Skocz do zawartości
reQ_21

i7 6700 na..?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio wypadłem trochę z obiegu na temat ścisłej wydajności danych jednostek, więc potrzebuje pomocy.

 

Komputer do wszystkiego. Ma obsługiwać na raz gry 3 monitory w tym na głównym gra, na dodatkowym przegladarka z twitchem/youtubem. Na i7 6700 przeglądarka z właczonym twitchem potrafi zjeść do 20% CPU, więc wydaje mi się, że nowe ryzeny będą dla mnie lepszym rozwiązaniem - zwłaszcza, że do pełni szczęścia nie potrzebuje 200% polepszenia wydajności, a lepszego multitaskingu. Cała reszta bebechów w sygnaturce.

 

Zastanawiałem się nad ryzenem 5 3600x. W grach niby trochę lepiej, ale o wiele lepszy multitasking. Upgrade po sprzedaży teraźniejszych bebechów wyjdzie około 700zł.

 

Zastanawiam się mocno czy jest sens dopłacać do Ryzena 7 z 8/16. Gram głównie w tytuły online i strategie mocno siedzące na CPU pokroju CSGO, Cities:Skyline, Path of exile. Chce aby dodatkowe rzeczy w tle nie muliły gier - jak to jest w teraźniejszym przypadku.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktyczna kropka ?

 

Duży przycisk "Obserwuj temat" nad pierwszym postem Twoim przyjacielem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Ryzen 5 3600. Ryzen 3700x to za duża dopłata, nie warta 2 dodatkowych (takich samych) rdzeni. Po wyjściu ryzenów serii 4000 wymienisz sobie na 3700x, czy 3800x - ich ceny wtedy drastycznie spadną (patrz co się stało z cenami 2700 i 2700x po premierze ryzen serii 3000). Ewentualnie wymienisz na 8 rdzeni z serii 4000, ale to już będzie dośc droga impreza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży przycisk "Obserwuj temat" nad pierwszym postem Twoim przyjacielem jest.

Przepraszam za zaśmiecanie ale pisałem z telefonu i akurat nie było tego widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Ryzen 5 3600. Ryzen 3700x to za duża dopłata, nie warta 2 dodatkowych (takich samych) rdzeni. Po wyjściu ryzenów serii 4000 wymienisz sobie na 3700x, czy 3800x - ich ceny wtedy drastycznie spadną (patrz co się stało z cenami 2700 i 2700x po premierze ryzen serii 3000). Ewentualnie wymienisz na 8 rdzeni z serii 4000, ale to już będzie dośc droga impreza ;)

To może warto się wstrzymać z wymianą CPU do premiery Ryzenów 4000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto się wstrzymać z wymianą CPU do premiery Ryzenów 4000 ?

 

właśnie też tak myśle, ceny są blisko 50% tańsze poprzedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też tak myśle, ceny są blisko 50% tańsze poprzedników.

A ja myślę, że jeśli masz kasę i ochotę na zmianę, to czekać nie warto. Oswoisz się z platformą, zobaczysz jak to działa i jak to się ustawia i wtedy sobie spokojnie zmienisz na Ryzena 4000 lub coś nowego od Intela. Wszystko zależy od tego, czy lubisz się bawić w nowości, czy raczej użytkujesz przez lata. Ja jako wielbiciel nowości i zabawy czekanie Ci odradzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jeśli masz kasę i ochotę na zmianę, to czekać nie warto. Oswoisz się z platformą, zobaczysz jak to działa i jak to się ustawia i wtedy sobie spokojnie zmienisz na Ryzena 4000 lub coś nowego od Intela. Wszystko zależy od tego, czy lubisz się bawić w nowości, czy raczej użytkujesz przez lata. Ja jako wielbiciel nowości i zabawy czekanie Ci odradzam :)

 

 

myśle, że na ten moment nie ma sensu. i7 6700 nie jest taki zły, jednakże brakuje mu trochę multitaskingu. Oswoje się przez chwile jeszcze z nim i kupię chyba 3 serie jak stanieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie te 8 rdzeni i 16 wątków w Ryzenie 7 nic ci nie da... To jest wywalanie kasy w błoto jeśli potrzebujesz procesora tylko do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie te 8 rdzeni i 16 wątków w Ryzenie 7 nic ci nie da... To jest wywalanie kasy w błoto jeśli potrzebujesz procesora tylko do gier.

 

to samo mówili o i7. Jakbyś przeczytał pierwszy post ze zrozumieniem to byś doszedł do wniosku, że nie potrzebuje tylko do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo mówili o i7. Jakbyś przeczytał pierwszy post ze zrozumieniem to byś doszedł do wniosku, że nie potrzebuje tylko do gier.

 

Faktycznie. CS GO, Cities: Skylines i Path of exile to gry, które bardzo potrzebują tych 8 rdzeni i 16 wątków :E Już nie wymyślaj głupot, bo akurat w tych grach jedyne co może dostać po wymianie i7 6700 na tego ryzena to mniejsza ilość fps spowodowana słabszą wydajnością pojedynczego rdzenia w AMD.

 

A z takimi podstawowymi rzeczami jak przeglądarka w tle, czy streaming ten i7 poradzi sobie z palcem w dupie.

Edytowane przez Kroliszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Jak możesz sobie pozwolić, to bierz 3700x. Typowo do gier na teraz wiadomo, że 3600 bardziej opłacalne, ale przecież nie wszystko i nie zawsze trzeba rozpatrywać pod tym kątem. Twitch, yt w tle. Sam pomyśl.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że fliperpl, który sam każdego przekonuje, że zmiana i7 6700 na tego ryzena jest potrzebna to... autor tematu. Czyli kolejny temat, w którym ktoś zakłada temat, czy opłaca się coś kupić/wymienić, mimo że i tak z góry wie, że to zrobi i zakłada temat tylko po to, by inni przytakiwali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. CS GO, Cities: Skylines i Path of exile to gry, które bardzo potrzebują tych 8 rdzeni i 16 wątków :E Już nie wymyślaj głupot, bo akurat w tych grach jedyne co może dostać po wymianie i7 6700 na tego ryzena to mniejsza ilość fps spowodowana słabszą wydajnością pojedynczego rdzenia w AMD.

 

A z takimi podstawowymi rzeczami jak przeglądarka w tle, czy streaming ten i7 poradzi sobie z palcem w dupie.

 

chodź, pokaże Ci jak bardzo niegrywalne są te gry ze streamem czy przeglądarką z włączonym twitchem na 1080p i 144hz i 3 monitorami.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodź, pokaże Ci jak bardzo niegrywalne są te gry ze streamem czy przeglądarką z włączonym twitchem na 1080p i 144hz i 3 monitorami.

 

Gdzie mam iść? I jakoś w pierwszym poście nie widzę, żebyś pisał cokolwiek o "niegrywalnych grach", a jedynie o wykorzystaniu procesora na poziomie kosmicznych... 20% przy włączonej przeglądarce razem z twitchem. No ale ty i tak już sobie sam przetłumaczyłeś, że taka zamiana procesora jest dla ciebie niesamowicie potrzebna, więc po co ten temat i te pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak autor streamuje to może mu przycinać na i7 - u mnie wszystko chodzi dobrze dopóki tylko gram , ale jak tylko próbowałem włączyć nagrywanie w tle to zaczynały się ścinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...