzo...Mi chodzi wlasnie o roznice miedzy 8700 a podkreconym 8700K

 

Z drugiej tam gdzie gra bedzie jechac na limicie GPU nie bedzie zadnej roznicy np

 

Troche dziwnie duza ta roznica w GTA V w momencie tego przejazdu przez miasto i pozniej wybuchu po zderzeniu z ta ciezarowka

 

W far cry 5 roznica minimalnie 12 fps...

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.28 Vcore na NON K 8700 ?

Eltik... masz bardzo porządny procesor.

12x4.3GHZ to nie lada gradka i to w normalu (bez jakiś czarów)

Na chwilę obecną najlepszy/najtańszy procesor do gier dla np. RTX2080.

 

Dla tego I7 8700 non K wystarczy Vcore 1.15 Volt manual i latasz jak ta lala.

Nawet blender nie potrafi przekroczyć 100 Wat.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie moje filmy. Ja mam nieco ponad 1V na procku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 8700 super proc. Znacznie lepszy niż i7 7700k podkręconego do 5 mhz. A najlepsze jest to, że na dobrze dopranym napięciu (1.1-1.5 V) żre sporo mniej prądu i jest o niebo chłodniejszy od tegoż i7700K @ 5.0 ghz.

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy i ile stracilem na wydajnosci kupujac non K zamiast K a nie moge znalezc rzetelnych testow. Mial ktos z was te procki albo porownywal K stock z OC?

Na dobrze wykręconym 8700k w grach/miejscach procesorowych zyskałbyś 10%+ fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę są marginalne straciłeś tylko możliwość podkręcania

A co do oc to zależy od sztuki ale różnica około 15% do 8700

Faktycznie wyciagnac do 1Ghz wiecej na cepie to roznica marginalna :lol2: A 15% to jest nic :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta i7 kupilem za 950 zl. Do uzywki K to tak ze 300 zl by trzeba dorzucic. Do tego nie wiem czy Fortis 3 by ogranal go po OC i czy z370 tomahawak by to wytrzymal. Z tego co czytalem i slyszalem raczej bez skalpa to ciezko a skalp to znow koszt. Biorac to wszytsko do kupy to doplata do K wynioslaby lekko kilkaset zlotych za 10% hmmm. Uznalem ze to malo oplacalne ale szukajac testow natknalem sie na czasem widoczna roznice

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez skalpa nie ma sensu robic OC na tych cepach a bynajmniej to taka robota na pol gwizdka. Tomahawk by napewno nie ogarnal mocnego oc.

 

OC zawsze idzie w parze z kosztami ale tez mozna sporo ugrac, podkrec 15% procesor, 15% ram i 10% gpu. W min fps potrafi byc przepasc w grach procesorowych. Ale tak jak mowie OC nie jest zadnym musem i nie kazdy ma ochote sie w to bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu wchodzi uzysk wydajnosci po OC w porownaniu do kasy jaka trzeba na to przeznaczyc i wtedy nie wychodzi tak dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu wchodzi uzysk wydajnosci po OC w porownaniu do kasy jaka trzeba na to przeznaczyc i wtedy nie wychodzi tak dobrze

A od kiedy mocne OC wychodzilo dobrze, ty siebie slyszysz?? Jak ludzie zakladaja LC zeby wykrecic maxy to Ty myslisz ze ktos liczy wydana kase?? Jak tuningujesz samochod to myslisz ze to tez jest tanie?? OC nigdy nie bylo i nie bedzie tanie oraz nie jest dla takich wlasnie liczacych bo zeby wydobyc maxy potrzeba wyeliminowac slabe punkty w calej ukladance a to kosztuje. No ale widac ze z ciebie Pan zlotowa co juz pokazales w innych tematach. Sorry ale to nie sa tematy dla ciebie bo twoje podejscie to przeciwny kierunek do tego czym kieruja sie pasjonaci robia extremalne OC.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zlotowa tylko nie sram pieniedzmi ani nie spadaja mi za darmo z nieba i wydanie 1000 zl zeby zyskac kilka fps jest co najmniej nielogiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, nielogiczne "tanio" a dobrze już masz. 8700 to bezobsługowy procesor tylko dlaczego kupiłeś z370 gdzie seria Tomahawk sobie bez problemu poradzi z takim 8700k.

 

Musisz sobie zadać kilka pytań.

1. Czy w jakiejkolwiek aplikacji/grze brakuje Ci mocy obliczeniowej płynącej z CPU. Dla przykładu w grach MMO może brakować nieraz trochę mocy podczas dużego natłoczenia graczy w jednym miejscu jakieś bossy, siege etc. W moim przypadku Stock vs 5.0 to była spora różnica, nie ważne gołe liczby ważna jakość i grywalność rozgrywki.

2. Czy poczujesz się lepiej z powodu oc na CPU?

3. Czy masz czas i środki na podjęcie działań i ewentualnych konsekwencji aby taką zabawkę dopieścić. To nie jest tak że kupisz 8700k oskalpujesz podkręcisz i nara. Może chłodzenie nie wyrobić, zasilacz być na styk czy samo podkręcenie/ustawienie sprawi trochę problemu jeżeli podkręcasz pierwszy raz.

 

Nie musisz nam odpowiadać na te pytania, tylko sam się zastanów czy ma to sens.

 

Co do pieniędzy jak wspomniał kolega wyżej podkręcanie sprzętu nie polega na byle jak najtaniej tylko byle jak najmocniej nie patrząc na koszta.

Bez dokuczania czy wyśmiewania sądzę, że więcej wydałem na LC niż Ty na cały zestaw. Nie piszę tego aby pokazać jakim to burżujem jestem xD tylko aby Ci uświadomić ile te 5.2 GHz mnie kosztowało i dlaczego mam tak od pół roku i nic się nie dzieje. Ludzie potem gadają głupoty, że procesor w warunkach jak u mnie czyli 10h dziennie minimum po roku będzie wyeksplatowanym złomem bo podkręcenie szkodzi.. Szkodzi jak proc trotluje co chwila, u mnie najwyższą temperaturę jaką widział to może z 75 stopni przy konkretnym pałowaniu stres testem.

 

Na Twoim miejscu bym zostawił jak jest do Cyberpunka wystarczy bez problemu. Zestaw masz fajnie złożony cena/wydajność więc szkoda czasu i nerwów na kombinacje. Gdybyś się jednak zdecydował na używany 8700k celuj w coś po skalpie od razu sądzę że 4.8GHz wtedy na rdzeń nawet słabsza sztuka zrobi na tym co masz teraz bez zgrzytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku i7 8700 większy boost wydajności jest z szybkich pamięci niż z OC samego procesora. Non k i tak w 95% gier będzie limitowany przez gtx1080, więc dużo nie tracisz na wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tego tomahawka jakies 1,5 roku razem z i5 8600K ktory na tej plycie i z tym fortisem byl podkrecony do 4.8 GHz. Ostatnio dopiero zmienilem na i7 8700 a ze kupilem bez K to chcac to zrekompensowac zmienilem ramy na inne uzyskujac wysoki zegar i niskie opoznienie. Na tych ramach 3866 16-16-16-30-285-1T wzgledem 3200 16-18-18-38-560-2T zyskalem jakies 10 fps w minimalnym fps w grach typu Origins czy Watch Dogs 2 czyli tych strasznie ciezkostrawnych grach dla CPU. Teraz tak naprawde w wiekszosci to GTX 1080 mi limituje fpsy

 

Byc moze zmienie kiedys tego i7 8700 ale juz na i9 9900/K bo na 8700K nie ma sensu

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyciagnac do 1Ghz wiecej na cepie to roznica marginalna :lol2: A 15% to jest nic :E

Nie 1GHz, tylko 700MHz (5.0 vs 4.3) i to pod warunkiem skalpu i niepadacznej sztuki (nie każdy i7-8700K robi te 5.0GHz).

Różnica w grach to ok. 7-10%.

 

Tak sie zastanawiam czy i ile stracilem na wydajnosci kupujac non K zamiast K a nie moge znalezc rzetelnych testow. Mial ktos z was te procki albo porownywal K stock z OC?

 

Jeżeli nie grasz wyczynowo w sportowe gry na ekranach o wysokiej częstotliwości odświeżania to nic nie straciłeś.

Do normalnego grania i7-8700 z niezłymi pamięciami to bardzo dobry zestaw i nie masz co wnikać.

Gdy nadejdzie kiedyś moment że twój procesor przestanie wystarczać, to i 5GHz nie pomoże, bo wówczas "zabije go" prawdopodobnie brak wątków (jak obecnie 4c/4t), a nie brak IPC.

 

950zł za tego i7-8700 to był bardzo dobry deal. :thumbup:

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz sa oferty po 900 zl :E

 

Zastanawialem sie nad zmiana na ryzena 3600 ale koszty wygrywaly. Tutaj tylko zmiana procka byla a tak to jeszcze plyte bym musial zmienic a szkoda bo ten tomahawak z370 fajny

 

Przy ryzenie 3600 to by mnie wynioslo 1100-1300 zl tutaj 950. i5 8600K juz sprzedalem na allegro za 745 zl :D . Dobrze ze sie sprzedal bo za chwile jego wartosc poleci na pysk jak i5 bedzie 6/12 ponizej 1000 zl

 

Mam monitor 144 hz nie gram wyczynowo tylko dla siebie ale np w BF to moj poprzedni podkrecony do 4.8 i5 8600K byl za slaby i te fpsy skakaly za bardzo. Teraz jest duzo lepiej

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor 144 hz nie gram wyczynowo tylko dla siebie ale np w BF to moj poprzedni podkrecony do 4.8 i5 8600K byl za slaby i te fpsy skakaly za bardzo. Teraz jest duzo lepiej

Akurat do 144Hz ten 8700K może mieć jakiś sens, choć wszystko zależy od konkretnego scenariusza.

 

Jak napisał wyżej fazza102- sam zakup procesora to nie wszystko by poszedł na 5.0GHz.

W Twoim przypadku chyba lepiej te pieniądze przeznaczyć na wydajniejszą kartę graficzną.

Przyniosłoby to "en masse" większy efekt niż dodatkowe kilkaset MHz na CPU.

 

PS. Niektóre płyty pozwalają na bardzo delikatne podbicie BCLK (do ok. 102.5), więc teoretycznie możesz spróbować wydusić ze swojego i7-8700 4.4GHz (pamiętając przy tym by dokonać odpowiedniej korekty Vcore oraz mnożnika pamięci, bo zegar bazowy podnosi jednocześnie taktowanie CPU i RAM).

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wlasnie na poczatku pisalem ze doplata do K + doplata do chlodzenia + usluga skalpa + ewentualnie zmianan plyty bo niektorzy twierdza ze ten tomahawk nie ogarnie to by wyszlo tyle ze sens tej calej operacji dla tych 10% to taki watpliwy chyba

 

Aktualnie to grafika stala sie tym slabszym ogniwem ale nie zmieniam bo lajtowo sobie daje rade w prawie kazdym tytule na bardzo wysokich ustawieniach i dobrze ponad 60 fps

 

Ramy mam fajnie ustawione bo 3866 16-16-16-30-285-1T wiec to tez do tego minimalnego fps sie przydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda leży gdzieś po środku, Osobiście kupiłem używanego i7 8700k za 1000 zł, miałem go skalpować, ale go sprzedałem i kupiłem już oskalpowany za 1050 na "starym" jeszcze coś zarobiłem. Po skalpie te procesory nie potrzebują jakiegoś mocarnego chłodzenia do tych 5.0 Ghz. Są tylko dwa warunki, przyzwoita sztuka i nie "granie" w benchmarki z avx2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są tylko dwa warunki, przyzwoita sztuka i nie "granie" w benchmarki z avx2.

Dokładnie tak jaj mówisz.

Sam osobiście mam 8700K, aktualnie puszczonego na 5.2GHz, reszta w sygnie.

Pytanie czy warto dopłacać do wersji K procesora jest od dawna i ile ludzi tyle opini. Według mnie na początku trzeba postawić sobie jedno zasadnicze pytanie, do czego będziemy użytkować komputer i czy potrzebujemy większej mocy. Sam zaczynałem od i5 6500 potem i5 6600K, i7 6700K, I7 7700K i teraz ww 8700k. Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Sam chcę wymienić swojego cepa może jeszcze w tym roku na i9, ale mniejsza z tym.

Wydajność na podkręconym 8.7K nie jest jakaś drastycznie wysoka względem 8700 oraz różnica w cenie może odstraszać (kalkulując stosunek wzrostu wydajności do ceny), co było już wcześniej poruszone.

Ja kupiłem swojego cepa za 1300 (kiedy średnio chodziły po 1500) z Gw do 22 roku bodajże. Sam nie myślałem nigdy czy goły 8700 mi wystarczy. Lubię pobawić się w OC, z mojej perspektywy w grę wchodzą tylko wersję z K.

Swojego jeszcze nie delidowałem, w Wieśku 3, FullHD na Ultra mam max 60*C na 1.35V.

900zł za gołego 8700 myślę, że jest dobrą ceną.

Również przechodziła mi przez myśl zmiana na Ryzena 3700X, ale po przekalkulowaniu wszystkiego zostałem na Intelu i nie żałuję.

Nawet kupiłem niedawno nowe mobo Aorus Z390 Master, nadmienię, że taka wersja na X570 jest droższa o ponad 400zł.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalem 950 a niedlugo pozniej byly oferty po 900. moglem przycebulowac :E

 

Koszty koszty i jeszcze raz koszty. 10% wyzsza wydajnosc na 8700K po OC ale ile trzeba dolozyc zeby bylo to OC na te 4.8 Ghz...no kilkaset PLN na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesu życia nie zrobiłeś. Ja za 9600K (który lata na 5Ghz) dałem....650zł :) To jest interes życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesu życia nie zrobiłeś. Ja za 9600K (który lata na 5Ghz) dałem....650zł :) To jest interes życia :)

 

 

no i co ze 5 GHz? Fakt fajna cena i potem malo stracisz na odsprzedazy jesli na taka sie zdecydujesz. Ostatnio nowe ryzeny 3600 byly po 750 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...