Skocz do zawartości
tirse

Zestaw do grania w Hearts of Iron IV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuje złożyć jak najtaniej zestaw do grania w Hearts of Iron IV z możliwością późniejszej rozbudowy.

 

Wymagania gra ma dość niskie

Procesor: Intel Core i5 750 2.66 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz

Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 570/AMD Radeon HD 6950 lub lepsza

Pamięć RAM: 4 GB

 

Co sam wymyśliłem to zestaw na Ryzenie 3 1200 + GIGABYTE A320M-S2H + 8GB Ramu + Obudowa zasilacz SilentiumPC (HDD posiadam) - gdy trafi się okazja kupić GF 1050.

 

Zestaw na nowych częsciach bez karty wyjdzie ok 800 zł

 

Proszę o pomoc czy to dobry kierunek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie szału nie ma. Procesor gdybyś miał te 200zł więcej wówczas zakup takiego 1600af były idealny i starczył by Ci na lata. Płytę zmieniłbym na wersje b450 sh2(250zł), gdybyś planował zmienić kiedyś procesor, ram ballistixy(1x8gb-170zł), później dokupiłbyś drugą, zasilacz spc elementum 450w(140zł), obudowę signum sg1(120zł).

 

Jaki masz dysk? Jesli nie masz ssd to też przydałoby się kupić, znacznie poprawił by komfort pracy.

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Płyte wymieniam, co do reszty to strasznie nie lubię trwonić pieniędzy i zestaw na prawdę ma śłużyć tylko do tej jednej gry. O rozbudowie troche przesadziłem bo to pewnie najwcześniej za 2/3 lata, a wtedy można chyba kupić wszystko od nowa ?

 

Mam ssd z innego zestawu.

 

Warto wymieniać procesor ? Jaki to ma wpływa na taką gre ? Pewnie ten 1200 to uciągnie ? A 200 zł to lego dla dzieci i piwko dla taty :)

 

Może ide złą drogą i do takiej gry nie warto kupować nic nowego tylko zainteresować się używaną płytą + procesor ? - jeśli tak to mógłbyś coś polecić w dobrych $$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600af to, aż 6rdzeni i 12 wątków, więc starczy poprostu na dłużej nie wspominając o znacznie lepszym komforcie pracy, gdy odpalisz kilka kart w przeglądarce.

Ten 1200 to takie minimum, bo to tylko 4rdzenie/4wątki fakt do tej gry wystarczy, bo jest wydajniejszy od tych wspomnianych w wymaganiach.

 

Kupować można wszystko od nowa oczywiście lub też kupić lepszą płytę i wówczas za te 2 lata będziesz mógł sobie pozwolić na włożenie ryzena 3xxx czy też może i 4xxx, więc to też jakieś rozwiązanie.

 

To już lepiej wyjdziesz kupując tego ryzena 1200+b450(koszt 450zł) masz wszystko nowe na gwarancji, raczej niczego bardziej sensownego i wydajniejszego w tej cenie nie znajdziesz z takimi możliwościami.

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Płyte wymieniam, co do reszty to strasznie nie lubię trwonić pieniędzy i zestaw na prawdę ma śłużyć tylko do tej jednej gry. O rozbudowie troche przesadziłem bo to pewnie najwcześniej za 2/3 lata, a wtedy można chyba kupić wszystko od nowa ?

 

Mam ssd z innego zestawu.

 

Warto wymieniać procesor ? Jaki to ma wpływa na taką gre ? Pewnie ten 1200 to uciągnie ? A 200 zł to lego dla dzieci i piwko dla taty :)

 

Może ide złą drogą i do takiej gry nie warto kupować nic nowego tylko zainteresować się używaną płytą + procesor ? - jeśli tak to mógłbyś coś polecić w dobrych $$.

 

Jak chcesz składać nowego kompa za 2/3 lata, a naprawdę grasz tylko w ta jedną grę to używany Ryzen 3 2200G z gwarancją za ~250 zł powinien załatwić sprawę. Nie będziesz musiał dokupować karty graficznej, bo Radeon Vega 8 spokojnie poradzi sobie z Hearts of Iron IV. Nawet w gry pokroju GTA V spokojnie pograsz w full HD. Do tego 2 kości po 4GB RAM o taktowaniu około 3000 MHz wyrwiesz na Allegro za 160-170 zł. Płytę główną na chipsecie B450 znajdziesz nową w okolicy 250-300 zł spokojnie, a masz tu np. StoreMI, które znacznie przyspieszy twój dysk HDD z pomocą SSD. Napisałeś, że posiadasz SSD, więc z tym nie ma problemu. Moim zdaniem chipsetów A320 i B350 nie opłaca się brać, bo są mniej funkcjonalne i rok starsze, chyba że znajdziesz jakąś płytkę w fajnej cenie. Na A320 nic nie podkręcisz, a temu Ryzenowi OC CPU i GPU daje wyraźny wzrost wydajności. Zasilacz SilentiumPC Elementum 450W ~130 zł. Wychodzi około 800-850 zł za całość + koszt ewentualnej obudowy. Zaoszczędzasz kasę na karcie graficznej, a za te 2-3 lata GTX 1050, którego chciałeś kupić, nie będzie już zbyt wydajna konstrukcją, więc tak naprawdę obecnie nie musisz się w niego na siłę pakować.

 

Za te kilka lat już będzie nowy socket i np. RAM DDR5, więc nie musisz szaleć z maksymalnym potencjałem rozbudowy, więc używane graty, którym za te 2 lata będzie się kończyć gwarancja producenta spokojnie znajdziesz (może oprócz mobo, bo tu może być ciężko, ale tak jak pisałem nowa sztuka to nie jest jakiś horrendalny wydatek).

Edytowane przez Pan-tadeusz321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, zatem poluje na używkę 2200G + reszta nowa z tego co polecił kolega KamiloP19.

 

Gdyby ktoś jeszcze miał coś do dodatnia to chętnie posłucham bo części zamawiam w week :)

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rozgrywka za mną. Sprzęt działa bardzo fajnie, ale w późniejszym etapie gdy w grze więcej się dzieje to lubi zamulić.

Jest to wina braku dobrej grafiki czy może 8GB RAMU to za mało ?

Jeśli tak, to można to jakoś podratować w budżecie do 500 zł ?

Edytowane przez tirse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rozgrywka za mną. Sprzęt działa bardzo fajnie, ale w późniejszym etapie gdy w grze więcej się dzieje to lubi zamulić.

Jest to wina braku dobrej grafiki czy może 8GB RAMU to za mało ?

Jeśli tak, to można to jakoś podratować w budżecie do 500 zł ?

Ta gra czasami potrafi przyciąć nawet na Ryzen 1600af@4ghz 16gb ram i gtx1060. Ogólnie optymalizacja ile jest jakaś super.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gry od pierwszej części miały słabą optymalizację i generalnie do nich wybiera się jak najmocniejszy pojedynczy wątek czyli Intela. Karta graficzna ma tutaj drugorzędne znaczenie. Dysk ssd też nie pomoże. Rozpoczynając grę, na każdym procesorze idzie szybko a pod koniec na każdym procesorze muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować pobawić się ustawieniami Radeona. Czasem daje to przyrost rzędu kilku-kilkunastu klatek, jednak tak jak koledzy wyżej pisali jest to prawdopodobnie wina słabej optymalizacji gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się tyle czasu na laptopie gdzie klatkowało od początku że teraz to i tak jest bajka. Nie wiedziałem że z gra są takie problemy, stąd moje pytanie. Wszystkim dziIekuje za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...