Skocz do zawartości
koko

Galaxy S10 profil roboczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Dostałem telefon służbowy Samsunga Galaxy S10 nowy, ofoliowany w pudełku. Podczas instalacji okazało się że chce zalogować do jakiegoś HUB i prosi o dane służbowe log/pass i inaczej nie przechodzi. Teraz mam 2 profile prywatny i służbowy na telefonie i mam pytanie:

a) skąd mam wiedzieć czy IT które ma dostęp teraz do profilu roboczego do czego jeszcze ma dostęp ? jak to zweryfikować

b) chyba najważniejsze jak się tego pozbyć bo aplikacji nie mogę wyłączyć/odinstalować, a na ekranie blokady mam info " Tym urządzeniem zarządza twoja organizacja"

 

Przecież to jakaś inwigilacja czy wgranie nowego softu czystego załatwi temat ?

 

 

wcześniej miałem Iphona i takich cyrków nie było ale widzę, że na Androidzie to na bogato, a niechciałbym żeby jakikolwiek gość z IT miał dostęp do czegokolwiek w telefonie od lokalizacji zaczynając do zdjęć kończąc .....

 

 

help

 

 

PS. jak oni to wgrali w zafoliowany telefon bo tego nie jestem w stanie wyczaić ? po IMEI w jakimś panelu zarządzania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Dostałem telefon służbowy Samsunga Galaxy S10 nowy, ofoliowany w pudełku. Podczas instalacji okazało się że chce zalogować do jakiegoś HUB i prosi o dane służbowe log/pass i inaczej nie przechodzi. Teraz mam 2 profile prywatny i służbowy na telefonie i mam pytanie:

a) skąd mam wiedzieć czy IT które ma dostęp teraz do profilu roboczego do czego jeszcze ma dostęp ? jak to zweryfikować

b) chyba najważniejsze jak się tego pozbyć bo aplikacji nie mogę wyłączyć/odinstalować, a na ekranie blokady mam info " Tym urządzeniem zarządza twoja organizacja"

 

Przecież to jakaś inwigilacja czy wgranie nowego softu czystego załatwi temat ?

 

 

wcześniej miałem Iphona i takich cyrków nie było ale widzę, że na Androidzie to na bogato, a niechciałbym żeby jakikolwiek gość z IT miał dostęp do czegokolwiek w telefonie od lokalizacji zaczynając do zdjęć kończąc .....

 

 

help

 

 

PS. jak oni to wgrali w zafoliowany telefon bo tego nie jestem w stanie wyczaić ? po IMEI w jakimś panelu zarządzania ?

 

Masz chyba opcję mój sejf która robi dla ciebie profil prywatny w komórce i tam dział IT nic widzieć nie powinien, ale nie jestem w 100% pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmowy telefon to firma nim zarzadza co w tym dziwnego, sam pracuje w IT i jesli moja firma by dawala sluzbowe telefony to moze robic z nimi co chce wlacznie z przegladaniem zdjec na takim telefonie, nie podoba sie to kup sobie prywatny telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Dokładnie. To tak, jakby ktoś miał pretensje, że firmowym autem nie może na wakacje jeździć i paliwa spuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmowy telefon to firma nim zarzadza co w tym dziwnego, sam pracuje w IT i jesli moja firma by dawala sluzbowe telefony to moze robic z nimi co chce wlacznie z przegladaniem zdjec na takim telefonie, nie podoba sie to kup sobie prywatny telefon

 

 

@up

Dokładnie. To tak, jakby ktoś miał pretensje, że firmowym autem nie może na wakacje jeździć i paliwa spuszczać.

 

 

widze same mądrale które dużo wnoszą do tematu

 

Panie xede od IT skoro twoja firma nie daje służbowych to nie wiesz do czego służą i co to RODO, ja nie potrzebuje żeby ktoś mi wmuszał urządzenie którego lokalizację może namierzać i odpalać na nim kamerę jeżeli ma ochotę jak jest u mnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest narzędzie, jakie otrzymałeś od pracodawcy. Jego. Jeśli nie zgadzasz się na warunki korzystania ze sprzętu firmowego to się zwolnij. Above chyba zarządza siecią IT w swojej firmie, to Ci może co nieco wytlumaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisales umowe zatrudniajac sie w firmie albo w trakcie wydawania urzadzenia ze bedziesz z niego korzystal zgodnie z zasadami firmy, zwykle marudzenie, nie podoba sie warunki uzytkowania? nie wyciagaj go po godzinach pracy z plecaka, torby to nie bedzie Ci przeszkadzalo ze jakis admin bedzie Cie widzial w trakcie ogladania slizgaczy na przedniej kamerce, przypominam to sprzet firmowy i firma decyduje o jego wykorzystaniu badz sprawdzeniu co sie z nim dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia bo zamiast konkret odpowiedzi jakieś morały albo raczej dyrdymały ludzi którzy nie mają pojęcia i nie w temacie po co są służbowe telefony (pracodawcy oczekują dostępności po godzinach pracy również)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

no, na szczęście tylko Ty masz firmwy telefon i wiesz do czego on służy. A jak Ci po godzinach z pracy dzwonią to współczuję pracodawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem telefon służbowy Samsunga Galaxy S10 nowy, ofoliowany w pudełku. Podczas instalacji okazało się że chce zalogować do jakiegoś HUB i prosi o dane służbowe log/pass i inaczej nie przechodzi. Teraz mam 2 profile prywatny i służbowy na telefonie i mam pytanie:

a) skąd mam wiedzieć czy IT które ma dostęp teraz do profilu roboczego do czego jeszcze ma dostęp ? jak to zweryfikować

Profil roboczy to osobny szyfrowany i wirtualizowany kontener KNOX, jest oddzielony od profilu osobistego i to dość konkretnie. Nie masz się co bać, mogą najwyżej zdalnie wymazać Ci zawartość profilu roboczego. Dokumentacji możesz poszukać na stronach Samsunga.

 

A jeszcze osobno od tego, możesz mieć drugi kontener szyfrowany Mój Sejf - prywatny.

 

 

b) chyba najważniejsze jak się tego pozbyć bo aplikacji nie mogę wyłączyć/odinstalować, a na ekranie blokady mam info " Tym urządzeniem zarządza twoja organizacja"

Profil roboczy możesz wyłączyć po prostu, a Intelligent Hub odinstalować. Wewnątrz profilu roboczego masz ograniczone uprawnienia, jesteś ograniczony do apek od producenta etc.

 

wcześniej miałem Iphona i takich cyrków nie było

W iPhonie firma mogła zdalnie zarządzać całym Twoim telefonem i mieć dostęp do wszystkiego. W Samsungu wyłącznie roboczym kontenerem, chyba że poprzez samego Knoxa, ale wtedy i tak nie mogą mieć dostępu do danych prywatnych.

 

PS. jak oni to wgrali w zafoliowany telefon bo tego nie jestem w stanie wyczaić ? po IMEI w jakimś panelu zarządzania ?

Zwykle jest tak, że apkę Intelligent Hub musisz zainstalować samemu, a potem oni już resztę zdalnie odpalają. Możliwe, że mają umowę z operatorem i wtedy mogą Ci zdalnie przy pierwszym uruchomieniu to zainstalować (na podobnej zasadzie na jakiej Plus blokuje telefony nie płącących abonamentu.)

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia bo zamiast konkret odpowiedzi jakieś morały albo raczej dyrdymały ludzi którzy nie mają pojęcia i nie w temacie po co są służbowe telefony (pracodawcy oczekują dostępności po godzinach pracy również)

No dzięki, szczególnie, że 1 odp moja jest tym co szukasz wystarczyło bardziej się zagłębić w temat a nie wszystko na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...